Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеулер түбірлерінің формуласын қолдану Педагогтің аты-жөні: Мамбеткаримова М



Дата25.11.2023
өлшемі18,88 Kb.
#127651
түріСабақ
Байланысты:
13.11.2023 8 сынып алг


«Алматы облысы білім басқармасының
Еңбекшіқазақ ауданы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
«Бәйтерек орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеулер түбірлерінің формуласын қолдану

Педагогтің аты-жөні:

Мамбеткаримова М

Күні:

13.11.2023

Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Квадрат теңдеулер түбірлерінің формуласын қолдану

Оқу мақсаты

8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: Виет теоремасын және оған кері теореманы біледі,түсінеді.
Көптеген оқушылар істей алады: Виет теоремасын пайдаланып квадрат теңдеудің түбірлерін табады және кері теореманы қолданып квадрат теңдеулерді құру есептерін шығара алады.
Кейбір оқушылар істей алады: Виет теоремасы мен кері теореманы пайдалану арқылы параметрі бар квадрат теңдеулерді түрлендіреді және ықшамдап шығара алады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин.

«Өткенге шолу»


5 мин

Ұйымдастыру кезеңі Амандасу және түгелдеу
-Сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру
-Оқушылардың көңілін сабаққа аудару, құралдарын тексеру
-Оқу мақсаттарымен таныстыру және бағалау критерийлерін айту
-Сабақтың тақырыбын таныстыру

"Шаттық шеңбері. "Көңілді күн" әуеніне дене қимылдарын жасау


«Мозаика» әдісі арқылы 3 топқа бөлемін. 1- топ: Жалпы түрдегі квадрат теңдеу; 2-топ: Толымсыз квадрат теңдеу; 3-топ:Келтірілген квадрат теңдеу;
Оқушылар ,әрі сол топтың мүшесі екендерін біледі..Өз топтарының атын постер арқылы қорғайды
ҚБ: Смайликтер арқылы өз-өздерін бағалайды
1.Үй тапсырмасын тексеру

Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады.

Дискриптор:
Аналогты-Цифрлық түрлендіргішiн қолданылуын біледі.

Жалпы балл-1



Тапсырма орындауға қажетті құралдар.

Сабақтың ортасы
5 мин

Алдыңғы параграфта сендер жалпы түрдегі , мұндағы , квадрат теңдеуі түбірлерінің формуласымен таныстыңдар.
Егер және арқылы , мұндағы , теңдеуінің түбірлерін белгілесек, онда
және болатыны белгілі.
Олай болса, және -нің қосындысы мен көбейтіндісін табайық:
+ = + = ,
ал · = · = немесе + = және · = .
Мысалы, теңдеуі үшін + = және · = болады.
теңдеуінің екі жақ бөлігін бірінші коэффициент бөліп,

Келтірілген квадрат теңдеуін алуға болатынын, сонымен қатар келтірілген квадрат теңдеу

Түрінде жазылатының білеміз.

Жаңа сабақты түсінеді .
Видеоматериал бойынша сұрақтар қояды




Тапсырма орындауға қажетті құралдар.



Жеке жұмыс
10 мин.



Теорема.Келтірілген квадрат теңдеудің түбірлерінің қосындысы қарама-қарсы таңбамен алынғанекінші коэффицентке, ал көбейтіндісі бос мүшеге тең.
Теорема
+ =-p; ·
Теорема.(Виет теоремасына кері теорема)Егер екі санның қосындысы –p-ға, ал олардың көбейтіндісі q-ға тең болса, онда ол сандар теңдеуінің түбірлері болады.

Оқушылар өткен тақырыппен байланыстыра отырып есеп шығарады.

Дескриптор:
-жаңа сабақты түсінеді Жалпы-4



Тапсырма орындауға қажетті құралдар.

Жұптық жұмыс
Саралау тәсілі «Жіктеу»
10 мин

2-тапсырма

Саралау тәсілі «Жіктеу»


Әдіс: «Джигсо» сыни тұрғыдан ойлай алатын дарындылар таланттылар, көшбасшылар анықталады және негізгі мәселелерге көңіл бөлуге үйренеді.
Есептерді талдайды,қателерін анықтайды,бір-бірін басбармақ әдісімен бағалайды.
Топтық жұмыс:

1-топ

2-топ

3-топ


2)


2)

1)
2)




Оқушылар сұрақтарға жауап беріп білімін толықтырады .

Дескриптор:
- квадрат теңдеу түбірлерінің қосындысын табады.
-квадрат теңдеу түбірлерінің көбейтіндісін табады.
Жалпы балл -5



Жұмыс парағы

Тапсырма орындауға қажетті құралдар.





Сабақтың соңы.

Рефлексия


5 мин

Рефлексия.
Нәтижені талдау
Үйге тапсырма: шығармашылық тапсырма 31 б

Нәтижені талдайды.



Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады.

Тапсырма орындауға қажетті құралдар.




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет