Сабақтың тақырыбы Жануарлар суды қалай ішеді? Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата16.04.2022
өлшемі0,54 Mb.
#31171
түріСабақ




Бөлім:

Су - тіршілік көзі

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жануарлар суды қалай ішеді?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.6.1 кейіпкердің портретін сипаттау, оның іс-әрекеті, мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен дәлелдер келтіріп тауып, бағалау

3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу



Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: шығармадан қажетті ақпаратты тауып оқиды, кейіпкердің іс-әрекетінің өзгеру себептеріне мәтіннен дәлелдер келтіре алады.

Көптеген оқушылар: шығарма бойынша бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап бере алады.

Кейбір оқушылар: тақырыпқа сай мақал-мәтелдер айта алады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –


өзі тексеру

5 мин


5 мин

Психологиялық ахуал қалыптастыру

«Орындалсын тілегім» қолдарындағы жүрекшеге досына арнап тілек жазып орындық артына жапсырады

Топқа бөлу



1топ «Жылқы мен Түйе»

2 топ «Сиыр»

3 топ «Қой мен ешкі»

4 топ «Ит пен мысық»
Үй тапсырмасын тексеру «Кезбе тілші » әдісі сұрақтарға жауап береді

-«Көкқұтанның ақылы» мәтінін мазмұндау.



- Бір-біріңе мәтін мазмұнын анықтауға арналған сұрақтар қойыңдар және жауап беріңдер.

Суреттер сөйлейді

- Су сөзіне қатысты 5 сөз және 5 сурет ойластырыңдар. Пікір білдіріңдер.


-Олай болса, бүгінгі сабақта жануарлардың суды қалай ішетіні туралы шығармаларды оқып, сахналайтын боламыз.

Жаңа сабақтың тақырыбымен мақсатын хабарлау

Топқа бөлінеді


«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!


Жақсы!













Жаңа білім

10 мин

5мин



15мин

5 мин




1- тапсырма «Рөлдік ойын» әдісімен орындалады.

«Жануарлар суды қалай ішеді?» атты өлеңді рөлге бөліп, мәнерлеп оқуға жаттығыңдар.


Сөздік жұмысы:

Сіміріп – тоқтамастан ішу.

Ұшып-қону – ұшқалақ.
Дескриптор:

Өлеңді рөлге бөліп, мәнерлеп оқиды



Сөздікті жазып, жаттайды

Топтық жұмыс

Әр топ «Драма әдісі » арқылы өлеңдегі жылқы , қой, түйе, ешкі, сиыр, ит және мысық кейіпкерлерінің кейіпіне енеді




Дескриптор:

Өлеңдегі жануарларды кейпініне енеді

Өлеңдегі жануарларды қимылмен

көрсетеді


Сергіту сәтінде «Жануарлар қалай дыбыстайды?».
«Жұлдызқұрт » ойыны

Әр топ – өздері қандай сусын ішесіңдер? Қандай сусын ішкен пайдалы екені туралы жазады.



Дескриптор:

Сусын түрлерін біледі



Пайдалы екенін біледі

Шығармашылық тапсырма

Жарнама» әдісі



1топ «Жылқы мен Түйе»

«Судың денсаулыққа пайдасы» тақырыбына жарнама дайындау



2 топ «Сиыр»

Сиыр сүтінен дайындалатын өнімдер ажырату , пайдасы туралы айту.



3 топ «Қой мен ешкі»

«Менің сүйікті сусыным » сурет салу.



4 топ «Ит пен мысық»

«5минуттық эссе» Сусынның пайдасы.


Дескриптор:

Сусындарды жарнамалайды

Сусындарды ажырата алады

Сусындардың суретін салады

Сусын туралы эссе жазады

Кестемен жұмыс



Әр топқа беріледі

Дескриптор:



  • Жануарлардың атын біледі

  • Жануарларды сипаттай алады

  • Жануарлардың су ішу ерекшеліктерін біледі

«10 қадам» әдісі бойынша сабақты қорыту. Табан іздеріндегі сұрақтарға жауап беріледі.

өлеңдегі кейіпкерлерді ата?

өзіңе ұнаған жануарды сипатта?

ата? Жануарлардың су ішу ерекшеліктерін

- Өлеңді түсініп оқиды.

Өлеңдегі жануарларды кейпініне ене алады.

«жарнама » әдісі бойынша сусындарды ажыратып, суретін салып , эссе жаза алады.

Кестемен жұмыс жасай алады.

Сабақты қорыту сұрақтарына жауап береді.


Дескриптор:

Өлеңді рөлге бөліп, мәнерлеп оқиды-4балл.

- Сөздікті жазып, жаттайды-1балл.
Өлеңдегі кейіпкерлердің кейпініне ене алады 5 балл

Қандай сусын ішкені туралы жаза алады 5балл

Жарнама дайындай алады 1 балл

Сүт өнімдерін ажырата алады 1 балл

Сүйікті сусынын суретін сала алады 1 балл

Сусынның пайдасы тақырбында эссе жаза алады2 балл

Жануарлар атын біледі1балл

Жануарлар сипаттай алады 2балл

Жануарлар су ішу ерекшеліктерін біледі2балл


Оқулық

суреттер


Бейнетаспа


Ақ қағаз, маркер , даптер, қалам



Кері байланыс

5 мин


Кері байланыс: «Үш әмиян»

Қызыл әмиян - бәрін түсіндім

Сары әмиян- толық түсіне алмады, жеткіліксіз Жасыл әмиян- мүлде түсінбедім

Үйге тапсырма. 89-92 бет.





Сабақтан түйген ой-пікірін айтады.







Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет