Сабақтың тақырыбы Анықталған интегралдың геометриялық және физикалық есептерді шығаруда қолданылуы



Дата22.12.2022
өлшемі1,36 Mb.
#59109
түріСабақ

: Б.А.Есимова
6.10.2021 ж

Бөлім

11.1А Алғашқы функция және интеграл

Педагогтің аты – жөні




Күні

6.10.21

Сынып: 11 алгебра

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Анықталған интегралдың геометриялық және физикалық есептерді шығаруда қолданылуы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.3.1.8 – берілген сызықтармен шектелген жазық фигураның ауданын есептеу;

Бағалау критерийлері

Оқушылар:

  • жазық фигураның ауданын табу формуласын дұрыс қолданады;

  • интеграл астындағы функцияның алғашқы функциясын дұрыс табады;

  • анықталған интегралды дұрыс есептейді;

  • жазық фигураның ауданын есептейді.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті



Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар



Сабақтың басы

1. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу.
2. 2.Сабақтың тақырыбын, мақсатын, бағалау критерийлерін анықтау.

Зейіндерін сабаққа аударады, жауап береді.

Мадақтау, толықтыру



Оқулық

Сабақтың ортасы

ІІ . Жаңа тақырыпты ашу:
Егер функциясы аралығында үзіліссіз, теріс емес болса және оның графигі осінен төмен орналасса, онда осы аралықта функция графигімен шектелген фигураның ауданы мына формуламен анықталады:

Егер фигура аралығында үзіліссіз функцияларының графиктерімен шектелген болса және болса, фигураның ауданы мына формуламен анықталады:

Фигураның ауданы оның бөліктерінің аудандарының қосындысына тең:




Жауап береді

Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау,

Оқулық






Оқулықпен жұмыс.
№5.2-5.4 есептер

Тапсырманы орындайды

Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау

Оқулық
Жұмыс дәптері

Аяқталуы

Үй тапсырмасы №5.1
Кері байланыс.

  • Бүгін мен не үйрендім

  • Маған не ұнады/ұнамады

  • Тапсырмалар қиын болды ма?

Жауап береді

Тиімді кері байланыс орнату.





Бекітемін: Б.А.Есимова


6.10.2021 ж

Бөлім

10.1В Тригонометриялық функциялар

Педагогтің аты – жөні




Күні

6.10.21

Сынып: 10 алгебра

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендірулер көмегімен салу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.2.3.2 - тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендірулер көмегімен сала білу

Бағалау критерийлері

Оқушы төмендегі критерийлерді орындаса, оқу мақсатына жетеді
- функциясының графигін біле отырып, , ,
, , , түрлендірулерін біледі;
- , , және тригонометриялық функцияларын
біледі;
- , , және тригонометриялық функциялаының
графиктерін салады;
- түрлендірулердің көмегімен тригонометриялық функциялардың графиктерін
салады;
- Geogebra бағдарламасын графиктерді салуда қолданады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті



Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар



Сабақтың басы

Оқу мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстыру



Зейіндерін сабаққа аударады, жауап береді.

Мадақтау, толықтыру



Оқулық

Сабақтың ортасы

Жаңа білім.
функциясының графигін біле отырып, , , , , , түрлендірулерінің көмегімен тригонометриялық функциялардың графиктерін салу.
1. функциясының графигін салыңыз. Geogebra бағдарламасының көмегімен тексеріңіз.
1) функциясының графигін салу;
2) функциясының графигін салу үшін, функциясының графигін 3 бірлікке жоғары жылжыту керек:

2. функциясының графигін салыңыз. Geogebra бағдарламасының көмегімен тексеріңіз.


1) функциясының графигін салу;
2) функциясының графигін салу үшін, функциясының графигін 3 бірлікке төмен жылжыту керек:



Жауап береді

Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау,

Оқулық






Оқулықпен жұмыс.
№8.1-8.6 есептер

Тапсырманы орындайды

Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау

Оқулық
Жұмыс дәптері

Аяқталуы

Үй тапсырмасы №8.7
Кері байланыс.

  • Бүгін мен не үйрендім

  • Маған не ұнады/ұнамады

  • Тапсырмалар қиын болды ма?

Жауап береді

Тиімді кері байланыс орнату.






Бекітемін: Б.А.Есимова


6.10.2021 ж

Бөлім

10.1А Стереометрия аксиомалары. Кеңістіктегі параллельдік

Педагогтің аты – жөні




Күні

6.10.21

Сынып: 10 геометрия

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Тетраэдр, параллелепипед

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.1.1 - тетраэдр және параллелепипедтің анықтамаларын білу, тетраэдр, параллелепипедті және олардың элементтерін жазықтықта кескіндей алу;

Бағалау критерийлері

Оқушы төмендегі критерийлерді орындаса, оқу мақсатына жетеді
- тетраэдр мен параллелепипедтің анықтамасын тұжырымдай алады;
- тетраэдр мен параллелпипедті кескіндей алады және сызбасы бойынша элементтерін атайды;
- тетраэдр мен параллелепипедке қарапайым есептер шығара алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті



Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар



Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі
Сабақ басында оқушылардың зейінін шоғырландыруға көңіл бөлу. Сабақтың мақсатын оқушылармен бірге анықтау



Зейіндерін сабаққа аударады, жауап береді.

Мадақтау, толықтыру



Оқулық

Сабақтың ортасы




Жауап береді

Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау,

Оқулық






Оқулықпен жұмыс.
№3.1-3.6 есептер

Тапсырманы орындайды

Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау

Оқулық
Жұмыс дәптері

Аяқталуы

Үй тапсырмасы №3.7
Кері байланыс.

  • Бүгін мен не үйрендім

  • Маған не ұнады/ұнамады

  • Тапсырмалар қиын болды ма?

Жауап береді

Тиімді кері байланыс орнату.







Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет