Сабақтың тақырыбы Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы



Дата15.12.2023
өлшемі108,56 Kb.
#139670
түріСабақ
Байланысты:
Әлемнің ең ірі мұражайлары адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы


Қысқа мерзімді жоспар-8




Бөлім:

4-бөлім. Мәдениеттіңдамуы
4.1. бөлімше Адамзаттың мәдени мұрасын сақтап қалу жолдары

Педагогтің аты-жөні




Күні:




Сынып:10

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Әлемнің ең ірі мұражайлары: адамзаттың тарихи зердесінің қазынасы



Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.4.1.4 әлем халықтарының тарихи-мәдени мұрасын зерттеу және сақтап қалудағы мұражайлардың рөлін түсіндіру;

Сабақтың мақсаты

10.4.1.4 әлем халықтарының тарихи-мәдени мұрасын зерттеу және сақтап қалудағы мұражайлардың рөлін түсіндіру;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
кезеңі



Ой шақыру:

-Суреттегі мұражай қалай аталады?
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

Оқушылар сурет бойынша өз жауаптарын ұсынады

мадақтау

https://yandex.kz/images/sea Мұғалім презентациясы

Жаңа сабақ

Мәтінмен жұмыс
Мұғалім алдын-ала әр түрлі дереккөздерге негізделген таратпа материалдар таратады.

Прадо мұражайдың құрылу тарихын және оның құрылымының ерекшеліктері мен экспонаттар көрініс беретін блок-схема немесе кластер жасау тапсырылады.


.
Қазақстан жеріндегі этникалық үдерістің қалыптасуын талдап, ой түйін жазыңыз.

Прадо мұражайдың құрылу әсер еткен жағдайлар

Прадо мұражайдың құрылу тарихы

1.
2

1.
2.

Прадо мұражайдың құрылу тарихын ерекшелігі туралы қорытынды ой түйін жазыңыз:



Тақырыптық кесте

Прадо мұражайы




Мұражайдағы заттар




Ерекшелігі




Қорытынды ой




Менің Прадо мұражайына саяхатым» тақырыбында тарихи эссе (шығарма) жазу

Мәтінмен жұмыс


Дескриптор:
- мұражайдың құрылу тарихын сипаттайды;
- мұражайдың құрылымын анықтайды;
- мұражайдың ерекшелігін ажыратады;
мұражайдың заттарына сипаттама береід
- мұражайдың тарихи маңыздылығына баға береді;

ҚБ
«Ең үздік жауап»
«Алақан-жұдырық»

«Жұлдызшалар»


«Екі жұлдыз,бір ұсыныс»
«Бармақпен»



Танымдық мәтіндер
(Қосымша 1)

(Қосымша 2)


(Қосымша 3)


Деректер
Ақпараттық карточкалар

Қорытынды

Кері байланыс
Сөйлемдерді жалғастырыңыз:
... өз көзқарасымды өзгерттім.
мен ... туралы көп білдім.
мен ... таң қалдым.
мен ... сезіндім.



Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады

ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау;

А4, конспект





Оқу тапсырмасы

Прадо мұражайы











Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет