Уақыты
|
Дидактикалық мақсат
|
Оқытушының іс-әрекеті
|
Әдістемелік
талаптар
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
8.30.-8.33.
|
студенттерді сабаққа дайындау
|
студенттерді түгендеу
|
студенттердің зейінін аудару
|
|
үй тапсырмасын тексеру
|
|
барлық студенттердің үй тапсырмасын дұрыс орындауын қадағалау
|
- типтік қателерді және олардың себептерін анықтау;
- негізгі ұғымдарды түзету;
- білімдегі кемшіліктерді жою.
|
қысқа уақыт ішінде
бүкіл топтың /
студенттердің/
үй тапсырмасын
тексеруге
мүмкіндік беретін
әдістер жүйесін
пайдалану
|
|
Белсенді оқу әрекетіне дайындық
|
|
Негізгі білім мен дағдыларды жаңарту
|
-жаңа материалға негіз болатын негізгі физикалық ұғымдарды, терминдерді, фактілерді, құбылыстарды, процестерді және т.б. қайталау;
- сабақтың тақырыбын хабарлау;
-студенттермен бірге сабақтың мақсатын қою;
-оны қабылдау бойынша студенттердің іс-әрекетін ұйымдастыру
|
жаңа материалдың студенттер үшін маңызын бағалау
|
|
Жаңа материалды меңгеру (жаңа білімді меңгеру)
|
|
студенттердің хабарланған фактілер, физикалық құбылыстар, процестер және олардың мәні туралы жаңа білімдерін қалыптастыру, сонымен қатар алған білімдері негізінде жаңа дағдыларды дамыту.
|
- оқытушының жаңа материалды жеткізуі және студенттердің өздік әрекеті;
- білімді түсіну, жалпылау, хабардар ету, жүйелеу.
|
-студенттердің өмірлік тәжірибесіне сүйену;
-түсіндірмелі және иллюстрациялық әдісті қолданғанда міндетті түрде студенттерді белсенді оқу іс-әрекетіне қосу керек
-заманауи білім беру технологияларын пайдалану, соның ішінде. белсенді және интерактивті оқыту технологиялары.
|
|
Білімді бекіту
|
|
Оқыған материалды қолдану бойынша студенттердің іс-әрекетін ұйымдастыру
|
есептерді шешуде, кез келген практикалық тапсырмаларды орындауда студенттердің жаңа білімді қолдану әрекетін ұйымдастыру және т.б.
|
студенттердің білімі мен дағдысын бақылаудың әртүрлі әдістерін қолдану
|
|
Білім мен дағдыны бақылау және өзін-өзі тексеру
|
|
Білім мен дағдыны кешенді тексеру
|
- студенттерге білім мен дағдының толықтығын анықтауға бағытталған тапсырмаларды ұсыну;
-өзін-өзі бақылау және өзін-өзі бағалау әдістерін қолдану мүмкіндігі;
- типтік қателерді табу және жою.
|
-оқу сабағын ұйымдастырудың топтық, фронтальды және жеке формаларын ұйымдастыру;
-тапсырмаларды орындау бойынша нақты нұсқаулар беру.
|
|
Сабақты қорытындылау
|
|
Білім мен дағдыны меңгеру жетістігін талдау
|
- рефлексия: студенттердің
сабақтағы өз әрекеттерін талдауы
(сабақтағы студенттердің оқу-
тәжірибелік іс-әрекеті
қаншалықты сәтті болды?
сабақтың мақсаты орындалды
ма?)
- топ жұмысына жалпы сипаттама беру;
-барлық немесе жекелеген студенттерді бағалау.
|
Оқытушының студенттермен бірге сабақтың тиімділігін анықтауы
|
|
Студенттердің өз бетінше сабақтан тыс жұмыстарын ұйымдастыру (үй тапсырмасы туралы мәлімет)
|
|
Сабақта өтілген материал негізінде білім, білік дағдыларын одан әрі дамыту, тереңдету
|
- үй тапсырмасын хабарлау;
-мұны қалай жасау керектігі туралы нақты нұсқаулар беру.
|
-үй тапсырмасына стандартты емес тапсырмаларды енгізу;
-үй тапсырмасына материал таңдау тәсілін саралау.
|
|
Уақыты
|
Дидактикалық мақсат
|
Оқытушының іс-әрекеті
|
Әдістемелік талаптар
|
Ресурстар
|
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
8.30.-8.33.
|
Студенттерді сабақ барысындағы жұмысқа дайындау
|
- топпен амандасу;
- оқу құралдарының дайындығын тексеру;
- сабақтың кезеңдерін бағалау.
|
Жұмысқа барлық студенттерді қосу, бүкіл топтың зейінін аудару
|
|
|
үй тапсырмасын тексеру
|
|
барлық студенттердің үй тапсырмасын дұрыс орындауын қадағалау
|
- типтік қателерді және олардың себептерін анықтау;
- негізгі ұғымдарды түзету;
- білімдегі кемшіліктерді жою.
|
қысқа уақыт ішінде
бүкіл топтың /
студенттердің/
үй тапсырмасын
тексеруге
мүмкіндік беретін
әдістер жүйесін
пайдалану
|
|
|
Белсенді оқу әрекетіне дайындық
|
|
Негізгі білім мен дағдыларды жаңарту
|
-жаңа материалға негіз болатын негізгі ұғымдарды, терминдерді, фактілерді, құбылыстарды, процестерді және т.б. қайталау;
-сабақтың тақырыбын хабарлау;
-студенттермен бірге сабақтың мақсатын қою;
-оны қабылдау бойынша студенттердің іс-әрекетін ұйымдастыру
|
Жаңа материалдың маңыздылығын түсіндіру
|
|
Сабақтың практикалық бөлімі (тәжірибелік тапсырманы/тапсырманы, зертханалық жұмысты орындау)
|
|
Бұрын алған білімдерін практикалық тапсырмаларды орындауда қолдану
|
- практикалық/зертханалық жұмыстарды орындау кезінде студенттердің өзіндік аудиториялық жұмысын ұйымдастыру;
-практикалық тапсырманың/зертханалық жұмыстың орындалу барысын бақылау;
- қажет болған жағдайда студенттерге көмек көрсету.
|
студенттердің жұмыс барысын нақты сипаттайтын практикалық/зертханалық жұмыстарды орындау үшін әзірленген әдістемелік ұсыныстарды пайдалану.
|
|
|
Білім мен дағдыны бақылау және өзін-өзі тексеру
|
|
Білім мен дағдыны кешенді тексеру
|
-студенттерге білім мен дағдының толықтығын анықтауға бағытталған тапсырмаларды ұсыну;
-өзін-өзі бақылау және өзін-өзі бағалау әдістерін қолдану мүмкіндігі;
-типтік қателерді табу және жою.
|
-оқу сабағын ұйымдастырудың топтық, фронтальды және жеке формаларын ұйымдастыру;
-тапсырмаларды орындау бойынша нақты нұсқаулар.
|
|
|
Сабақты қорытындылау
|
|
Білім мен дағдыны меңгеру жетістігін талдау
|
- рефлексия: студенттердің
сабақтағы өз әрекеттерін талдауы
(сабақтағы студенттердің оқу-
тәжірибелік іс-әрекеті
қаншалықты сәтті болды?
сабақтың мақсаты орындалды
ма?)
-топ жұмысына жалпы сипаттама беру;
-барлық немесе жекелеген студенттерді бағалау.
|
Оқытушының студенттермен бірге сабақтың тиімділігін анықтауы
|
|
Студенттердің өз бетінше сабақтан тыс жұмыстарын ұйымдастыру (үй тапсырмасы туралы мәлімет)
|
|
Сабақта өтілген материал негізінде білім, білік дағдыларын одан әрі дамыту, тереңдету
|
-үй тапсырмасын хабарлау;
-мұны қалай жасау керектігі туралы нақты нұсқаулар беру.
|
-үй тапсырмасына стандартты емес тапсырмаларды енгізу;
-үй тапсырмасына материал таңдау тәсілін саралау.
|
|