Сабақтың тақырыбы: Теңдеу шешу Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты



Дата28.04.2023
өлшемі371,67 Kb.
#87886
түріСабақ
Байланысты:
математика кмж 1 сынып


Пән:

Математика

Педагогтің аты-жөні:

Т.Е. Базарова

Күні:

28.02.2023

Сыныбы:1 «Б»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Теңдеу шешу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.2.2.2 «таңдап алу» әдісімен және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу

Сабақтың мақсаты:

Барлығы: таңдау әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешеді;
Көптеген оқушылар: қосу мен азайту арасындағы байланыстар негізінде теңдік құру үшін әріпті өрнектерді қолданады;
Кейбірі: есепті сурет, сызба түрінде модельдейді;


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
2мин.

Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру
Бүгінгі тренинг «Менің көңіл күйім»
- Балалар мен сендердің көңіл күйлеріңді білгім келеді.
- Керемет! (қолдарын көтереді)
—Сабаққа дайындықтарың қалай?
- Тамаша! (алақандарын шапалақтайды) - Ынталарың қалай?
- Ғажап! (қолдарын жаяды) — Ендеше сабағымызды бастайық.
- О-О-О (бас бармақтарын көрсетеді)





Оқушылар мұғалімнің артынан қайталайды.
Сабаққа назарын аударады.





Шапалақ әдісі.

Оқулық, жұмыс дәптерлері








Сабақтың ортасы

15 минут


10минут



( Ұ) Оқулықпен жұмыс. Теңдеу құрастырып, оны шешейік. Қобдишада неше інжу бар? Назарымызды экранға аударайық. Бейне-баянмен жұмыс




2-тапсырма
«Ақылды попкорн» ойыны.
Попкорн ішінде теңдеулер жазылып тұрады, оқушылар оны шешеді.



Дескриптор:

  • Оқулықпен жұмыс

  • Сұрақтарға жауап береді.

Балалар, санайық, неше інжу бар.
-Қобдишада інжулер саны белгілі ме?
-Жоқ, яғни ол белгісіз.
-Мәні нешеге тең? (Балалар 10 дейді)
Х-тің мәнін қалай табамыз?
-Қосындының мәнінен екінші қосылғышты азайтамыз. -Азайтқанда нешеге тең? (6-ға тең) Теңдеудің бөлігі 6-ға тең.



Жұлдызша
.
Бас бармақ әдісі








  1. минут

Аквариуммен жұмыс


«Алтын балық» ойыны
Х+5=16 19-у=13 х-30=70 Х=9 Х=6 Х=100

Дискриптор
1. Өрнектердің ішінде теңдеуді анықтайды. 2.Қосынды мен айырманы ажыратады.
3.Теңдеулерден белгісіз қосылғыш пен азайтқыш немесе белгісіз азайтқышты табады.



Шапалақ

1-сынып оқулығы





2 минут

Сергіту сәтін орындатады.





Сергіту сәтін орындайды.





Бас бармақ әдісі




Сабақтың соңы
5 минут





«TikTok» әдісі арқылы орындалады.

Сабақтан алған әсерін мұғаліммен бөліседі.
Қоштасады.

Кері байланыс: “Жұдырықтан бес саусаққа дейін”





Практика жетекшісі: _____Г.Т.Бакетаева
Сынып жетекшісі:_____ Д.М.Асенова
Білім алушы:_____ Т.Е. Базарова

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет