Сабақтың тақырыбы: Ядролық реакциялар Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары



бет1/3
Дата21.10.2022
өлшемі26,61 Kb.
#44778
түріСабақ
  1   2   3



Қысқа мерзімді жоспар



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
10.1A Атом құрылысы

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Бағдат Анеля

Сынып:10

Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:

Сабақтың
тақырыбы:

Ядролық реакциялар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

10.1.2.5- ядролық реакциялар теңдеулерін құрастыру

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады:

Ядролық реакциялардың ерекшеліктерін анықтай алады

Оқушылардың көпшілігі істей алады:

Ядролық реакциялардың теңдеулерін құрастыра алады

Кейбір оқушылар істей алады:

Ядролық реакция теңдеуіне байланысты күрделі реакция теңдеулерін жаза алады

Бағалау критерийлері

1. Ядролық реакция теңдеулерінің ерекшеліктерін анықтайды
2. Ядролық реакция теңдеулерін құрастырады

Пәнаралық байланыс

Физика ( α,γ сәулелері)

Құндылықтармен байланыс

Оқушыларды топтастыра отырып, ядролық реакцияларды жазу арқылы сын тұрғысынан ойлау қабілетін арттырып, қарым – қатынас жасауға баулу. Жұптық жұмыс жасауда ядролық реакцияларды құрастыру арқылы өзгелердің көзқарасына құрметпен қарауға және өмір бойы білім алуға дайын болуға тәрбиелеу.



Тілдік мақсат

Оқушылар:
Ядролық реакция теңдеулерін құрастырады.

Негізгі сөздер мен тіркестер (пәнге арналған сөздік және терминология):

Ядролық реакция, ядролық реакция теңдеулері, позитрон, изотоп.

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер

Талқылауға арналған сұрақтар:

Ғылымға неліктен ядролық реакция ұғымы қажет?
Ядролық реакциялардың қарапайым химиялық реакциялардан айырмашылығы неде?
Ядролық реакцияларды құрастыра алдыңыз ба?

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Ядролық реакция нәтижесінде түзілген радиоактивті элементтер тұрақсыз. Неліктен?

Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар:

Ядролық реакциялар көмегімен .... алынады.
Ядролық реакциялар барысында бөлінетін энергия мөлшері химиялық реакциялардан бөлінетін энергиядан шамамен ... есе көп.




Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз

Ресурстар

Басы
7 мин

1 мин

3 мин
2 мин


1 мин


1. Ұйымдастыру кезеңі (сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу)
2. Үй тапсырмасын сұрау (Миға шабуыл)
Радиоактивтілік дегеніміз не?
β,α, γ бөлшектер деп нені атаймыз?
Радиоактивтілік терминін ғылымға кім енгізді?
ҚБ. Мадақтау
3. Сынып оқушыларын 3 топқа бөлу - сәулелер,α- сәулелер,γ- сәулелер сөздері жазылған қағаз қималары арқылы топтастасады).
Оқушылар қолдарыңдағы қағазда ненің атаулары жазылған?
Бұл сәулелермен элемент атомдарына атқыласақ не түзіледі?
Ендеше бүгінгі тақырып не туралы болмақ?
4. Сынып оқушыларын оқу мақсаты және бағалау критерийлермен таныстыру.

10 сынып оқулығы,интербелсенді тақта,слайд


Ортасы
28 мин

3 мин
4 мин
7 мин
7 мин
7 мин



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет