Сабақ жоспары Бөлім: ІІ



бет1/2
Дата26.10.2022
өлшемі24,07 Kb.
#45503
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
Рамазанова А.1


Өзін-өзі тану сабағының жоспарын құру бойынша әдістемелік ұсынымдар


Өзін-өзі тану бойынша сабақ жоспары

Бөлім: ІІ



Ынтымақты отбасы

Педагогтің аты-жөні

Рамазанова Ақмарал Маратқызы

Күні:

21.12.2021



Сынып: 4

Қатысушылардың саны: 17

Қатыспағандардың саны:0

Сабақтың тақырыбы № 15

Ардақты ат

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары



  • айналасындағы адамдармен тілектестік қатынас жасай алады; адал және әділетті қылықтарды ажырата алады; айналасындағыларға жанашырлық, ықылас таныта алады; отбасындағы, елдегі, әлемдегі проблемаларға немқұрайдылық танытпайды;




Құндылық:



Ақиқат

Қасиеттер:

Әділдік, шыншылдық, кішіпейілділік

Сабақтың мақсаты

оқушыларға адам өміріндегі жақсылықтың маңыздылығын ұғындыру арқылы Ақиқат құндылығының мәнін ашу.

Сабақтың міндеттері:

  1. Білімділік

  2. Дамытушылық

  3. Тәрбиелік

оқушыларға адамның жақсы сөзі мен жақсы ісі туралы білім бере отырып, шыншылдық, әділдік қасиеттері туралы түсінік беру;
оқушыларды адамды қадірлеуге, құрметтеуге кішіпейілділік қасиеті арқылы үйрету;
Оқушыларды әділдікке тәрбиелеу.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі
1-2 мин
1.Жағымды көңіл күй
1-1,5 мин



Оқушылардың сабаққа қатысуын тексереді.
Оқушылармен амандасып, «Өзін- өзі тану» сабағының «5-Т» ережесін еске түсіреді.
Тәртіп.Талап.Тазалық
Татулық.Тыныштық
Тыныштық сәтi: «Нұрға бөлену».



Оқушылар сабаққа дайындығын көрсетеді.
5 «Т» ережесін еске түсіреді.
Оқушылар ыңғайланып отырып, нұрға бөленеді.

Оқулық, 4-сынып. Ізғұттынова Р.О., Оралбекова Ә.К., Тәттімбетова Қ.Ж.


https://www.youtube.com/watch?v=LCiAfCCwc7A





2. Алдын ала берілген үй тапсырмасын тексеру (әңгімелесу) 3-5 мин



Мұғалім оқушыларға
«Қорқыт ата» аңызын оқып келіп, сұрақтарға жауап беруді тапсырды.


Сұрақтар:



  • -Қорқыттың дүниеге келуі ел есінде қалай қалды?

  • -Ол дүниенiң бір шетінен екiншi бiр шетiне нелiктен сапар шеккен?

  • -Қорқыт ата қай жерден жанына тыныштық тауыпты?

  • -Қорқыт ата қайғы-мұңын қалай жеңiлдеткен еді?

  • -Қорқыт атаны нелiктен «Қазақ ән-күйiнiң атасы» деп атайды?

  • -Өзің Қорқыт ата туралы тағы не білесің?

Жақсы адамның жақсы қасиеттерін бойларына сіңіруді айтады. Әділдік, шыншылдық, кішіпейілділікқасиеттерін өмірде дұрыс қолдана білуді айтады.



Оқушылар мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. Ақиқат құндылығының әділдік, шыншылдық, кішіпейілділік қасиеттерін меңгереді. Осы қасиеттерді бойларына дарыта отырып, жақсы адам болуға ұмтылады.

Оқулық, 63 бет

3.Жағымды ой-пікір (дәйексөз)(әңгімелесу)
3-4 мин

Адамда жақсы қасиет болмаса, оған бақ та, бақыт та қонбайды.
Жүсіп Баласағұни


Сұрақтар:
-Адам бойында жақсы қасиеттер болу үшін не істеу керекпіз?.

Мұғалім дәйексөзді дәптерге жазуды ұсынады.


Адам бойына жақсы қасиеттерді сіңірген жағдайда, оның әр жасаған ісі алға басып отырады. Сосіздер де бойларыңызға тек жақсы қасиеттерді сіңіріп отыруларыңыз қажет.



Оқушылар Жүсіп Баласағұни дың қанатты сөзінің мағынасын талқылайды, оны бірнеше рет қайталайды және дәптерге жазады.
Оқушылар адам бойында жақсы қасиеттер болса, соның ішінде әділдік, шыншылдық, кішіпейілділік қасиеттері болса жақсы нәтижеге жететінін ұғынады.

Оқулық, 63 бет. Жұмыс дәптері



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет