Қысқа мерзімді жоспары Бөлім: Диаграмма Педагогтың аты-жөні



Дата21.09.2024
өлшемі333,07 Kb.
#145181
Байланысты:
5 сынып ашық сабақ


Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім:

Диаграмма

Педагогтың аты-жөні:

Абдреш М.Ж.

Күні:

30.04.2024 ж.

Сынып: 5

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Шеңбер. Дөңгелек. Дөңгелек сектор

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



5.3.1.2 шеңбер, дөңгелек және олардың элементтері (центр, радиус, диаметр) ұғымдарын меңгеру;
5.3.1.3 циркульдің көмегімен шеңберді салу;



Сабақтың мақсаты:

Оқушылар:

  • шеңбер, дөңгелек және олардың элементтері (центр, радиус, диаметр) ұғымдарын меңгереді

  • циркульдің көмегімен шеңберді салады

  • дөңгелек сектор ұғымын меңгереді






Сабақтың барысы:



Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

І. Ұйымдастыру кезеңі
а) сәлемдесу
б) Жағымды психологиялық ахуал тудыру. Сыныпта жақсы атмосфералық ахуалды ортанату мақсатында «Дәрумен» әдісін пайдалана отырып, қолымдағы дәруменді оқушыларға сабақтың сәтті өтуіне тілегімді айтып беремін. (Дәруменнің артында оқушыларға тілек жазылған)
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. (Дайын жауаптар арқылы өз-өздерін бағалайды).
ІІІ. «Пазл» әдісі
1.Қандай фигура шеңбер деп аталады?
2.Қандай кескінді шеңбердің радиусы деп атайды?
3.Шеңберді қандай құралмен сызамыз?
4.Диаметр мен радиустың айырмашылығы қандай?
Дескриптор:
-сұраққа жауап береді
-Пазлды құрастырады /1 балл/
ІV. Топқа бөлу
1 топ -Үшбұрыш
2 топ -Төртбұрыш

1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
Пазл қиындыларының астынан сұрақтарға жауап бере отырып, пазлды құрастырады.

Оқушылар екі топқа бөлінеді.



Мадақтама сөздер

Жарайсың
Керемет
Жақсы




Жұмыс дәптері
Оқулық
Слайд



Шеңбер. Дөңгелек. Дөңгелек сектор.



Сабақтың ортасы

V.Жаңа тақырыпты түсіндіру
«Тақырыпқа шолу» әдісі
Сақина мен монетаның ұқсастығы неде, айырмашылығы неде?

Шеңбер деп берілген нүктеден бірдей қашықтықта жатқан жазықтықтың барлық нүктелерінен тұратын фигураны айтады. Берілген нүкте шеңбердің центрі деп аталады.
Шеңбер нүктелерінен оның центріне дейінгі ара қашықтық шеңбердің радиусы деп аталады. Радиус деп, сондай−ақ шеңбер нүктесінен оның центрімен қосатын кез келген кесіндіні айтады.
Шеңбердің екі нүктесін қосатын кесінді хорда деп аталады.
Центр арқылы өтетін хорда диаметр деп аталады.
Жазықтықтың шеңбермен шектелген және центрі бар бөлігі дөңгелек аталады.
Шеңберді циркуль деген құралмен саламыз.

VI. Топтық жұмыс «Кубик» әдісі.
Оқушыларға кубик беріледі. Сыртындағы тапсырманы топтасып, ақылдасып орындайды.
Дескриптор:
- Шеңбер радиусын табады
- Диаметрін есептейді.
-Циркульмен шеңбер салады.
/3 балл/
VI.Оқулықпен жұмыс № 895, 896 есеп.
Дескриптор:
-Шеңбердің радиусын табады
- Шеңбердің диаметрін табады. / 2 балл/
VII. Жұптық жұмыс «Балмұздақ» әдісі.
Оқушылар жұптасып есепті жауабымен сәйкестендіреді.
Дескриптор:
-Шеңбердің радиусын табады
- Шеңбердің диаметрін табады. / 1 балл/


VIII.Сергіту сәті «Струп» тест


Мұғалімді тыңдайды
«Түртіп алу» әдісі
Терминология сөздерін дәптерге жазып алады.

Топтық жұмысты орындайды


Оқулықтағы тапсырманы дәптерге, топ басшысы тақтаға орындайды.
Жұптасып есепті жауабымен сәйкестендіреді.

Сергіту сәтін орындайды





Мадақтама сөздер


Жарайсың
Керемет


Жақсы






Жарайсың
Керемет


Жақсы



Презентация
Жұмыс дәптері
Слайд

Оқулық

Таратпа қағаздар



Таратпа қағаздар

Таратпа қағаздар



Сабақтың соңы

IX.Бекіту «Жүзік» әдісі арқылы тест сұрақтарына жауап береді.
Дескриптор:
-Шеңбер.Дөңгелек. Дөңгелек сектор тақырыбы бойынша білімдерін бекітеді /2 балл/
X.Бағалау Сабақтан жинаған оқушылардың балы есептеліп, қойылады.

XI Кері байланыс: «Смайлик» әдісі бойынша сабақтан алған әсерлерін жазады.



Өзін-өзі бағалау





Слайд

Таратпа қағаздары



Үй тапсырмасы

№ 897 есеп,
Шеңбер сызып, диаметр, радиус жүргізу.





Оқулық




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет