Білім беру ұйымының атауы
|
«№6 орта мектеп интернаты» КММ
|
Пәні:
|
Қазақ әдебиеті
|
Бөлімі:
|
Қазақстандағы ұлттар достығы
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Даулетқазы А.
|
Күні:
|
10.02.2023ж
|
Сынып: 7 «ә»
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Ассамблеяның қызметі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
7.4.3.1 эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, тақырыпқа байланысты берілген мәселенің оңтайлы шешілу жолдары немесе себептеріне өз көзқарасын жазу (дискуссивті эссе)
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар орындай алады: Қазақстан халқы Ассамблеясы турады біледі.
Оқушылардың көпшілгі орындай алады: Ассамблеясының негізгі қызметі туралы айта алады.
Кейбір оқушылар орындай алады: мәтінге қатысты сұрақ қояды, көсемшелерді табады.
|
ЕБҚО
|
Эмоциялық (аффективті) және мінез-құлықтары
бұзылыстары бар оқушының қажеттілігі
ескеріліп, бірінші партаға немесе
мұғалімнің үстеліне жақын
отырғызу .
|
Бағалау критерийі
|
- Ассамблеяның қызметі туралы біледі;
- Мәтіннен етістіктерді табады, көсемшенің жасалу жолын айтады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу.Түгендеу.
«Менің оқушым» әдісі арқылы психологиялық ахуал орнату. «Кескіндеме» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Сабақты бекіту.
|
Оқушылар үй тапсырмасын ойды жалғастыру арқылы айтады. Жасырынған сөздерді тауып, сабақ тақырыбын ашады.
|
Ынталандыру мақса
тында «Жарайсың!»,
«Тамаша!» сөздерін
қолдану
|
Кітап,суреттер
|
Сабақтың ортасы
|
1-тапсырма
Жазылым. Мәтіннен көсемшелерді тауып, жасалу жолын анықтау.
Болып,бірігіп, бөліп, таныстырылып.
2-тапсырма
Етістіктің жасалу жолын анықтаңыз .
Ынтымақ қайда болса,ырыс сонда.
Бірлік болмай, тірлік болмас.
Сыйласу екі кісіге бірдей.
3-тапсырма
Бүгінде республикада Қазақстан этностарының мәдениеттері, тілдері,дәстүрлерінің дамуына қажетті барлық жағдай жасалған. Қазақстан этностарының тілдерінде бірнеше ондаған жаңа кітаптар жарық көрді. Бұл- болашаққа бірігіп ұмтылудың серпіні.
4-тапсырма
«Құрылысшы» әдісі арқылы оқушыларға сөздік қатар беріледі, оқушылар сол сөздерден жүйелі құрмалас сөйлем құрауы тиіс.
Қазақстан халқы Ассамблеясы 1995 жылдың 1 наурызында Қазақстанның Тұңғыш Президенті Н.Ә.Назарбаевтың бастамасы бойынша құрылды.
2008 жылғы 20 қазанда Қазақстан Республикасының «Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы» Заңына қол қойылды
5-тапсырма
«Адасқан сөздер» әдісі арқылы оқушылар мәтінде берілген шылаулардың мағыналық түрлерін ажыратады.
Және, де, сайын, пен, мен, да.
6-тапсырма
Бірлік, достық туралы мақалдар жазып, етістіктің жасалу жолын анықтайды.
|
Оқушылар берілген мәтіннен етістіктерді табады, жасалу жолын анықтайды.
Бос орынға тиісті жұрнақтарды қойып, дәптерге көшіріп жазады.
Қарамен берілген сөздерді синонимдік қатармен ауыстырады.
Тапсырмаларды орындайды, мақал-мәтел айтады, мағынасын түсіндіреді
|
Дескриптор:
-Ассамблеяның негізгі мақсатын біледі
-Етістіктерді тауып жазады
-Көсемшенің жасалу жолын анықтайды
Жалпы балл-3
Дескриптор:
-Бос орынға тиісті жұрнақтарды қояды.
-Мағынасын түсіндіреді.
-Қарамен берілген сөздердің синонимін анықтайды.
-Мәтінді өзгертіп жазады.
Жалпы балл-4
Дескриптор:
- Жасырынған сөздерді табады;
-Мағынасын жаңа тақырыппен байланыстыра отырып түсіндіреді
-Бірлік, достық туралы мақал-мәтелдер жазады;
Жалпы балл-3
|
Оқулық
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы
Бағалау
|
Қорытынды.Кері байланыс
123-бет, 13-тапсырма
Топпен , жеке
|
Сабақтан алған әсерлерін, білімдерін кері байланыс арқылы білдіреді
Берілген тапсырманы жазып алады
Оқушылар өз-өздерін бағалайды, бағалауға өз ойларын қосады
|
Оқушылар бүгінгі
Сабақта алған
білімдерін 1-10
балл бойынша бағалай
ды
|
Үлестірмелі қағаздар
|