Сабақ тақырыбы Көне діни сенімдер Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары



Дата22.11.2022
өлшемі23,44 Kb.
#51703
түріСабақ

Тексерілді:



Қысқа мерзімді жоспар
Пәні:дінтану

Мектеп: №93 мектеп-лицей

Күні: 13.10

Мұғалімнің аты-жөні: Какжанов Амантай Айдарханович

Сынып: 9а,ә

Қатысқандар:
Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Көне діни сенімдер

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары

Зайырлы қоғам мен діннің адамзат өміріндегі рөлін анықтау

Сабақ мақсаттары

Қазіргі кездегі адамзаттың құрып отырған қоғам түрлерімен таныстыру және діннің рөлін анықтау

Бағалау критерийі

Қазіргі кездегі адамзаттың даму ерекшеліктерін біледі

Құндылықтарды дарыту

Имандылық

Пәнаралық байланыстар

География, дүниежүзі тарихы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба, компьютер, интербелсенді тақта

Тілдік құзыреттілік

Дін, зайырлы

Алдыңғы оқу

Кіріспе


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақты ұйымдастыру.
Кіріспе




Сабақ ортасы

1.Діндер көп, ұстанымдары сан-алуан, сондықтан мемлекет өз азаматтарының діни сенімдеріне араласпайды, құрметтейді, бейтарап ұстанымда болады
2.Мемлекет діни басшылықтан тәуелсіз.
3.Мемлекет діни қағидалар мен нормалардан азат болады.
4.Мемлекет зайырлылықты ұстаным ретінде қолданады
Мемлекет зайырлылықты шарт ретінде қабылдап оның ұстанымдарын орындайды
Мемлекеттің зайырлылық ұстанымы

1.Дін мен діни 2.барлық діндерді 3.азаматтың діни


Бірлестіктерден тең ұстайды ұсстанымын
Бөлінгенін көрсетеді құрметтейді, қол
сұққызбайды

Зайырлы мемлекет дегеніміз діни нормалар арқылы емес, азаматтық нормалар негізінде басқарылатын, мемлекеттік органдардың шешімдерінде діни негіздер орын алмайтын мемлекет.


Зайырлылық мемлекетті діни түрмен басқаруға қарсы, бірақ діннің өзіне қарсы емес.


Зайырлылық Батыс елдерінде пайда болды. Дін мен мемлекетті ажырату идеясы Қайта өрлеу мен реформалар кезеңінде пайда болды.
Сондықтан зайырлы мемлекет өз еліндегі өмір сүруді азаматтық танымдар мен гуманистік құндылықтар негізінде ұйымдастырады.
КӨНЕ ДІНИ СЕНІМДЕР

ТОТЕМИЗМ ФЕТИШИЗМ АНИМИЗМ МАГИЯ








Сабақтың соңы

Қорытынды
Үйге: п.6





Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет