Білім беру ұйымының атауы
|
М.Отаралиев атындағы орта мектеп
|
Бөлім
|
Биотехнология жәнегендік инженерия келешегі Синтаксис
|
Педагогтың аты-жөні
|
Куанова Алия Кайрошевна
|
Күні
|
01.02.23
|
Сынып
|
9а,ә
|
Сабақтың тақырыбы
|
Биотехнологияның негізгі бағыттары және отандық жетістіктері.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
9.1.2.1 қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (пікірталас, дәріс) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдау
|
Сабақтың мақсаты
|
Қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (пікірталас, дәріс) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдау
|
Сабақтың кезеңі/
уақыты
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
3 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Мұғалім оқушыларға амандасып, сыныпты түгендейді.
«Менің көңіл күйім неге ұқсайды?»
Оқушылар бүгінгі көңіл-күйлерін табиғат құбылыстарына ұқсатады.
.Сабақтың тақырыбы мен бағалау критерийлерімен таныстырылады
1,2,3 деп санап топқа бөлу.
Үй тапсырмасы
Мұғалім шеңберде тұрған оқушыға жіп лақтырып өткен сабақтан сұрақ қояды
|
Оқушылар мұғалімге амандасады. Сыныпта кім жоқ екенін айтады.
Оқушылар 1-оқушы. Менің көңіл –күйім таңертеңгі жарқырап шыққан күнге ұқсайды.
2-оқушы. Менің көңіл-күйім . .
Оқушылар санау арқылы топқа бөлінеді.
Оқушылар жауап беріп , бір-біріне сұрақ қойып, өрмекші торын құрады.
|
|
Презентация
|
Жаңа сабаққа кіріспе
10 мин
|
Тыңдалымалды тапсырма
«Алма ағашы»
Қабырғаға сурет ілінеді: «Алма ағашы», «Себет», «Қырықбуын-гусеница». Әр оқушыға қызыл, сары, жасыл түсті алма суреті бар парақтар таратылады. Алма суретіне өз ойын білдіру керек:
Тыңдалым тапсырмасы
https://www.youtube.com/watch?v=LQeveLm_TtI
Жасанды жолмен ұрықтандыру
https://www.youtube.com/watch?v=8Uk0zSrvNYQ
Жасанды ұрықтандыру-ғасыр жаңалығы
2:43 -3:48 мин
(үзінді)
https://www.youtube.com/watch?v=Ul-dd039KE4
Бедеулік себептері.
13:38-14:53 мин (үзінді)
|
Оқушылар мәтінді тыңдайды Алған білімдерін
қызыл – «себетке салып өзіммен алып кетемін»;
жасыл – «мен үшін түсініксіз, ағашта қала береді»
сары – «маған қызық емес қырықбуынға беріп кетемін»
Жұпта мақсатты аудиториясы мен көркемдегіш құралдарының рөлін талдайды.
Оқушылар «Жасанды ұрықтандыру» тақырыбында үш бейнебаяннан үзінді тыңдайды.
1 тыңдалым мәтіні – 1 мин 23 сек (ұзақтығы)
2 тыңдалым мәтіні – 1 мин 5 сек (ұзақтығы)
3 тыңдалым мәтіні – 1 мин 15 сек (ұзақтығы)
|
Дескриптор
Мәтінді тыңдап түсінеді-1
Жасанды ұрықтандыру, ғасыр жаңалығын түсінеді-1
Бедеулік себептерін түсінеді-1
|
https://www.youtube.com/watch?v=LQeveLm_TtI
https://www.youtube.com/watch?v=8Uk0zSrvNYQ
https://www.youtube.com/watch?v=Ul-dd039KE4
|
|