Сабаққа қатысқан оқушылар саны: Сабаққа қатыспаған оқушылар саны



Дата23.06.2022
өлшемі130 Kb.
#37243
түріСабақ

Тақырыбы:
Мәтінді есептерді шығару

Мектеп: Саттар Ерубаев атындағы №24 мектеп-лицей

Күні: 02.10.2017ж

Мұғалімнің аты-жөні: Әуес Мөлдір Мұхтарқызы

Сынып: 7 А

Сабаққа қатысқан
оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.4.2.1 өте кіші немесе өте үлкен сандармен берілген шамаларға байланысты есептер шығару;

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: өте кіші немесе өте үлкен сандармен берілген шамаларға байланысты есептерді анықтамаларды қолдана отырып шығарады

Оқушылардың басым бөлігі: өте кіші немесе өте үлкен сандармен берілген шамаларға байланысты есептер шығарады

Кейбір оқушылар: өте кіші немесе өте үлкен сандармен берілген шамаларға байланысты күрделі есептер шығарады.

Тілдік мақсаттар



Пәндік лексика және терминология
-Санның стандарт түрі, жуық мәннің абсолюттік қателігі, жуық мән, жуық мәннің салыстырмалы қателігі
Диалогқа қажетті тіркестер:
-Санның стандарт түрі дегеніміз не?
-Стандарт түрде жазылған сандарды қалай салыстыруға және оларға қандай амалдар қолдануға болады?
- өте кіші немесе өте үлкен сандармен берілген шамалар

Ойлау дағдылары

Білу, түсіну, қолдану

Құндылықтарға баулу



Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім құндылығы: сыныптық және топтық жұмыстар арқылы оқушыларды ұйымшылдыққа, ашықтыққа, бір-бірімен пікір алмасуға, бір-бірін тыңдай білуге баулу, бір-бірін дұрыс, әділ бағалауға дағдыландыру.

Пәнаралық байланыс

Информатика, физика

Алдыңғы білім

Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы
4 мин

І. Ұйымдастыру кезеңі. Ынтымақтастық атмосферасын құру.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
«Көршіңді тексер» әдісі арқылы
№8.6

  1. 5)

  2. 6)

  3. 7)

  4. 8)

Бағалау критерийі

Дискриптор

Cандардың жазылуын оқып береді.

1.Санның стандарт түрі анықтамасын еске түсіреді
2.а шамасын өлшеу нәтижесінде алынған h пен жуық мәнін анықтап алады
3.Сандардың жазылуын оқиды

№8.7. Берілген теңдіктерді қостеңсіздік түрінде жазыңдар
1. 2.
3. 4.
Бағалау ауызша кері байланыс беру арқылы жүргізіледі.




Сабақтың ортасы
32 мин

І. Тақырыпқа шолу жасау
- Мәтінді есептерді шығару (қосымша парақта)
ІІ.«Миға шабуыл»
Шаманың жуық мәндерін қалай табуға болады және оларды стандарт түрде қалай жазуға болады?
ІІІ. Оқулықпен жұмыс

№8.10
Санды



  1. 12,4 бірлікке;

  2. 5,65 ондыққа

  3. 876 ондыққа

  4. 7,3346 жүздікке

дейін дөңгелектеу нәтижесінен шыққан жуық мәннің абсолюттік және салыстырмалы қателіктерін табыңдар

Дәл мән – 12,4
Жуық мән -12
12,4-12=0.4 – абсолюттік қателік
х=04/12 – салыстырмалы қателік



Бағалау критерийі

Дискриптор

Берілген сандардың абсолюттік және салыстырмалы қателіктерін табады.

1.Берілген сандарды оқиды
2.Сандарды талапқа сай дөңгелектейді.
3. Берілген сандардың абсолюттік және салыстырмалы қателіктерін табады.
4.Жауабын жазады.

№8.11 Төмендегі сандарды ондық үлеске дейін дөңгелектеп, салыстырмалы қателігін табыңдар








Бағалау критерийі

Дискриптор

Берілген сандарды ондық үлеске дейін дөңгелектеп, салыстырмалы қателігін табады



1.Берілген сандарды оқиды
2.Берілген сандарды ондық үлеске дейін дөңгелектейді
3. Салыстырмалы қателігін табады
4.Жауабын жазады.



№8.12 түрінде жазылған х жуық мәнінің салыстырмалы қателігін табыңдар
1)
2)
3)
4)
5)
6)

Бағалау критерийі

Дискриптор

түрінде жазылған х жуық мәнінің салыстырмалы қателігін табыңдар



1.Салыстырмалы қателік анықтамасын еске түсіреді.
Салыстырмалы қателікті табу формуласымен есепті шщығарады.
3.Жауабын жазады.

№8.13
Электронның массасы кг. жуық мәнінің салыстырмалы қателігін табыңдар.
№8.14
Массаларды стандарт түрде тоннамен жазыңдар.

  1. Мұхиттардың массасы 1450 000 000 000 000 000 000кг;

Жердің массасы 5980 000 000 000 000 000 000 000кг

  1. Аудандарды гектармен стандарт түрде жазыңдар: Күннен жер бетіне дейінгі қашықтық 149 500 000км.; күн бетінің ауданы 6 000 000 000 000км2; Жер бетінің ауданы 510 200 000км2; ай бетінің ауданы 38 000 000км2

№8.15
Жер диаметрінің ұзындығы 1,2756*107 м., атом ядросы диаметрінің ұзындығы 5*10-15м. Жер диаметрінің ұзындығы атом ядросы диаметрінің ұзындығынан неше есе үлкен екенін табыңдар.
№8.16



Оқулық

№1жұмыс дәптері


Қосымша тапсырма: деңгейлік тапсырма

Сабақтың соңы
4 мин



Деңгейлік тапсырма (дарынды оқушыға сабақ үдерісінде қолдануға (резерв)).
Бағалау «Басбармақ» әдісі арқылы жүргізіледі.
Үйге тапсырма. №8.18
1. өрнектерінің мәнін стандарт түрде жазу
2.
3.
4.

Бағалау критерийі

Дискриптор

Өрнектердің мәнін стандарт түрде жазады

1.Санның стандарт түрі анықтамасын еске түсіреді.
2.Дәрежесі бар өрнектерді орындайды
3. Өрнектердің мәнін стандарт түрде жазады







Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе?
2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?




Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?
1.
2.


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет