3.3.1.3 тік бұрышты үшбұрыш, шаршы, тік төртбұрыш ауданы формуласын: S= (a·b):2, S=a2, S=a·b шығарып алу және қолдану (a·b):2, S=a2, S=a·b шығарып алу және қолдану
3.5.2.3 бұрыштарды, көп бұрыштарды латын алфавитінің бас әріптерімен белгілеу, оларды белгіленуі бойынша оқу
Сабақтың мақсаты
Бұрыштарды, көп бұрыштарды латын алфавитінің бас әріптерімен белгілеу, оларды белгіленуі бойынша оқиды
Құндылықтар
Талап: ізденімпаз,жаңашыл ұрпақ
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі//
уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау
5 минут
Сабақтыңортасы 24 минут
Сабақты қорыту 6минут
Кері байланыс
5 минут
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Қуанамын менде
Қуанасың сенде
Қуанамыз бәріміз
Арайлап атқан әр күнге
Өткенді пысықтау
Үйге берілген есептерді тексеру.
Жаңа тақырып
Ұжымдық жұмыс
«Ұшақ» әдісі
Оқулықпен жұмыс
1-тапсырма:
Мәтінді оқы. Жаңа ұзындық өлшем бірліктерін жаз.
Жауабы:
км – километр
м – метр
дм – дециметр
см – сантиметр
мм – миллиметр
1 м = 10 дм 1 дм = 10 см
1 см = 10 мм 1 м = 100 см
1 дм = 100 мм 1 км = 1 000 м
1 км = 1 000 м = 10 000 дм = 100 000 см = 1 000 000 мм 1 м = 10 дм = 100 см = 1 000 мм
2-тапсырма
Кесінділердің ұзындықтарын өлше. Сантиметрден кіші ұзындық өлшем бірлігі қалай аталатынын білесің бе?
1 см = 10 мм
2 дм 1 см = 21см
690 см = 69 дм = 6м 9 дм
658 см = 6 м 5дм 8 см
40 см = 400 мм
210 см = 21дм = 2м 1 дм
78 мм = 7 см 8 мм
546 мм = 5дм 4 см 6 мм
4-тапсырма
А)Досыңмен ойна. Қолыңа текше ал. Әртүрлі нысандарға жол көрсет. Бағыттың ұзындығын анықта
Жауабы:
Мектеп-үй=2км+15км+5км+4км=26км
Ә)Лагерьге жеткеннен кейін саяхатшылар екі топқа бөлініп, жорыққа шықты. Әр топтың өзінің бағыты болды.
Жауабы:
1) 1-топ:
а) жотаға дейін=4км
ә) көпірге дейін=4км+2км=6км
б) орманға дейін қанша километр жүріп өтті?6км+3км=9км
3.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау
3.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау
Үй тапсырмасы
4-жаттығу
Жақшадағы сөздерді сөйлемнің мазмұнына қарай өзгертіп, мәтінді көшіріп жаз.
Жаңа тақырып ФС тапсырмасы
1-жаттығу
Мәтінді оқы
1. Ата-бабамыз неліктен киіз үйді пайдаланған?
2. Киіз үйдің негізгі бөлшектеріне нелер жатады?
3. Кереге неден жасалады?
Жауабы:
1.Киіз үй көшіп қонғанға ыңғайлы болғаны үшін пайдаланған.
2.Кереге,уық,шаңырақ,сықырлауық.
3.Кереге талдан және қайыңнан жасалады
ЕБҚ
2-жаттығу
Сөйлемдерді көшіріп жаз.
Киіз үй тігілді. Атам төрге жайғасты. Балалардалада ойнады.
Киіз үй-Кім?
Атам-Кім?
Балалар-Кімдер?
Сергіту сәті
ЕҚБ
3-жаттығу
Суретке қара.
• Сурет бойынша әңгіме құрап жаз.
• Жазған сөйлемдеріңнен бастауышты тап
Инженер-құрылысшы мамандығы мұғалім және дәрігер мамандықтарымен бір сатыда тұратын маңызды мамандықтардың бірі.Себебі,қазіргі таңда неше түрлі зәулім,көздің жауын алатын ғимараттар толассыз салыну үстінде.Ал инженер-құрылысшы мамандығы осы ғимараттарды салу ісімен айналысады.Бір ғимаратты салу үшін бір ғана инженер-құрылысшы мамандығы жеткіліксіз.Инженер-құрылысшының қасында инженер-жобалаушы немесе сәулетші және т.б. маман иелері жүреді.Сәулетшісалынатын ғимараттың сызбасын сызып,тіпті қажетті материалдарды да анықтап береді.Ал құрылысшы-инженер болса соны есептеп, сәулетшінің жұмысын жалғастырады.
4-жаттығу
Мына нақыл сөздерді көркем жаз. 1. Шаңырағың шайқалмасын.
2. Керегең кең, екі босағаң теңболсын
Нақыл сөздердің мағынасын қалай түсінетініңді айт. • Киіз үйге қатысты тағы қандай нақыл сөздерді білесің? • Алғашқы сөйлемді сөйлем мүшесіне талда.
Үй тапсырмасы
4-жаттығу
Мына нақыл сөздерді көркем жаз.
ҚЖ:
Ережелерді жаттау,мысал келтіру
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын пысықтайды
Сөйлем құрап жазады