Сабақтың тақырыбы: «Қобыланды батыр» жыры. Кейіпкерлер бейнесі



бет1/3
Дата04.11.2023
өлшемі87 Kb.
#121899
түріСабақ
  1   2   3

Қысқа мерзімді жоспар



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Таза, мінсіз, асыл сөз

Мектеп:17ЖОББСОБМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Омарова А.Е.

Сынып: 5

Қатысқандар:



Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

«Қобыланды батыр» жыры. Кейіпкерлер бейнесі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Т/Ж3Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу.
А/И1 Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу



Сабақ мақсаттары:



«Қобыланды батыр» жырындағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу, салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттерді табу

Бағалау критерийлері

1.Жырдағы кейіпкерлердің бейнесін сипаттап ,оның іс-әрекетіне мінездеме береді.


2.Кейіпкерлердің іс-әрекетін шынайы өмірмен салыстыра отырып, дәлелдеме келтіреді.
3.Қобыланды батыр бейнесі мен "бейбіт өмір батыры" бейнесін салыстыра отырып, баға береді

Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады:Кейіпкерлердің іс-әрекетін өмірмен байланыстырады



Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Негізгі сөздермен мен тіркестерге түсінік беру
Диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Мәтін құрауға арналған пайдалы тіркестер:

Талқылауға арналған сұрақтар:
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Қобыландыға,Құртқаға,Қараманға ұқсағыларың келе ме?


Неліктен?
1.Кейіпкерлердің өзіндік ерекшеліктері қандай?
2.Батырлыққа тән қандай белгілерді білдік?







Құндылыққы баулу

6-құндылық: Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы

Пән аралық байланыс

тарих,қазақ тілі



Тақырып бойынша алдыңғы білім

Қобыланды батыр жырының жалпы мазмұны мен идеясын біледі.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың
басы 12 мин



1. Ұйымдастыру кезеңі (психологиялық ахуал туғызу).
Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1рет қол шапалақтаймыз!
Ұйымшыл боламыз десек 2 рет
Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз!
2. Топқа бөлу"Ер қаруы-бес қару" деп нені атайды? (садақ, найза,қылыш,айбалта,шоқпар) бес атай келе суреттерді таңдату арқылы оқушыларды үш топқа бөлеміз
І топ "Садақ", ІІ топ "Найза",ІІІ "Қылыш"
3. Кімнің бейнесі?
Жетекші сұрақтар:
1.Кейіпкерлердің өзіндік ерекшеліктері қандай?
2.Батырлыққа тән қандай белгілерді білдік?
3.Қазіргі заманда батыр қажет деп ойлайсыңдар ма?
Ендеше бүгінгі сабағымыздың мақсаты: кейіпкерлер іс-әрекетін талдай отырып, мінездеме береміз және шынайы өмірмен салыстыра отырып баяндаймыз




Сабақтың ортасы



1-тапсырма Қобланды батыр жайлы қосымша іздену жұмысы
2-тапсырма
1топ
шығарма кейіпкерлерінің іс-әрекеттерін талдай отырып,мінездеме береді.
І топ. Қобыланды батыр. Құртқа бейнесі
ІІ топ Қараман мен Естемісті салыстыру
ІІІ топ.Қарлыға, Тайбурыл
.Портреті,іс-әрекеті, мінездемесі

Т жұмыс істей отырып, жырдан портретін жазады,іс-әрекетіне қарап мінездеме береді






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет