Сабақтың тақырыбы: Теріс рационал сандарды қ осу. Та ң балары ә рт ү рлі



бет1/2
Дата03.12.2023
өлшемі346,63 Kb.
#133807
түріСабақ
  1   2

Қысқа мерзімді жоспар

Мектеп:

«№12 ЖББМ» КММ

Педагогтің аты-жөні:

Есжан Ақбота Ерікқызы

Күні:

18.10.2023ж

Сыныбы: 6

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Теріс рационал сандарды қосу. Таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

6.1.2.13таңбалары бірдей, таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосуды орындау

Сабақтың мақсаты:

  • Таңбалары бірдей рационалал сандарды қосу

  • Таңбалары әртүрлі рационалал сандарды қосу

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
Ұжымдық жұмыс.
3 мин.



Ұйымдастыру:
-Оқушылармен амандасу, сынып оқушыларын түгелдеу.
Топқа бөлу:
Оқушылар «Флэшка" әдісі арқылы топтарға бөлініп отырады; флэшка ішінде топ атауы көрсетіледі.
Ітоп:
ІІ топ:
ІІІтоп:
Топтар топ ережесін сақтайды , өз қалаулары бойынша топ ішінен топ басшы сайлайды,топ басшы топ мүшелерінің сабаққа белсенді қатысуын қадағалайды.
Үй тапсырмасын тексеру: Тақтада тапсырма дұрыс жауабымен көрсетіліп тұрады.

«Стакан» ойыны
Қарсылас топтар бір біріне қарама қарсы тұрады. Мұғалім «бас», «құлақ», «иық» тб сөздерді айтқанды, оқушылар сол жерін ұстайды. Ал «шапалақ» дегенде алдарындағы стаканды бірінші ұстап алуға тырысады.
Оқушылар көршімен дәптер алмасады. Тақтада көрсетілген жауабы бойынша, дұрыс қатесін тексереді.

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»


Балл жазылған стикер.

Түрлі түсті қима қағаздар





Миға шабуыл.


«Ой қозғау» әдісі.


10 мин.

Оқушылармен бірге сабақ мақсатын ашу;
Жаңа сабақ

Таңбалары әртүрлі модулдері тең емес екі санды қосу үшін:


1. үлкен модульден кіші модульді азайту керек;
2. шыққан санның алдына модулі үлкен қосылғыштың таңбасын қою керек.

Бөлімдері бірдей әрі таңбалары оң екі бөлшекті қосқанда бөлімдерін өзгеріссіз қалдырып, алымдарын қосады.


Қарама-қарсы сандардың қосындысы нөлге тең.



Оқушылар жаңа тақырып, мысалдарын дәптерге жазады


1-мысал 0,6+(-2)=-(0,6-2)=-1,4


Қысқаша:0,6+(-2)=0,6-2=-1,4
2 мысал: (-20)+11=-(20-11)=-9
қысқаша: (-20)+11=11-20=-9
3мысал:-

4мысал: :


5мысал :



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет