Сабақтың тақырыбы: Қазақ киносы қазақ тарихы Оқу бағдарлама-сына сәйкес оқыту мақсаты



Дата14.10.2023
өлшемі58,73 Kb.
#114790
түріСабақ
Байланысты:
3.10.10-сын.қ.т


Тексерген:__________ Ержанова Р.

Білім беру ұйымының атауы

№24 Ж.Сүлейменов атындағы жалпы орта мектеп

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

І Бөлім Қазіргі қоғам құндылықтары:мәдениет және өркениет
Сөз мәдениеті

Педагогтің аты-жөні:

З.Әмзеева

Күні:

3.10.2022 ж

Сынып: 10

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақ киносы – қазақ тарихы

Оқу бағдарлама-сына сәйкес оқыту мақсаты:

10.2.5.1 мәтіндегі негізгі ойды анықтау, көтерілген мәселеге баға беріп, мәліметтер мен пікірлерді өңдей білу
10.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу

Сабақтың мақсаты

Мәтіндегі негізгі ойды анықтап, көтерілген мәселеге баға беріп, мәліметтер мен пікірлерді өңдей отырып тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады

Бағалау критерийі

Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.
— Көтерілген мәселеге баға береді.
— Мәліметтер мен пікірлерді өңдейді.
— Орфографиялық нормаға сай жазады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс-тар

Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Жаңа білім

Бекіту


Кері байланыс
Үйге тапсырма



Сәлемдесу
Оқушыларды түгелдеу.
Психология-лық ахуал орнату
Суреттер арқылы сабақтың тақырыбы болжанады.
«Миға шабуыл»
1. Кинотеатрға жиі барасыңдар ма?
2. Қандай жанрдағы кинолар ұнайды?
3. Отандық кино ұнай ма, әлде шетелдік кино ұнай ма?
4. Кинодан қандай тәлім-тәрбие алуға болады?
5. Қазіргі қазақстандық кинолар туралы пікірлерің қандай?


Оқулықтағы тапсырма-лармен жұмыс. «Ой шақыру»әдісі. Оқулықтағы тапсырмаларды оқи отырып, соңғы жылдарда Қазақстанда қандай фильмдер шығарылатынын орфографиялық нормаға сай жазады.

ӘТН.Тілдік бағдар.


Орфография (грек orfhos – дұрыс, gropho – жазамын) – сөздерді дұрыс жазу ережелерінің жиынтығы және оны қарастыратын тіл білімінің бір саласы. Орфография дыбыстарды (фонемаларды) әріппен таңбалауды, сөздерді, оның бөлшектерін бірге, бөлек немесе дефис арқылы жазуды, бас әріптердің қолданылуын, тасымал тәртібін белгілейді. Орфография емле мағынасында да қолданылып, тыныс белгілерінің қойылу тәртібін де көрсетеді.
 
1-топ.
3-тапсырма
2-топ.
4-тапсырма
3-топ.
5-тапсырма
4-топ.
6-тапсырма
Оқушыларға кері байланыс беріледі.

Мұғалім кері байланыс береді.


7- тапсырма




І қатар: Қазақ кино өнері
ІІ қатар: Ш Айманов туралы әнші Б Төлегенованың естелік әңгімесі
ІІІ қатар: Алмас қылыш
Оқушылар грамматикалық тақырып бойынша бір-біріне сұрақ қояды.

Сөйлемдерден дефистің қандай жағдайда қойыл-ғанын түсіндіреді.


Сөйлемдердегі бас әріппен келетін сөздерді анықтай-ды,жазылу себебін түсіндіреді.


Қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып,мәтінді аяқтайды.


Тасымалдауға болмайтын сөздерді теріп алып,сөйлем құрайды.



Қ/Б
Мадақтау сөздер


Дескриптор:
— Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.
— Көтерілген мәселеге баға береді.
— Мәліметтер мен пікірлерді өңдейді.
— Орфографиялық нормаға сай жазады.

Дискрипторлар


Дефис арқылы жазылатын сөздерді анықтайды.


Бас әріппен жазылатын сөздерді анықтайды.


Мәтінді аяқтайды.

Тасымалдауға болмайтын сөздерді табады.



ОӘК материал-дары
.
ОӘК материал-дары
АКТ

Орфография-лық сөздік




«Сұрақ ілмегі» әдісі.

ОӘК материал-дары


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет