Сабақ. Бөлімі: 3с теңдік және теңсіздік. Теңдеу. Қосу кестесін қолдану. Есептер Педагогтің аты-жөні: Салимбек Аяжан Батырбекқызы



бет1/3
Дата20.03.2023
өлшемі122,54 Kb.
#75571
түріСабақ
  1   2   3

95-сабақ.

Бөлімі:

3С Теңдік және теңсіздік. Теңдеу. Қосу кестесін қолдану. Есептер

Педагогтің аты-жөні:

Салимбек Аяжан Батырбекқызы

Күні:




Сыныбы:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Санды және әріпті теңдіктер / Достарға арналған кәдесыйлар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.2.1.3 қосу мен азайту арасындағы қатынасты әріпті өрнектер түрінде: а+b=c, c-a=b, c-b=a көрсету және қолдану;
1.2.1.4 қосу және азайту жағдайында 0-дің қасиетін әріпті өрнек түрінде: a+0=a, a-0=a көрсету;

Сабақтың мақсаты:

Санды және әріпті теңдіктер құруды үйренесің.

Сабақтың барысы:

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушылықты ояту
0-3

Ынталандыру
Біздің кейіпкерлер достарына кәдесыйлар алады








4-6

Өзектендіру.
«Кім зерек» ойыны.Суретші абайсызда мысалдарға бояу төгіп алды. Қандай сандарға бояу төгілгенін анықта.
8+ =9 8+ =10 6+ =9
5+ =10 4+ =8 + =7

Белгісіз сандарды кері амалды қолданып табады



Оқушылардың білімі мадақтау арқылы бағаланады

«Кім
зерек» ойыны

7-10

Мақсат қою (мәселелік жағдаят).
30+40
Бұл қандай өрнек?
Мұғалім балаларға өз беттерімен 40+х өрнегіне екінші қосылғышты ұсынуды және өз таңдауларын түсіндіруді ұсынады.

Мәселелік жағдаятты түсінеді.







Мағынаны тану
10-15

Жаңаны ашу.
№1 тапсырманы орындауы ұсынады.
«Миға шабуыл» стратегиясы.Суретке және санды теңдіктерге қара. Оларды түсіндір.
Бірінші кәдесый түрінен нешеу? (5)
Екінші кәдесый түрінен нешеу? (2)
Осы сандармен өзара байланысты төрт мысал жазады.



Әріпті теңдіктердің қалай құрылғанын түсіндір.

Екі қораптың әрқайсысындағы кәдесыйлар саны а жәнеb әріптерімен бейнеленген.
Егер бірінші қораптағы кәдесыйлар саны а, ал екіншісінде b болса, бұл нені білідреді?(қораптардағы кәдесыйлар саны әртүрлі)
Балаларға жазуды түсіндіруді ұсынады:
– Қай қорапта кәдесыйлар санының көп екенін айта аламыз ба? (Жоқ)
– Бұл үшін не істеу керек?

Санды өрнектер қалай құрылғанын түсіндіреді.


Мәселелік жаядаттытүсінеді.






Оқулық, дәптер.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет