Сабақ
|
Мектеп: №3 ЖОББМ
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Абатов Ж.М.
|
Сынып: 2 «А»
|
Қатысқандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Үзіліс кезіндегі демалуға арналған ережелерді сақтаймын.
Хабарлы сөйлем. 29-32 жаттығу.
|
Оқу мақсаттары
|
2.1.3.1 - күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу
2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау
2.3.7.1 - сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қою
2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу
|
Сабақ мақсаттары
|
Хабарлы сөйлем туралы түсінік алады, басқа сөйлемдерден ажыратады.
|
Бағалау критерийлері
|
1.Мәтінді түсініп оқиды.
2.Үзіліс кезінде демалуға арналған ережелерді құрастырады.
3.Сөйлемді көшіріп, тыныс белгісін қояды.
4.Суретпен жұмыс жасайды.
|
Сөздік қор
|
Үзіліс, тәртіп, ереже, демалыс.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Еңбек және шығармашылық.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Әдебиет және математика пәндерімен байланыс
|
Алдыңғы меңгерілген білім
|
Мектеп, сыныптастарым мен ұстаздарым.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Қызығушы-
лықты ұйымдастыру
5 минут
|
Психологиялық дайындық
Оқушылар орындарынан тұрып барлығы бірге қосылып айтады.
Мұғалім сөзі:
Қазақ тілі мәртебем, әрқашан мақтан етем
Қазынасын халқымның, әрдайым құрмет етем.
Қазақ тілдің қыр-сырын сендерге мен үйретем.
Қуантатын жауапты өздеріңнен мен күтем.
Оқушылар сөзі
Сабақты оқимыз, көңілге тоқимыз,
Қазақ тілін үйреніп қазақша сөйлейміз.
Сөздер үйренеміз, мәнін түсінеміз,
Келешекте әлі біз, биікке жетеміз...
|
Оқулық
|
Сабақ басы
Оқылым
Жазылым
Жұптық жұмыс
|
Балалар біздің өтіп жатқан бөліміміз қалай аталады?
Бөлімшеміз қалай аталады?
29- жаттығу Мәтінді түсініп оқы.
Үзілісте
Сәуле - сынып ұжымының ұйымдастырушысы. Ол үзілісте кезекшілердің терезені ашып, тақтаны сүртіп қоюын ескертеді. Тақта сүрткішті үнемі дымқылдап қояды. Балалардың үзіліс кезіндегі тәртібін қадағалайды.
Бірде Сәуле:
-Біз үзіліс кезінде дұрыс демалуға тиіспіз, ол үшін не істеу керек, әркім өз ойын айтсын,- деді.
*Оқушылардан не ойлайтынын сұрау.
Оқушылар жұптасып: Үзілісте сендер не істейсіңдер? Сендер де өз ойларыңды айтыңдар.
Оқушылар топ құра: Үзіліс не үшін беріледі? Үзіліс кезіндегі демалуға арналған ережелер құрастырып көреді.
Жасалған жұмыстарын ортада қорғайды
Дескриптор:
1.Үзіліс кезінде демалуға арналған ережелер құрастырып айта алды.
30- жаттығу.Сөйлемдерді көшіріп жаз.
Үзіліс кезінде сыныпта жүгірмейді. Айқайлап сөйлемейді. Әрдайым әдеп сақтау керек.
-Жазған сөйлеміне қорытынды айтады
Саралау тапсырмасы
А деңгейіндегі бала Сөйлемдерді табады.
В деңгейіндегі бала Сөйлемді ажырата алады
С деңгейіндегі бала Сөйлемдегі сөздердің байланысын ажыратады.
Дескриптор:
1.Сөйлем соңындағы тыныс белгілеріне назар аударып, қандай сөйлем екенін айтты.
Бірдеңенің жайын хабарлау мақсатымен айтылған сөйлемді хабарлы сөйлем дейді. Хабарлы сөйлем соңына нүкте (.) қойылады. Оқушылар мұражайға барды.
31- жаттығу. Суреттерге қара.
Суреттегі балалардың қайсысы үзілісте өзін жақсы ұстады?
Қай оқушы тәртібін өзгертуі керек деп ойлайсың?
Оқушыларға үлестірмелер таратылып беріледі. Барлық оқушылар өзінің жұбымен жұмыс жасайды.
|