Мұғалімнің аты-жөні:
|
|
Пән/Сынып:
|
Математика, 4-сынып
|
Қай аптаның нешінші сабағы
|
№ 39сабақ
|
Тарау немесе бөлім атауы:
|
Құндылықтар.
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Өзіңді тексер. Тоқсан бойынша жиынтық бағалау.
|
Оқу мақсаты:
|
4.1.3.4 - ұзындық (мм, см, дм, м, км)/масса (мг, г, кг, ц, т)/ аудан (мм2, см2, дм2, м2, г, а)/ көлем (мм3 , см3, дм3, м3 )/ уақыт (с, мин, сағ, тәул.) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп өрнектеу
|
Сабақ мақсаты:
|
Барлық оқушылар:
текше, тікбұрышты параллелепипед және олардың элементтерін (төбелері, қырлары, қабырғалары) тану және атауды білетін болады.
Көптеген оқушылар:
Құрастырылған фигуралардың ауданын есептеуді; Тікбұрышты параллелепипедтің көлемін есептеуді білетін болады.
Кейбір оқушылар:
Қоршаған ортадағы жазық және көлемді геометриялық фигураларды ажырата алуды, кеңістіктік фигуралардың көлемін, құрастырылған жазық фигуралардың ауданын есептеуді білетін болады.
|
Саралап оқыту тапсырмалары
|
Ұжымдық жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
|
Бірлескен жұмыс
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету
|
Жеке жұмыс
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы
|
Уақыты
|
Кезеңдері
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Ұйымдастыру
|
Алдыңғы білімді еске түсіру
Оқу мақсатын таныстыру
Күтілетін нәтижені анықтау
|
Не меңгеретінін білу үшін
|
|
|
|
Жаңа сабақ
|
Дескриптор:
Тікбұрышты параллелепипедтің көлемін табу формуласын қалай құрастыруға және пайдалануға болатынын біледі
Параллелелепипедтің көлемін табуды үйренді
Фигуралардың көлемін табу жолын біледі
|
Жаңа тақырыпты меңгеру
Мұғалімнің көмегімен орындайды
Есепті шығарады
|
ҚБ:
Жарайсың!
|
Суреттер
Сызбалар
|
|
Тәжірибе
|
Дескрипторы:
Құрама фигуралардың ауданын қалай табуға болатынына талдау жасай аламын.
Аудан табуға арналған формулаларды білемін
4 тапсырма
Дескриптор:
Фигуралардың көлемін табамын
Өзім жұмыс істей аламын, есептің жауабын табамын
Дескриптор:
Есептердің шығарылуының дұрыстығын тексере аламын.
Мұғалімнің көмегінсіз дұрыс жауап таба аламын
|
Жаңа тақырыпты тәжірибе арқылы меңгеру
Есепті шығарады
Есепті шығарады
Есептерді шығарады
Формулаларды оқиды
|
Бағалау критерийлерін ұсын
.ҚБ:
Мықтысың
дар!!
\
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,
толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,
толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
|
Сызбалар
Суреттер
Есепке арналған суреттер
Сызбалар
Суреттер
|
|
Бекіту
|
Үйге тапсырма: Өткенді пысықтау
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау
|
Бағалау критерийлерін ұсыну
|
|
|
Кері байла
Ныс
|
|
|
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс парағы тапсырмалары арқылы білдіре алады.
|
|
|
|
|
|
|
|