Сабақтың тақырыбы Дауысты және дауыссыз дыбыстар Оқу бағдарла масына сәйкес



Дата03.12.2023
өлшемі266,48 Kb.
#133283
түріСабақ

Пәні:

Ана тілі 7

Бөлім

Дыбыс және әріп

Педагогтің
аты-жөні:




Күні:




Сынып: 1

Қатысушы саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Дауысты және дауыссыз дыбыстар

Оқу бағдарла масына сәйкес оқыту мақсаттары

1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану
1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу;
1.2.8.2.дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардыі жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну:

Сабақтың мақсаты

-оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолданады
- айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазады.

Құндылықтарға баулу

Достық қарым-қатынасқа, сыйластыққа, кешірімділікке баулу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(7 мин)

оқу түрлерін қолдану,
айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есте сақтау арқылы жазу және дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырат білу яғни дауысты дыбыстарды жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну

Дауысты және дауыссыз дыбыстар туралы

  • Шолу жасайды

  • Ақпарат алады

  • Анықтайды

  • есте сақтайды

  • Ажырата біледі

  • Оқу түрлерін қолданады

  • Түсінеді




Ынталан
дыру



Тыңдалым
Айтылым
Оқылым
жазылым

акт жабдықтары


презентация
оқулық
жұмыс дәптері



Сабақтың ортасы (30 мин)

1-жаттығу. Оқылым.
Мәтінді мәнерелеп оқы

Мұғалім қыс туралы кіріспе әңгіме өткізеді.


Міржақып Дулатов «Қыс» мәтіні оқылады.
Мәтін мазмұны ормандағы қыс туралы білу.
Мұғалім әңгімені оқыту үшін қажетті жұмыстарды жүргізеді.


Қыс
Өзенді ,көлді мұз жапты. Қалың қардан шөптің басы көрінбейді.
Орман ішінен құстарды көре алмайсың. Қоян күндіз жасырынады.
Түнде ғана жас ағаштарды кеміріп жүр.
Қыстыгүні үй хайуанаттарына да бапсыз.Иелері жылы қораға шөп салып,бағып қағады. Адамның өзі де суықтан қорғанады. Үйіне от жағады. Жылы киім киеді.
Міржақып Дулатов

Сөздік жұмыс


Бапсыз - жайсыз ,қолайсыз.
Қыста орманда өзен көлде қандай өзгеріс болады?
Оның себебі неде деп ойлайсың?
Басқа аңдар туралы не білесің?
Оқушылардың жауаптары тыңдалады.

2-жаттығу Көркем жазу



Д әрпінің таңбасын бас әрпті бір жолға
Кіші әріп таңбасын екінші жолға жазады
Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады.
2-жаттығу.
Жаттығу
Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып сөздерді көшіріп жаз.
Өзен ,күндіз, қытыгүні киім
Сөздердегі дыбыстардың қайсысы дауысты,қайсысы дауыссыз екенін айт
3-жаттығу.
Сурет бойынша сөзжұмбақты шеш




қ

о

я

н













қ

ы

р

а

у







с

а

у

ы

с

қ

а

н




Дескриптор:_Сөздікпен_жұмыс_жасайды_Сұрақтарға_толық_жауап_береді_Оқушылардың_жауаптары_тыңдалады___Дескриптор'>Дескриптор:
Мәтінді мәнерелеп оқы
Мұғалім қыс туралы кіріспе әңгіме өткізеді.
Міржақып Дулатов «Қыс» мәтіні оқылады.
Мәтін мазмұнын
Жоспарлай білу;тауып оқу,теріп оқу,
білгенін жүйелі
баяндай білуге баулу
Оқушылар әңгімені оқыған соң, мәтінде нелер туралы айтылғанын әңгімелейді.
Үй хайуанаттары туралы бөлікті тауып оқиды.
Қыс мәтінін толық әңгімелеп береді.
Оқушылардың жауаптары тыңдалады.


Дескриптор:
Сөздікпен жұмыс жасайды
Сұрақтарға толық жауап береді
Оқушылардың жауаптары тыңдалады


Дескриптор:

д әрпінің таңбасын


бас әрпті бір жолға жазады.
Кіші әріп таңбасын
екінші жолға жазады
Жазу жолын,
жоларалықты,
жолдың жоғары және
төменгі сызықтарын сақтай отырып,
әріп элементтерін,
әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу
талаптарына сай жазады.
Дескриптор:.
Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып сөздерді көшіріп жазады.
Сөздердегі дыбыстардың қайсысы дауысты,қайсысы дауыссыз екенін айтады
Дескриптор:
Сурет бойынша сөзжұмбақты шешеді
Қыс сөзін шығарады
Қыс туралы мәтін құрайды

оқушылар тапсырманы орындау деңгейіне байланысты
ынталандыру мадақтау

акт жабдықтары
презентация
оқулық
жұмыс дәптері

акт жабдықтары


презентация
оқулық
жұмыс дәптері

акт жабдықтары


презентация
оқулық
жұмыс дәптері



Саралау тапсырмасы Сабақтың соңы (8 мин)

Дәптердегі қосымша берілген дамыту тапсырмалары мен шығармашылық жұмыстарды орындайды

Қажеттілігіне қарай таңдауы бойынша диктант түрлерінің бірімен жұмысын жүргізем.



Дәптердегі қосымша берілген дамыту тапсырмалары мен шығармашылық жұмыстарды орындайды





Рефлексия



Сабақтың бағалау критерийіне сай
«Табыс баспалдағынан» өз орнын белгілейді және себебін түсіндіреді.

Өзін-өзі бағалайды.

Баспалдақ суреті




ДОІЖО:

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет