Сабақ Бөлім: Табиғат физикасы



бет1/2
Дата22.01.2023
өлшемі388,31 Kb.
#62314
түріСабақ
  1   2

Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 36-сабақ



Бөлім:

Табиғат физикасы

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Көлеңкені өзгертуге бола ма?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.5.2.1 көлеңкенің кедергі өлшеміне және жарық көзінен кедергіге дейінгі
қашықтыққа тәуелділігін зерттеу және түсіндіру;
4.1.2.1 зерттеу әдісін (бақылау мен эксперимент) таңдау себебін оның
артықшылығы мен кемшілігіне негізінде таңдау себебін түсіндіру;

Сабақтың мақсаты

  • көлеңкенің кедергі өлшеміне және жарық көзінен кедергіге дейінгі

қашықтыққа тәуелділігін зерттейді және түсіндіреді;

  • зерттеу әдісін (бақылау мен эксперимент) таңдау себебін түсіндіреді;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті



Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру

5 мин


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Өткен тақырыпқа шолу:
-Өткен тақырыпты мазмұндаңдар.
-Өткен тақырыптарға байланысты бір-біріңе сұрақ қойып, жауап алыңдар.
Оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі арқылы жүреді:
-Көлеңке деген не?
-Көлеңке қалай пайда болады?
-Көлеңкенің пайдасы бар ма? Зияны ше?
-Көлеңкені өзгертуге бола ма?
-Ендеше бүгінгі сабағымыз көлеңкені өзгерту туралы болмақ.
Сабақ мақсаты жария етіледі.
Топқа бөлу «Санау» әдісі арқылы жүреді.

Жаттығу жасайды.

Сұрақтар қояды, жауап береді.


Тақырып ашады.


Топқа бірігеді.

Сұраққа жауап берген оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.






Жаңа білім
15 мин

2 мин
Бекіту


18 мин



(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады.
А) Сөздік жұмысы.
Жарық көзі, кедергі.
Ә) Болжау.
Негеш пен Эврика көлеңке театрында қойылым көріп отыр. Көлеңкесі бойынша кейіпкерлерді тани аласыңдар ма?
-Ертегінің атын табыңдар.
-Қоянның көлеңкесі неліктен қасқырдың көлеңкесінен үлкен?
-Театр әртістері көлеңкенің өлшемдерін қалай өзгертеді? Болжамдарыңды айтыңдар.
Б) Зерттеу.
-Көлеңкенің өлшемі неге тәуелді? Түсіндіріңдер.

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
-Айна қандай салаларда қажет?


Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айтып билету.


(Т) 2-тапсырма -«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі:
А) Ойлан.
- От жалыны неліктен көлеңке түсірмейді?
Ә) Сұрақ-жауап.
Б) Мәтінмен жұмыс.
-Мәтінді түсініп оқып танысыңдар.
В) Есте сақта!

  • Сөздікті жазып алады.


  • Сұрақтарға жауап береді.

Билеп сергиді.


Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды.



Дескриптор:

  • Сөздікті жазып, жаттап алады-1балл.

  • - Көлеңкесі бойынша кейіпкерлерді анықтайды -1 балл.

-Ертегінің атын табады-1балл.
Қоянның көлеңкесі неліктен қасқырдың көлеңкесінен үлкен екендігін анықтайды-2балл.
Театр әртістері көлеңкенің өлшемдерін қалай өзгертетінін болжайды-1балл.


Дескриптор:
- От жалынының көлеңке түсірмеу себебін анықтайды-2балл.
Көлеңке туралы сұрақтарға жауап береді-2балл.

Жараты-лыстану оқулығы 4-сынып 2019ж,
дәптер







Кері байланыс
5 мин



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет