Сабақтың тақырыбы Түскі тамақ күшті тамақ Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



бет1/3
Дата29.12.2022
өлшемі29,42 Kb.
#60153
түріСабақ
  1   2   3

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«№87 орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар 2 - тоқсан
Әдебиеттік оқу 34-сабақ

Бөлім:

Уақыт

Мұғалімнің аты-жөні

Ерімбетова Күлзира Төреқызы.

Күні:

21.11.2022 жыл

Сынып: 3 «А»

Қатысушылар саны:18

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Түскі тамақ – күшті тамақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.3.1 шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табу
3.2.1.1шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: шығарманы оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, сұрақтарға жауап береді
Көптеген оқушылар: шығармадағы негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді тауып анықтайды.
Кейбір оқушылар: Тамақтану ережесін құрастыра алады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
6 мин

Психологиялық ахуал қалыптастыру
Ы. Алтынсарин «Кел, балалар , оқылық!
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)
«Кір жинау» әдісі арқылы үй жұмысын сұрау.
-Кейіптеу дегеніміз не?
-Мәтінде қай мезгіл сипатталған?
-Мәтіннің авторы кім? Ол туралы не білесің?
-Мәтінге сүйеніп, боранға қатысты кейіптеулерді тауып оқы.
-Боранның күшейген сәтін бейнелейтін сөйлемді тауып оқы
-Қысқы кештегі ауыл көрнісін бейнелейтін сөйлемді тауып оқы.

Өлеңді мәнерлеп оқып, бір- біріне сәттілік тілейді

Алдыңғы білімді еске түсіріп, сұрақтарға жауап береді.


Дискриптор:
*Мәтіннің қай мезгіл екенін таба алады
*Кейіптеу сөздерді табады
*Автор туралы айта алады
*Мәтіннен сөйлемдерді тауып оқиды
«От шашу»

«Кір жинау» әдісі



Сабақтың ортасы
3 мин

5мин
3 мин


8мин

3мин

4 мин

4мин

1мин



3мин
3мин

Ой қозғау.
-Балалар, бізге қыс мезгілінде күшті, қуатты жүруімізге не көмектеседі?
-Дұрыс тамақтану
-Оның пайдасы қандай?
-Күніге неше рет тамақтанасыздар?
Топтарға ат қою
-Топ атаулары нені білдіріп тұр?
-Тамақтану уақыттарын
Сонымен бүгінгі жаңа сабағымыз не туралы болмақ?
Оқу мақсатын таныстыру
*Мәтіннен негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді анықтай аламыз
*Мәтінді түсініп, мәнерлеп оқи аламыз
Мағынаны ажырату Топпен жұмыс «Менің асым» әдісі
Кеспе сөздерден нақыл сөз құру. Тағамдарды берілген нақыл сөздерге қарай топтастыру.
Өз ойларын білдіру
1-топ Таңғы ас
2-топ Түскі ас
3-топ Кешкі ас
Ұжыммен жұмыс
-Ас адамның арқауы деген сөзді қалай түсінеміз?


Тыңдалым: Үнтаспадан Ертай Ашықбаевтың « Түскі тамақ»
өлеңін тыңдау
Өлеңнің авторымен таныстыру.


Мәтінмен жұмыс
*Оқушылардың іштей оқуы
*Оқушылардың тізбектей оқуы
*Мәнерлеп оқу


«Кешенді постер» әдісі арқылы
сергіту сәтін жасайды
Музыка ойнап тұрады. Балалар орындықты айнала билейді. Музыка тоқтаған сәтте ақ қағазға мына мәліметтер тізбегін құрастырады
«Таңғы ас» тобы: Сүт өнімдерінің тізбегі
«Түскі ас» тобы: Ұннан жасалған тағамдар
«Кешкі ас» тобы: Еттен жасалған тағамдар
Жұппен жұмыс
«Бір сурет үш сөз» әдісі
« Түскі тамақ» өлеңінде қандай тағамдар ұсынылды?
Жұптар әр тағамға қатысты үш сөз жазады.
Саралау тапсырмасы: ( Алдын ала оқушыларға білдіртпей қабілеті жоғары және қабілеті төмен оқушылардың оқулықтарының, орындықтарының артына жұлдызша жапсырылады.)
-Кімнің кітабының сыртынды жұлдызша болса, сол оқушыға тапсырма беремін.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет