Сабақ жоспары Пән: Қазақ тілі Т2 Бөлім: ІІІ



бет1/2
Дата11.11.2022
өлшемі114,85 Kb.
#49540
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
Ерте ұйықтаймын


Білім беру ұйымы:№14 мектеп-лицейі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: ІІІ

Педагогтің Т.А.Ә.

Муратбаева А.Б.

Күні :

11.11.22

Сынып: 3в

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны :

Сабақтың тақырыбы:

Ерте ұйықтаймын

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

3.2.3.1 Белгілі тақырыпта тілдік жағдаяттарға қатысу жəне сұхбаттасын түсіну жəне олардың ойын толықтыру
3.3.4.1 мәтін мазмұны мен кейіпкерлерінің іс-әрекеті туралы нақты сұрақтар (қандай? қай? қашан? қайда?) құрастыру және оған жауап беру

Сабақ мақсаттары:

Барлығы:мұғалімнің көмегімен таныс сөздерден құралған мәтіннің мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді




Көпшілігі: тақырып бойынша диалогке қатысады, сөздерді орынды қолданады.

Кейбірі: кейіпкердің іс-әрекеті туралы нақты сұрақтар құрастырады және оған жауап береді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/
уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
(5 минут)

Ұйымдастыру. Оқушылардың сабаққа дайындығын, сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру.

Шаттық шеңбері «Жүрекше тілектер» Оқушылар тілектер жазылған жүрекшелерді бір-біріне үлестіріп оқиды.





бақыт





70 бет 5-тапсырма «Алдын-ала берілген атаулар» әдісі. Сабақ басында жаңа тақырып бойынша тақтаға бірнеше атау жазып қойып , оқушыларға олардың мағынасы, мазмұны және өзара қатынасы мен байланысы туралы ойлануын сұрайды. Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

Сұраққа жауап беру

Берілген сөздерді оқып(ұйқы, жуыну, тазалау, төсек , жатамын, таңертең), байланысын анықтау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын болжайды.



Мұғалім ауызша комментарий береді. «Жақсы! Тамаша! Керемет!








Сабақтың ортасы
( 6-42 минут)



(Ұ, МК) Жаңа сөздерді меңгерту: дейін-до
кейін – после
қашан? –когда
ерте –рано
кеш-поздно
кешке -вечером
Осы сөздердің мағыналарын меңгерту
Дұрыс айтуға дағдыландыру:
- сөздерді мәнерлеп оқу.
Грамматикалық қоржын.
Сен қашан тұрасың?
Сен түс+ке дейін не істейсің?
Сен түс+тен кейін не істейсің?
Сен кешке не істейсің?
2-тапсырма. Оқы. Қою қаріппен жазылған сөздерге сұрақ қой.
Мен таңертең ерте тұрамын. Түске дейін мектепке барамын. Сағат бірде үйге келемін. Тамақ ішемін. Түстен кейін сабақ оқимын. Теледидар көремін.Сегізде тамақ ішемін. Кешке ерте ұйықтаймын. Сен ерте ұйықтайсың ба,
кеш ұйықтайсың ба?
3-тапсырма. Сағат неше болды? Бұл — қай кез? Сен не істейсің? Жауап бер.
Сергіту сәті Сергіту сәті. “Дирижер” ойыны: Жүргізуші бір қимыл көрсетіп, сұқ саусағымен кімді көрсетсе, сол адам сол қимылды қайталауы керек. Кім тез қайталай алмаса, сол ойыннан шығады. Жүргізуші бір қимылды бірнеше адамға жасата отырып, белгілі бір дыбыстар шығаруы керек.
Деңгейлік тапсырма.
6-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер.
7-тапсырма. Диалогті толықтыр.
Дескриптор:
- сұрақты дұрыс оқиды/қояды.
- сұраққа нақты жауап береді
-қажетті сөздерді орынды қолданады



Тыңдалым.Айтылым. Оқылым. Жаңа сөздермен танысады.Оқушылар мұғалімнен кейін сөздерді қайталайды, дауыстап оқиды, тізбекпен оқиды. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады.
Сұраулы сөйлемдерді оқып, қайталайды.Сұрақ қоюға жатығады.
Суреттерімен берілген сөйлемдерді кезекпен оқиды, жаңа сөздерді табады


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет