Сабақтың тақырыбы: Домбыра -халық мұрасы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата04.01.2023
өлшемі26,32 Kb.
#60410
түріСабақ
Байланысты:
7-сынып қазақ тіл 12.12.22


Бекітемін

Мектеп:

№3 жалпы білім беретін мектеп

Бөлім:

5-бөлім. Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы

Педагогтің аты-жөні:

Пиржанова Ж.Н

Күні:

12.12.22

Сынып: 7

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Домбыра –халық мұрасы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

7.2.5.1 мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру;
7.4.4.1 етістіктің шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолдану;

Сабақтың мақсаты:

Оқылым мәтінін түсініп оқиды;
Мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыра алады;
Етістіктің шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолдана алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Өзін – өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
5 минут

«Ашық және Жабық сұрақтар» әдісі
- Музыка дегенміз не?
-Музыканың адам денсаулығына әсері бар ма?
-Ал мінез-құлқына ше?

Сабақ мақсаттарымен, тақырыбымен таныстыру



Мұғаліммен амандасады.
Сұрақтарға жауап береді. Сабақтың мақсаттарымен танысады.

ҚБ: Сұрақтарға жақсы жауап бердіңдер,

https://ust.kz/word/janga_adis_tasilder_jinagy-60381.ht

Жаңа білім

10 минут

10 минут
Бекіту
10 минут



Домбыра - халық мұрасы.


6-тапсырма.Топтық жұмыс. «Жуан, жіңшке сұрақтар» әдісі.
Мәтінді оқып, әр топ мазмұны бойынша 2 жуан сұрақ, 2 жіңішке сұрақ құрастырады. 1-топ 2-топқа, 2-топ 3-топқа, 3-топ 4-топқа, 4-топ 1-топқа сұрақтарын қойып жауап береді.


Тапсырма. Жұптық жұмыс. Оқылым мәтінінен етістіктерін теріп жазып, қай шақта тұрғанын анықтаңдар.
Болып келеді – ауыспалы осы шақ
Қолданылмайды – ауыспалы осы шақ
Орындалады – орындалады
Бөлінеді – ауыспалы осы шақ
Жеткізген – бұрынғы өткен шақ
Орындалатын – ауыспалы өткен шақ
Болып келетін – ауыспалы өткен шақ


Тапсырма. Жеке жұмыс. Оқылым мәтінінің негізгі мазмұнын сақтап, домбыра және оның түрлері туралы жарнама мәтінін жаз. Мәтінде қолданған етістіктің шақ түрлерін анықта.



Дескрипторлар:
- Мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастырады;
-Құрастырған сұрақтарға топтасып жауап береді. 3 ұпай

Дескрипторлар:


- Етістіктің шақ түрлерін ажыратады.
3 ұпай

Дескрипторлар:


-жарнама мәтінін жазады;
-Шақ түрлерін анықтайды. 4 ұпай

Жалпы ұпай: 10 ұпай





ҚБ: Ауызша: мазмұнын жақсы түсіндің, жарайсың, талпынысың жақсы, толықтыр, т.б.)

1-тапсырма


3 ұпай

2-тапсырма


3 ұпай

3-тапсырма


4 ұпай

7-сынып Қазақ тілі оқулығы



Кері байланыс
5 минут

Рефлексия .«Сабақ мазмұны бойынша ойыңды білдір» әдісі.
Қандай жаңа білім алдыңыз?
Алған біліміңді өмірде қолдана аласың ба?
Саған қиындық тудырған түсініктер.

11-тапсырма.



Оқушылар сабақтан алған ақпараты туралы пікір бөліседі, түсінбеген ұғымдар туралы айтады.

mektep.edu.kz электрондық журналына формативті бағалау қойылады

https://ust.kz/word/janga_adis_tasilder_jinagy-60381.ht


Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет