|
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сыныбы:8 а
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағандар: жоқ
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары
|
ОМ1 С.
Заттың меншікті балқу жылуының меншікті булану жылуынан аз екендігін нақтырақ түсінуге есептер шығару
|
Сабақтың мақсаты
|
Түрлі деңгейдегі есеп шығаруды үйрену, оның ішінде жану жылудың, балудың, буланудың, мөлшердің формулаларын қолдана отырып
|
Сабақтың міндеттері
|
булану мен конденсация процесінде болатын процесті МКТ тұрғысынан білу.;
меншікті булану жылу мәнінің соншалықты көп болатынын білу.
Түрлі сұйықтың булануы түрліше болатынына көз жетізе алу;
Энергияның түрленуін процестерде қолдана білу
|
Тілдік мақсаттар
|
Жылулық тепе-теңдікке қатысатын .
Тілді дамытуға берілетін терминдер:
булану – испарение – evaporation
конденсация– конденсация – condensation
меншікті – удельная – specific
жылу – тепло –heat
|
Алдыңғы білім
|
жылу мөлшері, жылу сыйымдылық жану, балқу тақырыптарын меңгерген, формулаларын біледі. Процестегі жылу алмасуға мысал келтіре алады
|
Сабақ барысы
|
Уақытты жоспарлау
|
Сабақ мазмұны
|
Ресурстар
|
Басы
5 мин.
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Тесттік тапсырмалар.
|
Қосымша №1
|
5-10 мин.
|
Үй тапсырмасын тексеру
Жылулық құбылыстарға кесте құру.
|
Қосымша №2
|
Ортасы
10-30 мин
|
Жаңа сабақтың мазмұны:
Есептер шығару
|
Б.А.Кронгарт «Физика» есептер шығару
|
30-40 мин
|
Жаңа сабақты бекіту:
Жылу құбылыстар сырын ашатын мақал мәтелдер»
|
Қосымша №3
|
Басы
40-50мин
|
гейм. «Бой сергіту».
.
|
Қосымша №4
|
Ортасы
50-70мин
|
Есеп шығару.
|
Б.А.Кронгарт «Физика» есептер шығару
|
70-78мин
|
Өзін өзі тексеру
|
Жауап парағы
|
Соңы
78-80 мин
|
Үй тапсырмасы№ №25-30
|
Ж.О.Бақынов
|
Қосымша ақпарат
|
Дифференциалды оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?
|
Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?
|
Пәнаралық байланыс. Денсаулық және қауіпсіздік ережелері. АКТ. Құндылықтармен байланыс.
|
Барлық оқушыларжылулық құбылыстың формуласымен есеп шығара алады.
Оқушылардың көпшілігі: орташа деңгейдегі есепті шығара алады.
Кейбір оқушылар:
деңгейі жоғары есептерді шығара алады
|
Есептің берілгенін дұрыс жазып, қажет формулаларды дұрыс таба білу;
Формула қорыта білу;
ХБЖ-ға келтіре алу;
Үлестік шамаларды білу;
Графигін жүргізе алу;
Қорытынды жасай алу.
|
|
Рефлексия
Сабақ мақсаттары/ оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз t- мды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
|
Оңды тұстар:
|
Кемшіліктер:
|
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен 2 тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)
1:
2:
Қандай 2 нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?
|
1.Екі дене арасында болатын жылу алмасу кезіндегі жылулық тепе - теңдіктің орнауына негізделген әдіс: