Сабақ: Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану Мектеп: С. Нұғыманов орта мектебі Күні



Дата07.03.2023
өлшемі83,43 Kb.
#72403
түріСабақ

Бекітемін :



САБАҚ: Ондық және жай бөлшектерге амалдар қолдану

Мектеп: «С.Нұғыманов орта мектебі

Күні: 07.03.2023ж

Мұғалімнің есімі: Қайратқызы Нұрайым

СЫНЫП: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Оқушылар тез ойлап нақты нәтижеге жетуге, сабақ үстіндегі өз еңбегін ұйымдастыра білуге үйренеді










  • Ондық бөлшектерді көбейту кезінде үтірді қалай қою керектігін айта алады ;

  • Жай бөлшектердің алымы мен бөлімін ажырата алады










Талқылауға арналған тармақтар:

  1. Ондық бөлшектер көбейту амалы қалай орындалады?

  2. Ондық таңбалар саны әр түрлі ондық бөлшектерді қалай көбейтеді?













Жоспар

Жоспарлан-
ған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы
Кіріспе
(2 минут)



Психологиялық ахуал тудыру: « Өрмекші торы» арқылы бір бірімзге жылы тілек білдіру

Жіп




Ортасы
Түсіну
(6 минут)
ОмОЖТ
СТОү
ОүБжОБ
АКТ
Қолдану
(10 минут)
ОмОЖТ,
ОЖЕСОжО
СТОү,ОүБжОБ
ТжДБО АКТ


Талдау
(6 минут)
СТОү
ОБжК
ОүБжОБ
АКТ


Жинақтау
(8 минут)
ОмОЖТ
ОүБжОБ АКТ

Кластер құру
Қайталау сабағы болғандықтан екі топқа өткен екі тарау бойынша кластер құрғызу. Алдымен, жұппен,топпен талқылау ,филпчартқа түсіреді, постерлерін қорғайды.
Қадағалаймын, бірлесіп жұмыс жасауына ықпал жасаймын.
Бағалау. Екі жұлдыз, бір ұсыныс
Жұлдыздың критерийі:
- тақырыпты толық түсіндіре алса;
- мысалдар арқылы есептің шығару жолын түсіндіре алса;
Ұсыныс: тақырыпты толық жеткізе алмаған жағдайда.
Стикерлерді толтырып, екі топ бір-бірлерінің постерлерін бағалайды


«Ой қозғау» әдісі. Оқулықпен жұмыс
І-топ №1465 (1,3 баған), № 1467 жұп нөмірлерін орындайды.
ІІ-топ №1465 (2,3 баған), № 1467 тақ нөмірлерін орындайды.


Бағалау парағы


Сергіту сәті Интербелсенді тақтадан қосу
Сергіту сәтінен кейін топ мүшелерін ауыстыру. Жаттығу жасап болғаннан кейін оқушылар, арқамен бөліну әдісі арқылы топқа бөлінеді.
«Дұрысын тап» ойыны. Интербелсенді тақтада кестеде берілген сандарды дұрыс орналастыру.


Тест тапсырмаларын орындау. Оқушыларға тест тапсырмалары таратылады.



  1. 6,3-3,2=

А)3,01 В)3,1 С)9,5 Д)3

  1. 9,5-5,3=

А)4,8 В)4,1 С)4,2 Д)14,8

  1. 23,78-16,51

А)7,25 В)7,21 С)7,5 Д)7,27

  1. 17,5-2,5=

А)15 В)17,5 С)25 Д)13

  1. 1,9-0,8=

А)1,01 В)1,1 С)9,1 Д)2,7

  1. 101,9-11,4=

А)90 В)90,3 С)9,5 Д)90,5
Бағалау: Блоб ағашы

Венн диаграммасы. Екі тарау бойынша алған білімдерін жинақтайды.

Бағалау парағы.

Флипчарт, маркер,
Бағдаршам
Оқулық, интербелсенді тақта
Бағдаршам

Блоб ағашы суреті, түрлі түсті фломастер

Интебелсенді тақта



Аяқталуы
Рефлексия
(2 минут)
ОүБжОБ



«Бес саусақ» әдісі бойынша.

  • бас бармақ – бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды;

  • балан үйрек – мен жұпта, топта қалай жұмыс істедім, кімге кө-мектестім, өзімнің қандай күшті жақтарыма арқа сүйендім;

  • ортан терек – мен бүгін қандай білім мен тәрбие жинақта-дым;

  • шылдыр шүмек – шынайлық. Сабақ маған ұнады ма?

  • кішкентай бөбек – көңіл-күй ахуалы. Бүгінгі сабақта мен өзімді қалай сезіндім?

  • Үй тапсырмасы: әл-Каши туралы деректер жинау. № 1468, 1469 есептер

Мұғалім кезең бойынша оқушылардың бір – бірін, өзін бағалау-ын ескере отырып, ортақ бағаны шығарады.



А4 форматты қағаз





Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлай-сыз?Сіз қабілеті жоғары оқу-шыларға тапсырманы күрде-лендіруді қалай жоспарлай-сыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

  • Сабақ барысында АКТ пайда-лану арқылы сабаққа деген қы-зығушылықты арттырып, жау-апкершілікке тарту;

  • Үлгерімі жоғары оқушыға жо-ғарғы дәрежедегі сұрақтарды қою.

  • Бағдаршам – оқушылардың сабақты түсінгендерін не түсінбегендерін білдіреді;

  • Блоб ағашы қай деңгейде тақырыпты меңгергендігін көрсетеді




Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшық сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.



Қорытынды бағамдау:
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.


2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1.


2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет