Сабақ жоспары №1 Бекітемін



Дата18.11.2023
өлшемі413,63 Kb.
#124526
түріСабақ

Қысқа мерзімді сабақ жоспары №1
Бекітемін:

Бөлім:

5.1А Натурал сандар және нөл саны

Педагогтің аты-жөні:

Сейдазимов С.Т.

Күні:

1.09.2023

Сынып: 5 л4

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Натурал сандар және нөл

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

5.1.1.1 натурал сандар жиыны ұғымын меңгеру;
5.1.1.2тақ және жұп сандар ұғымдарын меңгеру;

Сабақтың мақсаты:

Оқушылар натурал сандар ұғымын біледі, түснеді және есеп шығаруда пайдаланады.
қосудың қасиеттерін қолдана отырып, әріпті өрнекті дұрыс түрлендіреді;
- көбейтудің қасиеттерін қолдана отырып, әріпті өрнекті дұрыс түрлендіреді;

Сабақ барысы

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

10 минут



Ұйым дастыру

Сәлеметсіздерме!
Бүгін, Натурал сандар және нөл тақырыбын қарастырамыз
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
1. Натурал сандар жиыны ұғымын меңгеру;
2. Тақ және жұп сандар ұғымдарын меңгеру.
Ұйымдастыру кезеңі.
Амандасу. Психологиялық ахуал туғызу.
Мұғалім оқушылардан, олардың көңіл күйдеріне сәйкес келетін смайликті таңдауды ұсынады
Миға шабуыл әдісі арқылы сұрақтар қою Балалар сендер натурал сандар дегенді қалай түсінесіңдер?



Сәлемдесу
Үй тапсырмасын тексертеді.
Сұрактарға жауап береді;
Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу:
Әр оқушы өз есімін және есімі қай әріптен басталып тұр сол әріптен келетін өз бойында бар бір жағымды қасиетін айту. Мысалы, Сарсен – сүйкімді, Мейіржан – мейірімді, Аяжан – ақылды, Дана – данышпан, т.с.с.

Ауызша бағалау
Мактау мадақтау арқылы бағалау:
Жарайсың!
Өте жақсы!
Жақсы!
Керемет!

Тақта
Оқу құрал жабдықтары





10 мин

Жаңа сабақ

Қосу мен көбейтудің коммутативті қасиетін қолдана отырып, есептеңіз:
а) 372 + 2444 + 1628;
b) 156 + 1037 + 2063 + 844;
c) 125 53 8;
d)104 ;
Таратылған тапсырмалар
Сандарды кластарға бөліп жазыңдар.
1) 46870 – 46 мың 870 3) 8215734 – 8 млн 215 мың 734
2) 315600 – 315 мың 600 4) 246047000505 – 246 млрд 47млн 505

Сұрақтарға жауап береді


Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады


Анықтамаларды жазып алады.


Сұрақтар болса мұғалімге қояды


Оқушылар осы мысал-дарға қарап түсінеді.

Смайликтер арқылы бағалау




Слайд
Интерактивті тақта


Оқу құрал жабдықтары



15 минут

Бекіту тапсырмасы

Оқулықтан №2,3,6
1 топ
№ 1 есеп.
Есептеңдер.

  1. 37 * 42 – 1461 = 1554 – 1461 = 93;

  2. 728 : (617 – 526) = 728 : 91 = 8;

  3. 1541 : 23 – 21 * 3 = 67 – 63 = 4;

  4. 900 : 15 + 640 : 16 = 60 + 40 = 100;

  5. 202 * 39 – 2952 : 41 = 7878 – 72 = 7806;

  6. (871 + 433) * 7 – 9120 = 1304 * 7 – 9120 = 9128 – 9120 = 8.



2 топ
№ 2 есеп.

  1. х + 85 = 1440 : 15

х + 85 = 96
х = 96 – 85
х = 11
11 + 85 = 1440 : 15
96 = 96



  1. 64 + у = 12 * 8

64 + у = 96
у = 96 – 64
у = 32
64 + 32 = 12 * 8
96 = 96
Тапсырма 1. Өрнекті ықшамдаңыз.
a)27х +4y+29х+12y=(27+29)x+(4+12)y=56x+16y
b) 7b – 5b + 13 + 2b + 10=(7-5+2)b+13+10=4b+23=27b
c) 13z + 2z + z – 5z=10z



Тапсырма 2. Теңдеуді шешіңіз
а) 10к – к = 702;
9k=702
k=78
b) 3х + 7х + 18 = 178;
28x=178
x=16
c) 6у – 2у + 25 = 65.
8y=65-25
8y=40
y=5
Тапсырма 3. АВС үшбұрышының АС қабырғасы АВ қабырғасынан 3 есе үлкен, ал ВС қабырғасы АС қабырғасынан 4 см қысқа. Оның периметрі 24 см-ге тең. Үшбұрыш қабырғаларын анықтаңыз.
Шешуі:
АС=хсм болсын, онда ВС=(х-4)см және АВ=3хсм
Теңдеу құрастырайық:
х+(х-4)+ 3х =24
5х=20
х=4 (АС)
АВ=3 см
ВС=24-(12+4)=8см



Дескриптор:
1. Жай бөлшектің негізгі қасиетін біледі.
2.Жай бөлшекті қысқартуды біледі.
Топтық жұмыста
«Бағдаршам» арқылы бір-бірін бағалайды.



Слайд

Интерактивті тақта


Оқу құрал жабдықтары





5мин

Жеке жұмыс

Оқулықтан есептер шығару


Тапсырманы орындайды

Дескриптор:


-натурал сандарды түсінеді
-екі санның арасында қанша натурал сан барын таба алады



ҚБ: екі жұлдық бір тілек

Интерактивті тақта


Оқу құрал жабдықтары


Бағалау парақтары

5 минут




Бүгінгі сабақта:
1. Натурал сандар жиыны ұғымын меңгереді;
2. Тақ және жұп сандар ұғымдарын меңгереді.
Қорытындылау.

  • Натурал сандар не үшін қолданылады?

  • Ең кіші натурал сан неше?

  • «+», «-» амалдарының компоненттерін ата;

  • «*», «/:» амалдарының компоненттерін ата.

ББҮ кестесін толтыру

Білемін

Не білгім келеді?

Үйрендім










Үйге тапсырма. Оқулықтан №1,2,4,5


Анықтамаларды жаттау



Тақырыпты меңгергенін анықтау

Сұрақтарға жауап беру


Үй тапсырмасын жазып алу


ББҮ кестесін толтырып кері байланыс беру



Дескриптор бойынша бағалау

Және мұғалімнің белсенді қатысқан оқушыларды қосымша бағалауы



Оқу құрал жабдықтары


Бағалау парақтары
Презентация




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет