Сабақ жоспарының конспектісі



Дата01.04.2022
өлшемі38,8 Kb.
#29530
түріСабақ
Байланысты:
магистрантамПЛАН УРОКА


Сабақ жоспарының конспектісі

Оқытушы (магистрант-практикант):

Өтілу уақыты:

Топ:

Пән:

Тақырыбы:

Мақсаты:

Міндеттері:

  • Білім беру

  • Тәрбиелік

  • Дамытушылық

(ЛЕКЦИЯ-САБАҚ)

Уақыты

Дидактикалық мақсат

Оқытушының іс-әрекеті

Әдістемелік

талаптар


Ресурстар


Ұйымдастыру кезеңі

8.30.-8.33.

студенттерді сабаққа дайындау

студенттерді түгендеу

студенттердің зейінін аудару




үй тапсырмасын тексеру



барлық студенттердің үй тапсырмасын дұрыс орындауын қадағалау


- типтік қателерді және олардың себептерін анықтау;

- негізгі ұғымдарды түзету;

- білімдегі кемшіліктерді жою.


қысқа уақыт ішінде

бүкіл топтың /

студенттердің/

үй тапсырмасын

тексеруге

мүмкіндік беретін

әдістер жүйесін

пайдалану




Белсенді оқу әрекетіне дайындық




Негізгі білім мен дағдыларды жаңарту

-жаңа материалға негіз болатын негізгі физикалық ұғымдарды, терминдерді, фактілерді, құбылыстарды, процестерді және т.б. қайталау;

- сабақтың тақырыбын хабарлау;

-студенттермен бірге сабақтың мақсатын қою;

-оны қабылдау бойынша студенттердің іс-әрекетін ұйымдастыру


жаңа материалдың студенттер үшін маңызын бағалау





Жаңа материалды меңгеру (жаңа білімді меңгеру)




студенттердің хабарланған фактілер, физикалық құбылыстар, процестер және олардың мәні туралы жаңа білімдерін қалыптастыру, сонымен қатар алған білімдері негізінде жаңа дағдыларды дамыту.

- оқытушының жаңа материалды жеткізуі және студенттердің өздік әрекеті;

- білімді түсіну, жалпылау, хабардар ету, жүйелеу.

-студенттердің өмірлік тәжірибесіне сүйену;

-түсіндірмелі және иллюстрациялық әдісті қолданғанда міндетті түрде студенттерді белсенді оқу іс-әрекетіне қосу керек

-заманауи білім беру технологияларын пайдалану, соның ішінде. белсенді және интерактивті оқыту технологиялары.




Білімді бекіту




Оқыған материалды қолдану бойынша студенттердің іс-әрекетін ұйымдастыру

есептерді шешуде, кез келген практикалық тапсырмаларды орындауда студенттердің жаңа білімді қолдану әрекетін ұйымдастыру және т.б.

студенттердің білімі мен дағдысын бақылаудың әртүрлі әдістерін қолдану




Білім мен дағдыны бақылау және өзін-өзі тексеру




Білім мен дағдыны кешенді тексеру

- студенттерге білім мен дағдының толықтығын анықтауға бағытталған тапсырмаларды ұсыну;

-өзін-өзі бақылау және өзін-өзі бағалау әдістерін қолдану мүмкіндігі;

- типтік қателерді табу және жою.

-оқу сабағын ұйымдастырудың топтық, фронтальды және жеке формаларын ұйымдастыру;

-тапсырмаларды орындау бойынша нақты нұсқаулар беру.




Сабақты қорытындылау




Білім мен дағдыны меңгеру жетістігін талдау

- рефлексия: студенттердің

сабақтағы өз әрекеттерін талдауы

(сабақтағы студенттердің оқу-

тәжірибелік іс-әрекеті

қаншалықты сәтті болды?

сабақтың мақсаты орындалды

ма?)

- топ жұмысына жалпы сипаттама беру;

-барлық немесе жекелеген студенттерді бағалау.

Оқытушының студенттермен бірге сабақтың тиімділігін анықтауы




Студенттердің өз бетінше сабақтан тыс жұмыстарын ұйымдастыру (үй тапсырмасы туралы мәлімет)



Сабақта өтілген материал негізінде білім, білік дағдыларын одан әрі дамыту, тереңдету

- үй тапсырмасын хабарлау;

-мұны қалай жасау керектігі туралы нақты нұсқаулар беру.



-үй тапсырмасына стандартты емес тапсырмаларды енгізу;

-үй тапсырмасына материал таңдау тәсілін саралау.





(ПРАКТИКАЛЫҚ САБАҚ, ЛАБОРАТОРИЯЛЫҚ САБАҚ)

Уақыты

Дидактикалық мақсат

Оқытушының іс-әрекеті

Әдістемелік талаптар

Ресурстар





Ұйымдастыру кезеңі

8.30.-8.33.

Студенттерді сабақ барысындағы жұмысқа дайындау

- топпен амандасу;

- оқу құралдарының дайындығын тексеру;

- сабақтың кезеңдерін бағалау.

Жұмысқа барлық студенттерді қосу, бүкіл топтың зейінін аудару







үй тапсырмасын тексеру




барлық студенттердің үй тапсырмасын дұрыс орындауын қадағалау


- типтік қателерді және олардың себептерін анықтау;

- негізгі ұғымдарды түзету;

- білімдегі кемшіліктерді жою.


қысқа уақыт ішінде

бүкіл топтың /

студенттердің/

үй тапсырмасын

тексеруге

мүмкіндік беретін

әдістер жүйесін

пайдалану







Белсенді оқу әрекетіне дайындық





Негізгі білім мен дағдыларды жаңарту

-жаңа материалға негіз болатын негізгі ұғымдарды, терминдерді, фактілерді, құбылыстарды, процестерді және т.б. қайталау;

-сабақтың тақырыбын хабарлау;

-студенттермен бірге сабақтың мақсатын қою;

-оны қабылдау бойынша студенттердің іс-әрекетін ұйымдастыру

Жаңа материалдың маңыздылығын түсіндіру




Сабақтың практикалық бөлімі (тәжірибелік тапсырманы/тапсырманы, зертханалық жұмысты орындау)




Бұрын алған білімдерін практикалық тапсырмаларды орындауда қолдану

- практикалық/зертханалық жұмыстарды орындау кезінде студенттердің өзіндік аудиториялық жұмысын ұйымдастыру;

-практикалық тапсырманың/зертханалық жұмыстың орындалу барысын бақылау;

- қажет болған жағдайда студенттерге көмек көрсету.


студенттердің жұмыс барысын нақты сипаттайтын практикалық/зертханалық жұмыстарды орындау үшін әзірленген әдістемелік ұсыныстарды пайдалану.







Білім мен дағдыны бақылау және өзін-өзі тексеру




Білім мен дағдыны кешенді тексеру

-студенттерге білім мен дағдының толықтығын анықтауға бағытталған тапсырмаларды ұсыну;

-өзін-өзі бақылау және өзін-өзі бағалау әдістерін қолдану мүмкіндігі;

-типтік қателерді табу және жою.

-оқу сабағын ұйымдастырудың топтық, фронтальды және жеке формаларын ұйымдастыру;

-тапсырмаларды орындау бойынша нақты нұсқаулар.







Сабақты қорытындылау




Білім мен дағдыны меңгеру жетістігін талдау

- рефлексия: студенттердің

сабақтағы өз әрекеттерін талдауы

(сабақтағы студенттердің оқу-

тәжірибелік іс-әрекеті

қаншалықты сәтті болды?

сабақтың мақсаты орындалды

ма?)

-топ жұмысына жалпы сипаттама беру;

-барлық немесе жекелеген студенттерді бағалау.

Оқытушының студенттермен бірге сабақтың тиімділігін анықтауы




Студенттердің өз бетінше сабақтан тыс жұмыстарын ұйымдастыру (үй тапсырмасы туралы мәлімет)




Сабақта өтілген материал негізінде білім, білік дағдыларын одан әрі дамыту, тереңдету

-үй тапсырмасын хабарлау;

-мұны қалай жасау керектігі туралы нақты нұсқаулар беру.

-үй тапсырмасына стандартты емес тапсырмаларды енгізу;

-үй тапсырмасына материал таңдау тәсілін саралау.





Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет