Сабақ жоспары Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы



Дата01.11.2022
өлшемі252,34 Kb.
#46836
түріСабақ

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
ІІ. Ұлттық және отбасылық құндылықтар

Мектеп :
Б.Момышұлы атындағы №131 мектеп-лицей коммуналдық мемлекеттік мекемесі. 






Күні:27.09.2022ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Ұзанқұл Жамила Ержанқызы




Сынып: 6

Қатысқандар:

Қатыспағандар:




Сабақтың тақырыбы



Ұлттық құндылықтар бастауы
(«Арман пв» баспасы)




Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.5.1 мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты, көтерілген мәселені анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын құрастыру 6.4.2.1 екпіннің түрлерін (сөз екпіні, тіркес екпіні, логикалық екпін) сөз және сөйлем ішінде орынды қолдану
 (БҒМ бағдарламасы № 545 бұйрығы)




Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды, екпіннің түрлерін ажыратады.




Оқушылардың көпшілігі орындай алады: мәтінде көтерілген мәселені анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын құрастырады,екпін түсетін , түспейтін сөздер мен қосымшаларды анықтайды.




Кейбір оқушылар орындай алады : көтерілген мәселені анықтайды,өз ойын тұжырымдап, жинақы мәтін жазады.




Бағалау критерийі

* мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды ,
* көтерілген мәселені анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын құрастырады,
* екпін және оның түрлерін ажыратады.




Құндылықтар ға баулу

6 .Тарихтың , мәдениет пен тілдің біртұтастығы




Пәнаралық байланыс

орыс тілі




Алдыңғы оқу

6.2.2.1 ауызекі сөйлеу және көркем сөйлеудің стильдік ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану




Сабақтың барысы




Жоспарланған
уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар




Сабақтың
басы
7мин

1.Ұйымдастыру
а). « Мақсатқа жету мотивациясы» тәмсілі арқылы психологиялық жағымды ахуал туғызу


ә) «Сырлы сандық» әдісі бойынша сыныпты топқа біріктіру және өткенге шолу .


1.Ұлттық тағамдар атаулары( қазы- қарта, құрт, май, шелпек ,наурыз көже)
2.Ұлттық киім атаулары( сәукеле, бөрік, шапан,нымша, былғары етік, тон, ішік т.б )
3.Ұлттық ойындар атаулары (алтыбақан,түйе-түйе,ханталапай, ақсүйек т.б )


Топ ережесін құру

Аудиожазба


«Сырлы сандықша» әдісі


ұлттық бұйымдар бейнеленген суреттер







Сабақтың ортасы


20мин

Сабақтың
соңы


8мин


3мин


2мин



2.Жаңа сабақ
Оқу дағдыларының деңгейі: Білу
«Пазл»әдісі



1-тапсырма Мәтіннен негізгі және қосымша ақпараттарды анықтаңдар.


Дескриптор
*мәтінді түсініп оқиды,
*мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды,
*қима бөліктерге ақпаратты жазады, * қима бөліктерден киіз үй бейнесін
құрастырады.


**Қ/б
« Қол шапалақтау»
Оқу дағдыларының деңгейі: Түсіну
«Бірге ойлайық» әдісі

Ой екпіні

Сөз екпіні екпіні екпіні

Көмекші сөз

Жіктік жалғауы




Ды быс екпін Сөз екпіні іні


түрлері

Екпін түспейтін

Болымсыз етістік



Тіркес екпіні

-дай,-дей, тай,-тей



Екпін



Орыс тілінде замок-құлып замок-қорған



Қазақ тілінде оқушы оқушылар




«Венн диограммасы» әдісі

Орыс тілінде

Қазақ тілінде


Дескриптор
*екпін туралы түсінік алады,
*орыс тіліндегі сөздердің мағынасы мен жазылуына көңіл бөледі,
*сөздерге екпін түсіріп,қызметін анықтайды.


**Қ/б «Бес жұлдызша»


Оқу дағдыларының деңгейі : Талдау


«Веер» әдісі
3-тапсырма Аудиожазба тыңдату,негізгі ойды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру
Дескриптор
*өленді мұқият тыңдайды,
*негізгі ойды анықтайды,
*сұрақтар құрастырып ,жазады,
*сөздерге екпіннің түсуін анықтайды.


**Қ/ б «Бас бармақ »
Оқу дағдыларының деңгейі : Жинақтау
«Айналмалы бекет» әдісі
4-тапсырма Суреттер бойынша жинақы мәтін жазу,тақырып қою.


Дескриптор
*сурет бойнша ортақ тақырып қояды,
*суретке байланысты сөйлем құрайды,
*жинақы мәтін жазады.

(Автор орындығында жинақы мәтінді топ мүшесі оқып береді.)




**Қ/ б «Ұтымды,сәтті, әлсіз»
Кері байланыс «Рухани жаңғыру»



Оқушылар қорытынды ойларын сурет қиындылары арқылы рухани жаңғырумен байланыстырып, кері байланыс береді.


Үйге тапсырма: 6-тапсырма.Берілген сөздерде екпін қай буынға түскен? Екпін түспей тұрған ұқсас қосымша -ларды табыңдар.



Киіз үй қаңқасы



желім

«Бірге ойлайық» әдісі


А4 парақшасы


«Венн диограммасы» әдісі




Аудиожазба


«Веер» парақшасы


«Айналмалы бекет» әдісі

қиынды
суреттер



Қиынды суреттер






Қосымша мәлімет




Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс(тәрбие элементі)






* Қазаққа тән ұлттық құндылық дегенді қалай түсінесіңдер?
*Ұлттық құндылықтар қатарына өздерің қандай қасиеттерді қосар едіңдер?


* «Көздің қарашығындай
сақтау»дегенді қалай түсінетіндеріңді тұжырымдап жазыңдар.



«Бас бармақ», «Қол шапалақтау»
«Бес жұлдыз» «Ұтымды,сәтті, әлсіз»
әдісі арқылы формативті бағалау түрлерін қолданамын.

Оқушылар АКТ-ның тиімділігіне көздері жетеді.
Қауіпсіздік ережелерін сақтайды.




Рефлексия
Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары қолжетімді ма?
Оқушылар бүгін не үйренді?
Сабақтағы ахуал қандай болды?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?
Уақыт есебінен ауытқу болды ма?
Жоспарға қандай өзгеріс енгізілді?

Өткізген сабақ туралы ойлану үшін төмендегі орынды пайдаланыңыз.
Сол жақтағы Сіздің сабағыңызға қатысты сұрақтарға жауап беріңіз




Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?


1:
2:
Қандай екі нəрсенемесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет