Сабақтың тақырыбы: Бұрыш. Бұрыштың градустық өлшемі Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата21.04.2023
өлшемі133,88 Kb.
#85323
түріСабақ
Байланысты:
Бұрышты өлшеу ҚМЖ


Сабақтың тақырыбы: Бұрыш. Бұрыштың градустық өлшемі

Мектеп:

Н.Тілендиев атындағы ОМИ

Бөлім:

Бұрыштар. Көпбұрыштар.

Педагогтің аты-жөні:

Жусипназарова Ж

Күні:

21.04.2023

Сыныбы: 5

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Бұрыш. Бұрыштың градустық өлшемі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

5.3.3.3 бұрыштың градустық өлшемін табуға, бұрыштарды салыстыруға берілген есептерді шығару

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымдарын меңгереді, бұрыштарды белгілеуді және салыстыруды түсінеді және біледі;
Оқушылардың басым бөлігі: Сызба арқылы бұрыштарды салыстырады. 
Кейбір оқушылар: Мәтін есептер арқылы бұрыштарды табуға арналған есептерді шығарады, талдайды

Сабақтың мақсаты

Жоспарланған уақыт

Мұғалімнің іс – әрекеті

Оқушының іс – әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 минут

Ұйымдастырылған кезең.
Оқушылармен амандасу
Түгендеу
Оқушыларды үш топқа бөлемін.
Бағалау парағын таратамын

Оқушылар амандасады.
Қима қағаздары арқылы топтарға бірігеді




Бағалау парағы

Сабақтың ортасы
15 минут



Топтың ішінен белсенді үш оқушы шығып, қалған топтарға мәтінді түсіндіреді

«Қолпаштау» әдісі

Үлестірмелі қағаз

5 минут

Жеке жұмыс. Сәйкестендіру

Бұрыштың белгіленуі

Толықтауыш сәулелер

Бұрыштың төбесінен басталып, оны өзара тең екі бұрышқа бөлетін сәуле

180º

Жазыңқы бұрыштың градустық өлшемі

˂

Бұрышты құрайтын сәулелер

Қабырғалар

Нүктемен түзуді бөлгенде шығатын сәулелер

Биссектриса


Дескриптор:
Бұрыштың белгіленуін біледі; 1 балл
Толықтауыш сәуле анықтамасын біледі; 1 балл
Жазыңқы бұрыштың градустық өлшемін біледі; 1 балл
Биссектриса анықтамасын біледі; 1 балл
Бұрыштың қабырғалары анықтамаларын біледі. 1 балл

Оқушылар сәйкестендіреді.

Бағалау критерийі:
Бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымдарын меңгереді, бұрыштарды белгілеуді біледі;
1 – 5 балл

Таратпа қағаз

7 минут

Топтық жұмыс
1221, 1222 – есеп.



Дескриптор:
Тік бұрыш анықтамасын қолданады; 1 балл
Мәтін есеп бойынша өрнек құрады; 1 балл
Белгісіз бұрышты анықтайды. 1 балл

Топтасып берілген тапсырмаларды орындайды

Бағалау критерийі:
Бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымдарын меңгереді, бұрыштарды белгілеуді біледі;
1 – 3 балл

Оқулық

8 минут

Жұптық жұмыс
1223, 1226 есептер

Дескриптор:
Мәтін есеп бойынша сызбасын салады; 1 балл
Жазыңқы бұрыштың төбесін белгілейді, қабырғаларын анықтайды. 2 балл

Жұптасып берілген тапсырмаларды орындайды

Бағалау критерийі:
Бұрыш және оның градустық өлшемі ұғымдарын меңгереді, бұрыштарды белгілеуді біледі;
1 – 3 балл

Оқулық

Сабақтың соңы
5 мин

Рефлекция.
№1228, 149-бет



Бүгінгі сабақтан жинаған ұпай сандарын айтады.
Оқушылар кері байланыс береді.

Барлық тапсырма бойынша
11 – балл
10 – 11 – 5
8 – 9 – 4
5 – 7 – 3



Таратпа қағаз



Оқушының аты жөні




Жеке тапсырма 5 балл

Топтық жұмыс 3 балл

Жұптық жұмыс 3 балл

Барлығы 11 балл

















Оқушының аты жөні




Жеке тапсырма 5 балл

Топтық жұмыс 3 балл

Жұптық жұмыс 3 балл

Барлығы 11 балл

















Оқушының аты жөні




Жеке тапсырма 5 балл

Топтық жұмыс 3 балл

Жұптық жұмыс 3 балл

Барлығы 11 балл
















Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет