Сабақ тақырыбы Зат есім Оқу мақсаттары



Дата17.02.2022
өлшемі0,9 Mb.
#25789
түріСабақ

Пәні: қазақ тілі Сынып: 2

Күні:


Мұғалімнің аты-жөні : Акимбекова Гульсара

Бөлім:

Салт дәстүр және ауыз әдебиеті.







Сабақ тақырыбы

Зат есім

Оқу мақсаттары

2.4.2.3 Сөз таптарын (зат есім,сын есім,етістік)ажырату.

2.1.5.1 Аудиобейнежазба мазмұнына өз ойын(ұнайды,ұнамайды,себебі,пайдалы,пайдасыз) білдіру.

2.2.4.1 Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау.


Сабақ мақсаттары

барлығы: зат есімдерді біледі,ажыратады.

көбісі: тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіреді.

кейбіреуі: мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды.


Жетістік критерийлері

Зат есімдерді табады.

Берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды.

Сұрақтар қояды және жауап береді.


Құндылықтарды дарыту

Бесік жырын тыңдау,орындау,мақал құрастыру.

Пәнаралық байланыстар

Әдебиеттік оқу, математика пәнімен байланыс

Алдыңғы меңгерілген білім

Заттың атын білдіретін сөздер




Кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут

2 минут

6 минут

3 минут


І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық

Жан дүнием жақсылықтан жаралған,

Жүрегімнен күн шуағы таралған.

Адамдарды ардақ тұтып, аялап,

Тек жақсылық жасай беру бар арман.

-Өлең не туралы?

-Жақсылық жасайсыңдар ма?

- Кеше,бүгін кім қандай жақсылық жасады,еске түсіріңдерші?

-Олай болса жақсы көңіл-күймен сабағымызды бастайық.

II.Үй тапсырмасын тексеру.

А)12 – жаттығу. Қатесіз жазу. Сөйлемді жалғастыру





Дескриптор:

1.Көшіріп жазды.

2.Қатесіз жазды.

3.Көркем жазды.

ІII.Өткенді пысықтау «Ережені қолданып, орнын тап» сәйкестендіру әдісі




IV.«Құпия сөз»ойыны. Зат есім,бесік жыры деген сөздер
«Тәтті сәт» әдісі арқылы жаңа сабақ тақырыбын анықтаймыз




б

е

с

і

к




ж

ы

р

ы


































з

а

т




е

с

і

м
























Сабақтың тақырыбымен мақсатын анықтау үшін


«Біздің күтетініміз» тәсілі

Ал,бүгінгі сабақтан не күтесіңдер?

Не білгілерің келеді?

Бүгін зат есім туралы білімімізді толықтырамыз,бесік жыры туралы білеміз.



Жұптық тексеру. Кері байланыс береді.

Слайд №1

Слайд №2


Слайд №3

Слайдтан күтілетін нәтиже



Сабақ ортасы

4 минут


5минут
6-7мин.

Сергіту 2минут


5-6мин.

V.Оқулықпен жұмыс.

15-жаттығу.Жұмбақты көшіріп жаз,шешуін тап,зат есімдердің астын сыз.

Иесі оның- сәби,

Әрі төсек,әрі үй.

Дескриптор:

1.Көшіріп жазады.

2.Шешуін табады.

3.Зат есімнің астын сызады.


16-жаттығу

VI.Бейнетаспа көру «Бесікке салу рәсімі»

«Сұрақ қой» әдісі.

Бейнетаспадан көргендерінен бір- біріне сұрақ қояды,жауап береді.

Сұрақтар: неге? қашан? қайда? қай? не?(А,В,С)

VII.Топтық жұмыс

1-топ «Суретті сөйлет» стратегиясы.Бесікке салу рәсімі

Сурет бойынша әңгіме құрастыру,оқу.

Дескриптор:

1.Сурет бойынша әңгіме құрастырады.

2.Әңгімені оқиды.(А)

2-топ «Адасқан сөздер» ойыны.

Берілген сөздерден мақал құрастыру,мақалды орысша айту,зат есімді табу.

Дескриптор;

1.Мақал құрастырады.(В)

2.Мақалды орысша айтады.(С)

3.Зат есімді табады.

Дүниеде бал тәтті; Балдан бала тәтті:

Мед сладок,а ребёнок ещё слаще.

3-топ «Ментальді карта» әдісі. Бесікке қатысты сөздерді табу,сұрақтар қою.

Дескриптор:

1.Бесікке қатысты сөздерді табады.

2.Сұрақтар қояды.(С)


Бесік жырын айту
VIII. Тақтамен, дәптермен жұмыс

17- жаттығу

Жаңа сөз. Мүлік

Көркем жазу (1 сөйлем)


IX.Шығармашылық тапсырма.

Жаңа сабақты бекіту



Кестені толтыр.

Тексеру


Бағалау: Өзара бағалау



Оқулықпен,тақтамен жұмыс

Слайд №6


Бейнетаспа «Бесікке салу»

Видеоролик бесік жыры


Слайд №7


А2 форматы,

Фломастер,қима қағаздар

желім.

Слайд №7


Таблица

Слайд- 8

Слайд- 9

Слайд- 10




Сабақтың соңы

4минут


X.Үйге тапсырма : 19- жаттығу

.XI.Рефлексия:



«Табыс баспалдағы»





Слайд №11

Смайликтердің қасына тұрады.



Саралау тапсырмалары

А,В тапсырмасы: Бейнетаспадан көргендерінен бір- біріне сұрақ қояды,жауап береді.

Сұрақтар: неге? қашан? қайда? қай? не?(А,В,С)

С тапсырмасы: Күш- білімде,білім- кітапта.

Сила- в знаниях, знания -в книге.



Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішіндеүлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?












Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?



1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды



жетілдіруге көмектесетін не білдім?



р\с

Аты - жөні

Мекен – жайы, телефоны

1

Акимбекова Гульсара Баратовна

Қызылорда қаласы, №173 Әлия Молдағұлова атындағы орта мектеп 87051435351 gulsara.akimbekova@mail.ru


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет