Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі



Дата16.05.2022
өлшемі62 Kb.
#34595

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

Ғылым мен технология жетістіктері




Мектеп:

Күні:12.05.2021ж

Мұғалімнің аты-жөні:Әкімхан Ә.С


Сынып: 6 «А»

Қатыспағандар саны:

Қатысқандар саны :




Сабақтың тақырыбы

Қазіргі заманауи технологиялар.Сызықша







Осы сабақ арқылы іске асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.2.1.ауызекі сөйлеу мен көркем сөйлеудің стильдік ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану.

6.4.5.1 қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін (даралаушы( түсіну, дұрыс қолдану;



Сабақтың мақсаты


Барлық оқушылар: Қазіргі заманауи технология жайлы біледі.

Көпшілік оқушылар:Тілдік құралдарды талдайды.

Кейбір оқушылар: Стильдік ерекшелігін анықтайд ы.

ОДД

Білу,түсіну,қолдану.

Тілдік мақсаттар

Пән лексикасы және терминология:

Тыңдалым мен айтылымға қажетті сөз тіркестері:

Робот,компьютер,ұялы телефон,газ.

Құндылықтар

-«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының жалпыға бірдей еңбек

қоғамы құндылығын сақтау;

-еңбекқорлыққа, адамгершілікке баулу;

-сын тұрғысынан ойлау;

-топтық жұмыс барысында өзара сыйластыққа үйрену;

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


Оқушылармен амандасу.

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеремін.

«Мен кіммін» әдісі арқылы үй жұмысы сұралады да оқушылар өз аттарын жазып қорапшаға салады. Мұғалім қорапшаны араластырып ішінен кімнің есімі шығады, сол оқушыдан тапсырманы сұрайды.

Стикер,қорапша.





Сабақтың ортасы

10 минут


10 минут

10 минут


Заманауи технология туралы оқушыларға түсінік қалыптатыру.

21 ғасыр ғылым мен техниканың дамып, жаңа белеске шыққан кезеңі десем, артық болмас. Бұлай айтуымның себебі, бүгінгі таңда ғалымдар күн сайын технология әлемінде түрлі жаңалықтар ашып, тіпті адам өмірін жеңілдететін адамға ұқсас роботтарды ойлап табуда. Бүгінгі үдемелі жаһандану кезеңінде, әлем күрделі технологиялық серпінді өзгерістердің табалдырығында тұр. Өмірге бұрын-соңды кездеспеген материалдар, тұрмыс бұйымдары, өндіріс құралдары, қалдықсыз, қауіпсіз қуат көздері келе жатыр. Қазіргі таңда адамдар үш ұйықтаса түсіне кірмеген түрлі өнертабыстар күн сайын ойластырылып, жасалуда. Мысалы, бұрын адамдар көз майын тауысып, қағаз басу үшін қаншама әріп терсе, ендігәрі оның барлығын электронды түрде көшірме жасап немесе сканерлеп алуға болады.



https://youtu.be/FbYTvya163s балаларға заманауи технология туралы видео ролик көрсету.

КӨЗ ЖАТТЫҒУЫ

Тілдік бағдар. Сызықша

1.Бастауыш та,баяндауыш та атау тұлғадағы сан есім болса,бастауыштан кейін сызықша қойлады.



Мысалы: Бес жердегі бес-жиырма бес.

2.Бастауыш сілтеу есімдігінен яжіктеу есімдігінің III жағынан болып,өзінен кеінгі сөздің анықтаушына ұқсап,шатасып кететін жағдайда,баяндауыш қай сөз табынан жасалса да,бастауыштан кейін сызықша қойылады.



Мысалы: Қазір бұл - Египеттің ең басты кітапханасы әрі мәдени орталығы ретінде танымал.

1-тапсырма.Кестедегі сөйлемдерді парталасыңмен бірге талқылап,сызықшаның қойылу дұрыс/бұрыстығын тексер.

Дескриптор:

-парталасымен бірге сөйлемдерді талқылайды;



- сызықшаның қойылуының дұрыс/бұрыстығын тексереді;

КБ:жұлдызша,үшбұрыш.төртбұрыш,домалақ

2-тапсырма.Топтық жұмыс. Өлеңді оқы. Адам қиялының ғылыми жаңалыққа айналуын мәтіндегі оймен сәйкестендіріп дәлелдеп айт.

Үлгі:


Ұялы телефон


А йшылық алыс жерлерден

Көзіңді ашып-жұмғанша,

Жылдам хабар алғызды.

Дескриптор:

-өлеңді оқып,мәтіндегі оймен сәйкестендіріп,дәлелдейді;

3-тапсырма. Берілген суреттер бойынша диалог құрыңдар.Онда технология,ғылым,биотехнология сияқты терминдер қолданылу керек.Тыныс белгілерінің қойылуына назар аударыңдар.

Дескриптор:

-берілген суретке қарайды;

-сурет негізінде диалог құрастырады;

-диалогті ауызша айтады;

https://youtu.be/FbYTvya163s


Оқулық,жұмыс дәптер.



Сабақтың соңы

Кері байланыс.



5 минут

1.Егістік жерге қар тоқтату-мол өнім алудың басты шарттарының бірі.

2.Біздің алдымыздағы ең жауапты міндет-қысқы сессияны ойдағыдай әзірлікпен қарсы алу.

3.Мия дегеніміз-қоймалжың қорыс батпақ.

4.Бес жердегі бес-жиырма бес.






Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс


Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)











Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?


Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?

«Есік қаласының облыстық көру қабілеті бұзылған балаларға арналған арнайы мектеп –интернаты» КММ



Ашық сабақ

Тақырыбы: «Қазіргі заманауи технологиялар»

Сыныбы: 6 «А»



Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі: Әкімхан Ә.С

Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет