Сабақтың тақырыбы Аудан. Ауданның өлшем бірліктері Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата19.04.2022
өлшемі200,82 Kb.
#31456
түріСабақ

Педагогтің аты-жөні

Абайқызы Әлия

Күні:

20.10.21 жыл

Сынып:3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Аудан. Ауданның өлшем бірліктері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.3.2 мм, км/ г, т/см2, дм2, м2 /сек өлшем бірліктерін қолданып өлшеу

3.1.3.3 шамалар мәндерін (мм,см, дм, м/ г, кг, ц, т / л/ см2, дм2, м2, га/ сек, мин, сағ, тәул, жыл, ғасыр) салыстыру және амалдар орындау

3.1.3.4 ұзындық (мм, см, дм, м, км)/масса (г, кг, ц, т)/ аудан (см2, дм2, м2/ уақыт (сек,мин, сағ, тәул. ғасыр) бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру


Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар:

Ұзындықтың өлшем бірліктерін: мм, см-ді біледі.


Оқушылардың көпшілігі:

Шамалардың мәнін салыстырады және оларға амалдар орындайды.


Оқушылардың кейбіреулері:

Шамаларды түрлендіреді.




Сабақтың барысы.




Сабақтың кезең

уақыт


Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Кіріспе тапсырма. Еңбектің рөлі

(Ж.Ж) Мұғалім оқушылармен қандай маман иелері ауданды өлшейтіні жайында әңгімелеседі, күнделікті өмірде бұл ілімді қалай пайдалануға болады.

Сөздік бағалау «Жарайсың!», « Өте жақсы!», «Керемет!» т,б.
(Т.Ж)Оқушылар 1- тапсырмаға берілген суреттерді қарап, қанша тақтатас кететінін санайды



1-сурет.Ұзындығына 4 тақтатас еніне 4 тақтатас барлығы 16 тақтатас сияды.

2-сурет. Ұзындығына 6 тақтатас еніне 2 тақтатас барлығы 12 тақтатас сияды.

«Шапалақ» арқылы бағалау



1- тапсырмаға берілген суреттерді қарап, қанша тақтатас кететінін санайды.




Сөздік бағалау «Жарайсың!», « Өте жақсы!», «Керемет!»
«Шапалақ» арқылы бағалау




Мамандық иелері суреттері

ламинатталған парақтар





Сабақтың ортасы

Ж.Ж) 2- тапсырма




«Смайлик» арқылы кері байланыс беру

(Ө.Ж) 4-тапсырма.

а)АВ кесіндісі 6 см, ал СD кесіндісі

18 см.Біреуі екіншісінен неше есе ұзын екенін табады.

Бір кесінді екінші кесіндіден қанша есе ұзын екенін табу үшін үлкен санды кіші санға бөлеміз.

Ш: 18:6=3(есе ұзын)



Ж: CD кесіндісі AB кесіндісінен 3 есе ұзын.
«Шапалақ» арқылы бағалау
(Ж.Ж) 5 тапсырма

«Басбармақ» арқылы кері байланыс беру


(Ө.Ж) Оқулықтағы 6-тапсырманы еденді толтыру үшін жұмысшыларға қанша сары тақтатас қажет екенін табады.Егер 1 тақтатастың ауданы 1 дм2 болса, онда сары тақтатас төселген еденннің ауданы қанша болатынын табады.

(Ж.Ж)7-тапсырма



3 м2 *6 = 25 м2 – 7 м2

56 м2 + 34 м2 > 9 м2 * 5

(Қателескен оқушыларға көмек беру).
Сергіту сәті
8-тапсырма



Геометриялық фигуралардан бейне жасаймыз.Сендер қандай бейне жасай аласыңдар




Тіктөртбұрышта қанша қатар бар екенін, бір қатарда қанша торкөз барын, тікбұрышта, квадратта қанша торкөз барын санайды.

Тіктөртбұрышта қанша баған бар, квадратта қанша баған барын, барлығында қанша баған барын санайды.

Оқушылар санаудың екі әдісінің нәтижесін салыстырады.
.

Кесінділерді салыстырады.Қайсысы ұзын екенін табады

Оқушылар жұппен орындайды,сандық мәліметтерді ұсынылған қысқа жазбалармен толықтырады, әр оқушы өз серіктесіне көмектеседі, есеп шығарады, өзара тексеру үшін алмастырады.
Еденді толтыру үшін жұмысшыларға қанша сары тақтатас қажет екенін табады.Егер 1 тақтатастың ауданы 1 дм2 болса, онда сары тақтатас төселген еденннің ауданы қанша болатынын табады.

Аудан өлшем бірліктерін көбейтіп немесе азайту арқылы салыстырады.

Периметрді табады.

Қоршаудың ұзындығын анықтайды



Фигуралардан бейне жасайды

Смайлик арқылы бағалау

Шапалақ арқылы бағалау


«Басбармақ» арқылы кері байланыс беру

Отшашу арқылы бағалау


Жарайсың,керемет мадақтау

Шапалақтау арқылы бағалау

Басбармақ әдісі



Қима қағаздар

Оқулық



Соңы

Кері байланыс

-Ауданды қалай табамыз?

-Тік төртбұрыштың ауданын қалай табамыз?



Не білдім?

«Жетістік баспалдағы» арқылы бағалау

Сұрақтарға жауап береді











.

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет