Білім беру ұйымының атауы
|
|
Бөлім:
|
Зерде аясын дамыту
|
Психологтің аты-жөні:
|
|
Сынып:
|
7
|
Сынып:
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Зейінін дамыту
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
7.3.4.2 Ахутина; Мюнстерберг әдістемелерін; Шульте кестелерін қолдана отырып тапсырмалар орындау.
|
Сабақтың мақсаты
|
Оқушы істей алады: Ахутина; Мюнстерберг әдістемелерін; Шульте кестелерін қолдана отырып тапсырмалар орындайды.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/
Уақыты
|
Психологтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Мотивациялық - қозғаушылық
2 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушымен амандасу, сабаққа дайындығын бақылау.
Сәлеметсің бе?
Көңіл- күйің қалай?
(Орнымыздан тұрамыз,бір-бірімізге қарама-қарсы тұрып жақсы тілектер айтамыз.
|
Сәлеметсізбе?
Жақсы Жағымды көңіл күй тудырамыз.
Бір -біріне жақсы тілектер айтады.
|
|
|
Ізденуші-ұйымдастырушы кезеңі
20 мин
|
«Құлама сан» ойыны
Мақсаты: Есте сақтаудың сандағы көлемділігін дамыту.
Нұсқау: «Балалар, қазір сіздер менің айтқанымды қайталап отыруларың керек. Мен бастапқыда 1 сан оқимын, содан соң үшеу, міне осылай жалғасып кете береді. Сіз осы сандарды есте сақтауларыңыз керек»
Сандар:6,2
2,8,3
1,7,4,3
6,3,5,1,9
1,4,8,6,9,2
,9,3,8,1,4,7
|
Оқушы парақшада
|
Дескриптор:
Үлестірмелі парақшада көру қабілетін дамытуға арналған тапсырмаларды орындайды
|
Үлестірмелі парақша
суреттер
|
«Тәжірибе алаңы»-әдісі
20 мин
|
Жадын дамытуға арналған ойындар мен жаттығулар
Мюнстерберг әдістемелерін қолдана отырып тапсырмалар орындау
|
Берілген тапсырма бойынша көрсетеді, берілген сұраққа жауап береді.
.
|
Дескриптор:
тапсырманы орындай алады
анықтайды
Баланың тапсырманы жақсы орындағаны үшін мадақтау, қолдау
|
Жұмыс дәптерлері.
Суреттер
|
Рефлекцивті коррекциялаушы кезеңі
3 мин
|
Сабақты қорытындылау.Сіз бүгін сабақта қандай ойындар ойнадыңыз? Сізге кайсысы ұнады? Сіз бүгінгі сабақтан не біліп алдыңыз?
|
Оқушы жауап береді
|
Смайлик
|
Жұмыс дәптерлері.
|