Мектеп:
|
Н.Тілендиев атындағы ОМИ
|
Бөлім:
|
Бұрыштар. Көпбұрыштар.
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Жусипназарова Ж
|
Күні:
|
21.04.2023
|
Сыныбы: 5
|
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Бұрыш. Бұрыштың градустық өлшемі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:
|
5.3.3.3 бұрыштың градустық өлшемін табуға, бұрыштарды салыстыруға берілген есептерді шығару
|
Сабақтың мақсаты:
|
Барлық оқушылар: бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымдарын меңгереді, бұрыштарды белгілеуді және салыстыруды түсінеді және біледі;
Оқушылардың басым бөлігі: Сызба арқылы бұрыштарды салыстырады.
Кейбір оқушылар: Мәтін есептер арқылы бұрыштарды табуға арналған есептерді шығарады, талдайды
|
Сабақтың мақсаты
|
Жоспарланған уақыт
|
Мұғалімнің іс – әрекеті
|
Оқушының іс – әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
|
Ұйымдастырылған кезең.
Оқушылармен амандасу
Түгендеу
Оқушыларды үш топқа бөлемін.
Бағалау парағын таратамын
|
Оқушылар амандасады.
Қима қағаздары арқылы топтарға бірігеді
|
|
Бағалау парағы
|
Сабақтың ортасы
15 минут
|
|
Топтың ішінен белсенді үш оқушы шығып, қалған топтарға мәтінді түсіндіреді
|
«Қолпаштау» әдісі
|
Үлестірмелі қағаз
|
5 минут
|
Жеке жұмыс. Сәйкестендіру
Бұрыштың белгіленуі
|
Толықтауыш сәулелер
|
Бұрыштың төбесінен басталып, оны өзара тең екі бұрышқа бөлетін сәуле
|
180º
|
Жазыңқы бұрыштың градустық өлшемі
|
˂
|
Бұрышты құрайтын сәулелер
|
Қабырғалар
|
Нүктемен түзуді бөлгенде шығатын сәулелер
|
Биссектриса
|
Дескриптор:
Бұрыштың белгіленуін біледі; 1 балл
Толықтауыш сәуле анықтамасын біледі; 1 балл
Жазыңқы бұрыштың градустық өлшемін біледі; 1 балл
Биссектриса анықтамасын біледі; 1 балл
Бұрыштың қабырғалары анықтамаларын біледі. 1 балл
|
Оқушылар сәйкестендіреді.
|
Бағалау критерийі:
Бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымдарын меңгереді, бұрыштарды белгілеуді біледі;
1 – 5 балл
|
Таратпа қағаз
|
7 минут
|
Топтық жұмыс
1221, 1222 – есеп.
Дескриптор:
Тік бұрыш анықтамасын қолданады; 1 балл
Мәтін есеп бойынша өрнек құрады; 1 балл
Белгісіз бұрышты анықтайды. 1 балл
|
Топтасып берілген тапсырмаларды орындайды
|
Бағалау критерийі:
Бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымдарын меңгереді, бұрыштарды белгілеуді біледі;
1 – 3 балл
|
Оқулық
|
8 минут
|
Жұптық жұмыс
1223, 1226 есептер
Дескриптор:
Мәтін есеп бойынша сызбасын салады; 1 балл
Жазыңқы бұрыштың төбесін белгілейді, қабырғаларын анықтайды. 2 балл
|
Жұптасып берілген тапсырмаларды орындайды
|
Бағалау критерийі:
Бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымдарын меңгереді, бұрыштарды белгілеуді біледі;
1 – 3 балл
|
Оқулық
|
Сабақтың соңы
5 мин
|
Рефлекция.
№1228, 149-бет
|
Бүгінгі сабақтан жинаған ұпай сандарын айтады.
Оқушылар кері байланыс береді.
|
Барлық тапсырма бойынша
11 – балл
10 – 11 – 5
8 – 9 – 4
5 – 7 – 3
|
Таратпа қағаз
|