Сабақтың тақырыбы: Жапырақтың құрылысы мен қызметі Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары



бет1/4
Дата10.12.2023
өлшемі109,05 Kb.
#136469
түріСабақ
  1   2   3   4

7.2А:Тірі организмдердің қоректенуі

Мектеп: НЗМ Тараз қаласы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 7

Қатысқан оқушылар саны:



Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Жапырақтың құрылысы мен қызметі

Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары:

7.1.2.1 жапырақтың ішкі құрылысын сипаттау, құрылысы мен қызметі арасындағы өзара байланысты түсіндіру

Сабақтың мақсаты :

Жапырақтың ішкі құрылысын сипаттау;
Жапырақтың негізгі құрылымын анықтау;
Жапырақ негізгі құрымы мен қызыметін байланыстыра алу.



Бағалау критерийлері

жапырақтың құрылысы мен қызметі білсе;
жапырақтың ішкі құрылысын ажарата алса;
лептесік, жапырақ фотосинтездеуші, суды буландырушы және газ алмастырушы арнайы мүше қызыметін сипаттай алса

Тілдік мақсаттар:

Академиялық тілде ойын жеткізе алу;
Биологиялық терминдерді дұрыс жаза алу.
Пәндік лексика және терминология
Қоректену,крахмал, нәруыз, қант, май,фотосинтез,хлоропласт,мезофилл, борпылдақ паренхима,бағаналы паренхима,эпидермис,шаңдаққабат/кутикула, лептесік,флоэма және ксилема,өткізгіш ұлпа ,жасушааралық,тірек ұлпасы,өткізгіш шоқ (жүйке)
Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы:
•эпидермис бір-біріне тығыз жанасқан тірі жасушалардың ... қабатынан тұрады.
•Борпылдақ паренхиманың жасушалары ... пішінді.
•Бағаналы паренхима жасушаларында ... үдерісі белсенді жүреді.
•Суда қалқып жүретін өсімдіктердің жапырақтарында лептесік ... орналасады.
•Эпидермис жасушаларында хлоропласт болмайды. Сондықтан олар арқылы жарық ...
•Шаңдаққабат балауыздың жұқа қабатымен қапталған, ол өз кезегінде ... қызмет атқарады.
•Флоэма арқылы өсімдіктердің барлық ұлпалары мен мүшелеріне ... ерітінділері тасымалданады.
•Ксилеманың .. арқылы су барлық ұлпалар мен мүшелерге жеткізіледі

Құндылықтарды дарыту

Өмір бойы оқу,

Пән аралық байланыс:

Физика – судың сұйық күйден буға айналуы

АКТ пайдалану дағдылары

Таныстырылымда берілген ақпартпен жұмыс жасай алу, арқылы микроскоптан көргенін дайын суретпен салыстыру ноутбук арқылы.

Алдыңғы білім

Өсімдік және жануарлар жасушасының құрамбірліктері (7.1.А бөлімі)

Сабақ барысы:

Сабақ қезеңдері:

Сабақта орындалуы тиіс іс - әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы:
0 – 3 минут

1.Ой шақыру:
Мұғалім оқушылардан.
«Қалай ойлайсыздар неге көптеген өсімдіктер жапырақсыз тіршілік ете алмайды»
2.ЖАДА қалыптасады, сабақ тақырыбы мен мақсаты анықталады.

Слайд1


Сабақтың ортасы:
3– 5 минут
5-7минут
7 –17 минут
17-27 минут
27-32 минут
32-39 минут
39-40 минут







Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет