Сабақ тақырыбы Логарифмдік теңдеулер Осы сабақта қолжеткізетін оқу мақсаттары



Дата14.04.2022
өлшемі57,28 Kb.
#31033
түріСабақ

ҰМЖ тарауы : 11.3С Логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер

Мектеп : «Базылбек Ахметов атындағы орта мектеп» КММ


Күні:

Мұғалімнің аты жөні: Нургазинова Д. А.

Сынып: 11 а

Қатысқандар

Қатыспағандар

Сабақ тақырыбы

Логарифмдік теңдеулер

Осы сабақта қолжеткізетін оқу мақсаттары

11.2.2.8- логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар

Қарапайым логарифмдік теңдеулерді шығарады



Оқушылардың көпшілігі

Логарифмдік теңдеулерді әртүрлі тәсілдермен шығарады



Оқушылардың кейбірі

Күрделі логарифмдік теңдеулерді шығарады



Бағалау критерийі

- Логарифмдік теңдеулерді әртүрлі тәсілдермен шығарады

- Логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін біледі және қолданады

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

бағалау

Сабақтың басы

2 мин

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

- оқушылардың зейінін шоғырландыру;

- Оқушылармен бірге сабақтың/ оқытудың мақсаттарын анықтау;

- оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақтың соңынан күтілетіндерді анықтау;

Ширату жаттығулары. Оқушыларға сұрақтар қоя отырып, оқу мақсатын бірге тұжырымдаймыз


  1. Санның логарифмі

  2. Негізгі логарифмдік тепе теңдік қасиеттері

  3. Логарифмнің қасиеттері

Сабаққа дайындық

-Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, оқу мақсатын тұжырымдайды

-Логарифм қасиеттерін тұжырымдайды


Сабақ басында бағалау парағын тарату

ҚБ: оқушы әр этапты өзі бағалайды



5 минут

«Learning» бағдарламасы арқылы мультимедиалық интербелсенді тапсырмаларды орындату

Сәйкестендіру тапсырмасын орындату



250



-2



2



1,5



0,8



20




«Learning» бағдарламасынан сәйкестендіру тапсырмасын орындайды

ҚБ: оқушы өзін-өзі бағалайды

Сабақ ортасы

5 мин


10 мин

Логарифмдік теңдеулерді шешу алгоритмдерін тұжырымдау

1.Логарифм анықтамасын қолдану



2. Потенциалдау немесе бірдей негізге келтіру

3.Жаңа айнымалы енгізу

4. Мүшелеп логарифмдеу

5. Жаңа негізге көшу

Жекелей жұмыс (Саралау қолданылады)

Әр оқушы таңдап алған теңдеулеріне сай логарифмдік теңдеулерді шешу әдістерін анықтап, түсіндіріп шығарады



1. немесе түріндегі теңдеуді шешу





2. Жаңа айнымалы енгізу



3. Логарифм қасиеттерін қолдану





4. қолдану



5. Құрамында түріндегі өрнек бар теңдеулер

Бұл теңдеулерді шешу үшін теңдіктің екі жағынан негізі а болатын логарифм анықтаймыз.







Бағалау критерийлері

1. Теңдеуді шешу тәсілін дұрыс таңдай біледі;

2. Қарапайым логарифмдік теңдеуді ММЖ-да шешеді;

3 .Жауабын дұрыс таба алады

Берілген теңдеулерге сай шешу алгоритмін тұжырымдап, теңдеулер шешімін анықтайды

х=3

2. х=2



3.

х=27, 9

4.



х =1/9, 3

5.

Жекелей жұмыс

Теңдеуді шешу тәсілін дұрыс таңдай біледі;

Қарапайым логарифмдік теңдеуді ММЖ-да шешеді;

Жауабын дұрыс таба алады

х=3

х=-2, 9 / х=2,1/8/





х= 64



х=3,2

х=3,1/3

х=-1,5 х=2



ҚБ:

бағалау парағына балл қою





2 мин

Ауызша есепте

= 2) =

3) 4)

5)

7) =



Ауызша есептеулерді орындайды

Қ.Б: плюс, минус



12 мин

Бекіту мақсатында тест жұмысын орындату

A) -2 B) -6 C) -7 D) 2 E)7

A)5 B) 6 C) 7 D) 8 E) 9

3.

  1. 2 B) 4 C) 5 D) 3 E) 6

4. A) 5 B) 3 C)7 D) 4 E) 9

5.

A) -2 B) 4 C) 7 D) -2 E) -7

6.

A) 0;2 B) 0;4 C) 0;5 D) 0;3 E) 0;6

7. 2

A) 3;

8.

A) 5;125 B)25; 5 C)


Тест жұмысын орындайды

1.4-2x=18

-2x=14, x=-7 (C)

2.x=6 (B)



3. x=5 (C)

4. 2x-1=5 x=3 (D)

5. 2+x=6 x=4 (B)

6.x=0, x=4 В

7.

8. (С)

Жауаптары бойынша бағалау

С, В,С,Д, В, В, Е, С

бағалау парағына балл қою

Сабақтың соңы

1 мин

Үйге тапсырма: № 24.18,19


Үй тапсырмасын жазады

3 мин

Сабақ басында бағалау парағын тарату

ҚБ: оқушы әр этапты өзі бағалайды Сабақ соңында бағалау парағы қорытындысы бойынша әр оқушыға қалыптастырушы балл қойылады

Рефлексия: «3Қ» әдісі


Кері байланыс жүзеге асады



Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Саралау сабақтың өн бойында жүзеге асты. Жекелей жұмыс жүргізгенде оқушылардың қабілеттеріне сай тапсырмалар берілді. Белсенді оқу тәсілдері:

«Learning» бағдарламасы арқылы мультимедиалық интербелсенді тапсырмаларды орындату, «Ширату жаттығуларын орындату», Ахуал тудыра отырып, теңдеулердің шешу әдістерін анықтау, берілген әдістері бойынша теңдеулерді шеше білу жұмыстары жүргізілді.



Оқушылардың сабақ кезіндегі ілгерілеулерін бағалау үшін формативті бағалау түрлері: : 3 баллдық жүйе бойынша әр этапты оқушы өзі бағалайды , яғни бағалау парағына балл қою жүзеге асты.

Қалыптастырушы бағалау бағалау парағының қорытындысы бойынша қойылды.. Сабақ соңында рефлексия үшін «3Қ» әдісі қолданылды.

  • Оқушылардың партада түзу отыруын қадағалау;

--АКТ-ны уақытында қосып, сөндіруді қадағалаймын.






Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет