Сабақтың тақырыбы Серпімділік күші қайда пайда болады? Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/2
Дата03.04.2023
өлшемі406,59 Kb.
#78587
түріСабақ
  1   2

Директордың оқу ісі
жөніндегі орынбасары:_____________Р.Р.Ноғайбаева
Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 13-сабақ

Бөлім:

Жер және ғарыш

Мұғалімнің аты-жөні

Адилбаева Г.Е.

Күні




Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Серпімділік күші қайда пайда болады?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.5.1.1 - серпімділік күшін зерттеу және оның білінуіне мысал келтіру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: серпімділік күшін зерттейді, оның білінуіне мысал келтіре алады. Көптеген оқушылар: ақпарат көздерінің артықшылығы мен кемшілігін анықтай алады. Кейбір оқушылар: серпімділік күші туралы сурет салып дәлелдей алады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру

8 мин


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.
Өткен тақырыпқа шолу: «Жедел жауап» әдісі арқылы жүреді.
- Өткен сабақта қандай тақырыпты өттік? -Созылған резеңке неліктен бастапқы пішініне қайтып келеді, ал иілген сым сол күйінде қалады? -Қозғалтқышты сөндірген соң мәшине неге алысқа кете алмайды? -Денеге бір уақытта бірнеше күш әсер ете ала ма?
-Серпімділік күші қайда бағытталады?
-Әртүрлі материалдан жасалған ұзындығы бірдей денелер қалай созылады?
Жаңа тақырыпты ашу «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді.
-Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар.
Раэлищнзсерпімділікндпвдпкүшіивқмқайдадпщқжпайдавдгвқболадыбқшсн
- Қандай сөйлем шықты?
- Олай болса, бүгінгі сабағымызда серпімділік күші қайда пайда болатыны жайлы оқып білетін боламыз.
Сабақ мақсаты жария етіледі.

  1. Ширату жаттығуларын орындайды.

Сұрақтарға жауап береді.

Тақырыпты шығарады.







Дескриптор: Денеге бір уақытта әсер ететін күштер туралы әңгімелейді-2балл.

Оқушылар жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.




Жаңа білім
15 мин

2 мин
Бекіту


15 мин

(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады.
А) Сөздікпен жұмыс:
Серпімділік күші,серпімсіз,серпімді
Ә) Жедел жауап.
-Неліктен дене өз пішінін өзгертеді?
-Бастапқы пішініне қайта келе алатын денені қалай атайды?
-Дене серпімділік қасиетін жоғалта ма?
Б) Шаманы өлшеу.
-Суға секіру –спорттың бір түрі.
Сырықпен секіру-жеңіл атлетика спортының бір түрі.
Б) Суретпен жұмыс.
- Неге ағаштардың бұтақтары ауыр салмақтан сынбайды?
- Адам өсімдіктерге қалай көмектесе алады?
- Анасы кір жуып болған соң, Эврика кір жаюға көмектесті.
- Ол барлық киімдерді ілгенде не болады?
- Киім кепкенде жіп қалай өзгерді?
- Сен жіптен киімді алған кезде ше?


Сергіту сәтінде қазақ күйіне билейді.


(Т, Д) 2-тапсырмада тәжірибелік кезең жүзеге асырылады.
А) Ойлан.
Аттракциондар қалай істейді? Ойын -сауық сабағына бару ұнай ма? Саған қандай аттракцион ұнайды?
Серпімділік күш аттракционды қалай пайдаланады? Түсіндір.
-Серпімділік күші жоғалып кетсе, біздің өміріміз қалай өзгереді?
Ә) Зертте.
Материалдың қалыңдығы серпімділік күшіне әсер ете ме?
Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.
Кейбір оқушыға:
-Серпімділік күші туралы сурет салып дәлелде.

Сұрақтарға жауап береді.
Суретті талдайды.
Тапсырманы орындайды.
Спорт түрлерін атайды

Билеп сергиді.


Тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап береді.





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет