Бөлім
|
Дизаин және технология
|
Педагогтің Т.А.Ә.
|
Раимбекова Б.С
|
Күні: 1 ақпан
|
|
Күні :
|
Сынып: 5 сынып а,ә,б,в
|
Қатысушылар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Тігін бұйымдарының жіктемесі.Идеядан өнімге
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары
|
5.1.6.3-Тоқыма материалдары мен бұйымдарының классификациясын, құрамы мен қарапайым тоқылу әдісін сипаттау және білу
|
Сабақтың мақсаты:
|
Киімдерді белгілері мен қасиеттеріне қарай жіктейді; Киімдерді дайындаудың технологиялық үдерісін түсіндіреді; Киімдерге қойылатын талаптарды тұжырымдайды; Киім бөлшектерін атайды;
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт
|
Педагогтың әрекеті
|
Оқушылардың әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен сәлемдесу. «Ассоциация» тәсілі Әр білім алушыға «Тігін бұйымдары» ұғымы кіммен немесе немен байланыстырылатынын ойлану және сөйлемдерді жалғастыру ұсынылады: Тігін бұйымдары – бұл.....
Қайталау сұрақтарға тез әрі нақты жауап бер
Жауап
|
Сұрақ
|
Тігіс
|
Матадағы иненің екі
шаншымы арасындағы
жіптің өрімі
|
Тігім
|
Матадағы қайталанатын
тігіс қатары
|
Тігіс ұзындығы
|
Шаншылып алынғын
инелердің арақашықтығы
|
|
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Сұрақ жауап арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау.
|
АКТ ресурстары
|
Ортасы
|
1 .Жаңа сабақты түсіндіру. Сабакта видео сабак корсетіледі.
«Тігін бұйымдары»
Тігін бұйымдары – киім және
төсек-орын бұйымдарына
арналған материалдан тігі
н өндірісінде дайындалған
бұйымдар.
Киім – адам өзін қоршаған
орта әсерінен қорғау
мақсатында киетін бұйым
немесе бұйымдар жиынтығы.
Тұрмыстық тігін бұйымдары - төсек-орын жабдығы (жайма, сейсеп, жастық тысы, сырылған көрпе) дастархан, сулық,
Орамал кіредіү
Тапсырма “Киім жіктемесі”
кестесін толықтырыңыздар.
дар кіреді.
|
|
Оқулық және қосымша ақпараттар
.
.
|
|
АКТ ресурстар
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс парағы
|
Кері байланыс парағы – 8 дана
|
|
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін кемені жасыл,қызыл сары түстерге бояу арқылы біле аламыз
|
Оқушылардың таңдаған бояуларға пікір қалдыру
|
Түрлі –түсті қарандаштар
АКТ
|
Қосымша ақпарат
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
|
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)
1:
2:
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?
1:
2:
|