Сабақ жоспары мұғалімнің аты-жөні: Мирахматова Муниса Шухратовна Пән/Сынып: Математика, 5 сынып



Дата26.12.2023
өлшемі126,17 Kb.
#144038
түріСабақ
Байланысты:
16 cабақ Аралас сандарды қосу және азайту


ВИДЕО САБАҚ ЖОСПАРЫ


Мұғалімнің аты-жөні:

Мирахматова Муниса Шухратовна

Пән/Сынып:

Математика, 5 сынып

Қай аптаның нешінші сабағы

3 сабақ

Тарау немесе бөлім атауы:

5.2А. Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Сабақтың тақырыбы:

Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту

Оқу мақсаты:

5.1.2.19 натурал саннан жай бөлшекті азайтуды орындау;
5.1.2.20 аралас сандарды қосу және азайтуды орындау;



Бағалау критериі:

натурал саннан жай бөлшекті азайтады;
аралас сандардың қосындысын табады;
аралас сандарды азайтады;

Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі



Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма)
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Жеке жұмыс 1 тапсырма
Тапсырманы ұсыну, оқушылардың өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезеңдері



Тапсырма

Тапсырманың мақсаты

Бағалау

Ресурстар



1 минут
2минут


2 минут
5 минут


4 минут


6 минут

Ұйымдастыру


Сабақтың басы

Ауызша есептеу


Негізгі бөлім


Тақырыпты ашу
Сабақтың ортасы

Амандасу. Психологиялық жағдай:


Әлемдегі ең қызықты сәлемдесу рәсімдері

  • Тувалу еліндегі бір-бірін көрген бойда екі жан бір-бірінің беттеріне жақындап, терең дем алады.

  • Қытайда сәлемдескен кезде қолдарды бүгіп, иілу қажет.

  • Филиппин елінде жас жігіт үлкен кісіні көрген кезде ол басын изеп, оң қолымен үлкен кісінің оң қолын ұстайды.

Сабағымыздың тақырыбы:
«Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту»
Бүгінгі сабақта
Сіздің білетініңіз:

Сіздің меңгеретініңіз:

  • аралас сандарды қосу және азайту;

  • натурал сандардан тұратын бөлшектерді және

аралас сандарды азайту.


«Bilimland» білім беру порталында ресурс арқылы тақырыпты еске түсіретін бейнеролик көрсетіледі.

Есте сақтаудың ең тиімді тәсілі-өткенді қайталау.


І. Өтілген материалдарды еске түсіру мақсатында «Миға шабуыл» стратегиясы арқылы байланысы арқылы шолу сұрақтары қойылады:

  • Жай бөлшек дегеніміз не?

  • Бөлшектің алымы дегеніміз не?

  • Бөлшектің бөлімі дегеніміз не?

  • Жай бөлшектерді қалай азайтамыз?

  • Жай бөлшектерді қалай қосамыз?

  • Ең кіші ортақ бөлім дегеніміз не?



ІІ. Кім жылдам? Тапсырма №1
Сәйкестендіріңіздер:



+ 3
9 -4 5


3


ІІІ. Білімді нақтылау үшін тапсырмалар орындау. Тапсырма №2
Амалдарды орындаңыздар:



  1. 2.




  1. 4. 100 - 4

Дескриптор:


- бөлімдері әр түрлі аралас сандарды қосады;
-. бөлімдері әр түрлі аралас сандарды азайтады;
Шешуі:

  1. 2.

3. 4. 100 - 4 =96


тақырыпты тәжірибе арқылы меңгеру


Бағалау дескрипторын ұсыну



Презентация


Слайд 1-4
https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/5-synyp/aralas-sandardy-qosu?mid=fff70620-9d59-11e9-be78-49d30a05e051
А.Е.Әбілқасымова 5 сынып оқулық

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7-8








4 минут

Оқушыларға жалпылай талдау



Тапсырма №3
Бір қорапта 14 кг алма бар, ал екінші қорапта одан 3 кг артық. Екі қорапта барлығы неше килограмм алма бар?


Дескриптор:
-есептің шартын құрастырады;
-есеп шартына сәйкес санды теңдік құрастырады;
-санды теңдіктің мәнін есептейді;
-жауабын жазады;

Шешуі:
І-қорапта-14 кг алма


ІІ- қорапта-3 кг алма артық


Барлығы-? алма


1) 14 +3 =18 2) 14 +18=32


Жауабы: 32 кг конфет








Бағалау дескрипторын ұсыну



Слайд 9-10





4 минут

2 минут


Жеке тапсырма
Бүгінгі оқу мақсатына қол жеткізгендігін анықтау үшін беріледі

Бекіту мақсаты бойынша оқушылардың қаншалықты деңгейде меңгергендігін бақылау

Сабақтың соңы





Тапсырма №4


Өрнектің мәнін табыңыздар:
а) 18 -(9 –а), мұндағы а= 7

ә) с –(2 +7 ), мұндағы с = 27


Дескриптор:
-әріптің орнына мәнін қояды;
-жақшаның ішін орындайды;
-азайтуды орындайды;

Шешуі:
а) 18 -(9 –7 ) =18 -2 =16 =16


ә) 27 –(2 +7 )= 27 -9 =18 =18


Өз бетімен орындауға тапсырмалар


1. 17 +3 -1


2. 27–(3 +2 2 )


3. (9 -2 )+(5 -1 )

4. (18 +1 +2 ) -6


Дескриптор:

Р/с

Дескриптор

1.

  • Аралас сандарды қосуды орындайды

  • Аралас сандарды азайтуды орындайды

2.

  • Жақша ішіндегі аралас сандарды қосады

  • Жақша ішіндегі аралас сандарды азайтады

  • Натурал саннан аралас санды азайтады

3.

4.

  • Жақша ішіндегі аралас сандарды қосады

  • Натурал саннан аралас санды азайтады



Рефлексия



Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жету үшін бірге жұмыс атқарғандарыңызға рахмет!




Бағалау
дескрипторын ұсыну

Бағалау
дескрипторын ұсыну



Слайд 11

Слайд 12
Слайд 13


Слайд 14



Слайд 15




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет