Сабақтың тақырыбы: Металдар мен құймалар Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата19.12.2023
өлшемі104,08 Kb.
#140798
түріСабақ
Байланысты:
құйма қмж (3)




Бөлім:

9.2 В Металдар мен құймалар

Мектеп:

№7 Қ.Сыпатаев атындағы IT мектеп-лицейі

Педагогтің аты-жөні:

Мырзатай Ақнұр

Күні:

09.11.2023

Сыныбы: 9

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Металдар мен құймалар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.1.4.3 құйма ұғымын және оның артықшылықтарын білу; 9.1.4.4 шойын мен болаттың құрамы мен қасиеттерін салыстыру; 9.4.2.5 Қазақстандағы металдардың кен орындарын атау және оларды өндіру үдерістерін, қоршаған ортаға әсерін түсіндіру.

Сабақтың мақсаты:

Құйма ұғымын және оның артықшылықтарын түсінеді
Шойын мен болаттың құрамы мен қасиеттерін салыстырады
Қазақстандағы металдардың кен орныдарын атап және оларды өндіру үдерістерін, қоршаған ортаға әсерін түсінеді



Құндылықтарға баулу:

Ар-ұят сөзін оқушыларға басты назарда ұстап, адал еңбекті құрметтеуге,сөзіне берік, ісіне адал болуға тәрбиелеу.Халқына адал қызмет етуді оқушылардың бойына сіңіру.



Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
2 минут

(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады



Оқу құралдарын дайындайды.






Оқулық, жұмыс дәптері
Кітап, дәптер, қалам



5 минут

(Ұ) «Миға шабуыл»әдісі
өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі.
Өзгенің пікірін толықтырады.



II. Жаңа сабақты түсіндіру
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын анықтайды.
Жаңа сабақтың жоспары:

  1. Құйма ұғымын және оның артықшылықтары

  2. Шойын мен болаттың құрамы мен қасиеттері

  3. Қазақстандағы металдардың кен орныдарын атап және оларды өндіру үдерістерін, қоршаған ортаға әсері




Өз ойын дұрыс мағынада білдірген оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

Периодтық жүйе
Оқулық
Жұмыс дәптері
Білім ленд платформасы

Сабақтың ортасы
15 минут

1-тапсырма
Топтық жұмыс
«Сәйкестендіру»
Оқушыларға құймалар беріліп, олардың қолданылуын анықтайды.

Дескриптор: 3 балл



  1. Құймалармен танысады

  2. Құрамын анықтайды

  3. Қолданылуын сипаттайды




Мұғалімнің ауызша кері байланысы
Оқушылардың бір бірін бағалауы.



.


10 минут

2-тапсырма
Жұптық жұмыс
“Пазл әдісі ”
Оқушыларға құймалар беріліп, олардың құрамын дұрысын анықтайды

  1. Жез

  2. Қола

  3. Мельхиор

  4. Шойын

  5. Болат

Дескриптор: 3 балл
-Құймалармен танысады
- Құрамын анықтайды
- Құймалардың құрамын сипаттайды

Мұғалімнің ауызша кері байланысы
Оқушылардың бір бірін бағалауы.



ДК экраны
9-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері.


10 минут

3-тапсырма
Жеке жұмыс
Жасырылған ұяшық”әдісі арқылы
Сұрақтарға жауап беру
https://wordwall.net/embed/2aa4607c07c948b68f0d804cd0773584?themeId=46&templateId=30&fontStackId=0



Дескриптор: 3 балл
-Сөз тіркестерінің мағынасын ашады
-Құймаларды анықтайды
- Құймалардың алынуын сипаттайды




9-сынып оқулығы.
Жұмыс дәптерлері.


Сабақтың соңы
3 минут



«Мұғалімге хат» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын оқиды.

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын жазу арқылы сабаққа қорытынды жасайды.



.
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бағаланады.




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет