Сабақтың тақырыбы: Бұрылыстар. Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата27.03.2023
өлшемі0,55 Mb.
#76508
түріСабақ

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Робототехника

Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып: 5

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Бұрылыстар.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.3.3.2 – роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Гироскопиялық датчик жұмыс істеу принципін түсінеді.

Көптеген оқушылар:

роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасайды

Кейбір оқушылар:

Робот қозғалысында геометриялық фигуралардың қасиеттерін қолдану туралы түсінік береді.



Сабақтың барысы:



Сабақтың кезені/ уақыт
45мин

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
7мин

1.Оқушылармен амандасу.
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
3.Жаңа тақырыпқа шолу.
Роботтың қозғалған кезінде бұрылыс жасау үшін гироскопиялық датчиктер қолданамыз.

1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

ҚБ Мұғалім білім алушылар жауабын мұқият тыңдап жұлдызшамен бағалау.

Ақпараттық тақырыптық презентация

Сабақтың ортасы
25мин

Жаңа тақырыпты түсіндіру.
Үлкен Мотор блогы (Large Motor) үлкен моторды қосып және басқару үшін қолданылады. Бізде мұндай моторлардың 2 бірлігі бар. Үлкен моторлардың біреуі сол жақ дөңгелекке, ал екіншісі оң жақ дөңгелекке қосылған.
Робот екі мотордың көмегімен қозғалысқа келеді. Сіз ол моторларға әр түрлі қуаттылық бере аласыз.
Моторларға түрлі қуаттылыққа қою үшін біз моторларды Тәуелсіз басқару блогын (Move Tank) пайдалануымыз керек.

Бұл сабақта біз бір орында бұрылуды қарастырамыз. Робот алға немесе кері қозғалмайды, бір орында тұрады және оңға не солға бұрылыс жасайды.


Бұл тапсырманы шешу үшін біз өзімізге жақсы таныс Рульдік Басқару блогын пайдаланамыз, ол роботтың екі доңғалағына жалғанған екі үлкен моторды басқаруға мүмкіндік береді.
1-тапсырма.

2-тапсырма


Қуаттылығы 75-ке тең робот 5 секунд жүріп келеді, оңға бұрылады, бұрылыстан кейін 3 секунд жүрді.
3-тапсырма






Мұғалімді тыңдайды
1-тапсырманы орындайды

2-тапсырманы орындайды


3-тапсырманы орындайды




Дескриптор:

орындайды;

  • Моторды тәуелсіз басқару блогын қолданады;

  • Нәтижесін алады;


ҚБ Мұғалім білім алушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады


ҚБ Мұғалім білім алушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады


Интербелсенді тақта/ компьютер
компьютер

Lego Mindstorms Education ev3 программасы



Сабақтың соңы 3-5мин

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс:


Өзін-өзі бағалау.







Үй тапсырмасы

«Білу және түсіну» тапсырмасы











Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет