Пән: Жаратылыстану
Орта мерзімді жоспар бөлімі:
Мен зерттеушімін. Өсімдіктер
Күні:15.09.2023
Сынып: 3-сынып
|
Мектеп: ЖББМ 93
Мұғалімнің аты-жөні: Онгарбаева Назерке
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Өсімдік тіршілігіне судың әсері
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме)
|
3.2.1.2 өсімдіктердің қоршаған орта жағдайларына (жылу, жарық, ылғал) бейімделу жолдарын түсіндіру;
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: өсімдіктің қоршаған ортаға қалай бейімделетінін түсінеді.
Көптеген оқушылар: мұғалімнің көмегімен судың өсімдікке әсерін айтып , мысал келтіре алады.
Кейбір оқушылар: өсімдіктің қоршаған ортаға қалай бейімделуіне берілген қосымша тапсырмаларды өз бетінше орындайды.
|
Бағалау критерийлері
|
Судың өсімдікке әсерін айтып , мысал келтіре алады.
Өсімдіктің қоршаған ортаға қалай бейімделетінін түсіндіре алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән лексика мен терминология:
Булану,су.
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
Өсімдіктерге су не үшін қажет?
Өсімдіктің барлығы суды бірдей мөлшерде пайдалана ма?
Егер өсімдік ылғалды көбірек алса, не болады? Ал егер аз алса ше?
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Өсімдіктер туралы дүниетану пәнінен алған білімдерін қолданады.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу;
|
Ресурстар
|
Топқа бөлуге арналған парақшалар, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б
|
Бастапқы білім
|
өсімдіктердің қоршаған орта жағдайларына (жылу, жарық, ылғал) бейімделу жолдары туралы бастапқы білімдері бар.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың
жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Жаңа топ құру
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
|