Сабақтың тақырыбы: Ұқсас фигуралар және олардың қасиеттері. Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



бет1/2
Дата02.12.2022
өлшемі0,49 Mb.
#54280
түріСабақ
  1   2

Сабақтың тақырыбы: Ұқсас фигуралар және олардың қасиеттері.

Бөлімі:

9.2А Жазықтықтағы түрлендірулер

Педагогтің аты-жөні:

Демесинов С.К.

Күні:

02.12

Сыныбы: 9а

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ұқсас фигуралар және олардың қасиеттері.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

9.1.4.13 ұқсас фигуралардың анықтамасын және қасиеттерін білу;
9.1.4.14 үшбұрыштар ұқсастығы белгілерін білу және қолдану.

Сабақтың мақсаты:

Ұқсас фигураларды сипаттайтын шамалардың мағынасын түсінеді.
Ұқсас фигуралардың анықтамасын және қасиеттерін біледі.
Үшбұрыштар ұқсастығы белгілерін біледі және қолданады.

Бағалау критерийлері

-Ұқсас фигуралардың анықтамасын және қасиеттерін біледі.
-Үшбұрыштар ұқсастығы белгілерін біледі және қолданады.

Сабақтың барысы:



Сабақ кезеңі/
Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин.



Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру.



Егер фигураның барлық өлшемін қандай да бір санға өзгертсе (үлкейтсе немесе кішірейтсе), онда ескі және жаңа фигуралар ұқсас фигуралар деп аталады. Мысалы, сурет және оның фотосы – бұл ұқсас фигуралар.




«Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды.


Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді.

Берілген суреттерді талқылайды.



Мадақтау





слайд

слайд



слайд

Сабақтың ортасы.
25 мин.



7 сыныпта өткен үшбұрыштар теңдігінің белгілерін қайталау берілген
Ең алдымен үшбұрыштардың ұқсастығы деген ұғымды ажыратып алайық ;/ үшбұрыштар ұқсас болса,онда бұл үшбұрыштардың сәйкес бұрыштары өзара тең және сәйкес қабырғалары пропорционал/
. Ауызша есептер:
Екі үшбұрыш ұқсас бола ма, егер олардың қабырғалары:
А) 4 см, 5 см, 6 см және 8 мм, 10 мм, 12 мм;
В) 3 см, 4 см, 6 см және 9 см, 15 см, 18 см;
С) 1 дм, 2 дм, 2 дм және 1 дм, 1 дм, 0,5 дм?


Оқулықмен жұмыс №

Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаларға оқушылар жауапты айтады.

Берілген сұрақтарға ауызша жауап береді




Дескриптор:
-Сұрақтарға жауап береді
-Осы тапсырмаларға ұқсас сұрақтар қояды..

Дескриптор


-Тапсырманы орындайды.




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет