Жеңіс күні. Ұлы ерлікке тағзым. Морфология
|
Мектеп: № 62 гимназия
|
Күні
|
20.04.2023ж
|
Пән мұғалімі
|
Усенова Ұ.Н.
|
Сынып: 7 Т1
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Партизан – Қасым Қайсенов
|
Осы сабақта қол жеткізі-летін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.2.2.1 публицистикалық және ресми стиль ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану;
7.3.1.1 әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, күрделі жоспар құру
|
Сабақ мақсаттары
|
Публицистикалық, ресми стиль ерекшеліктерін тілдік құралдарын қолданып,күрделі жоспар құру
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Жағымды ахуал туғызу Сабаққа деген көңіл-күйлерін сұрау
1.Қалай ойлайсындар, біз 1941-1945 ж соғыста жеңіске қалай жеттік? Осы сұраққа оқушылар жауап береді (Ықтимал жауаптар: бірлік, төзімділік, ақылдылық, сабырлық, еңбекқорлық, қайрат). Осы сөдерді тақтаға жазамын, жазылған сөздерді оқу арқылы топқа бөлінеді. Топқа бөлу
|
Үш топқа бөлінеді
1 - топ. Бірлік
2 - топ.Төзімділік
3 - топ. Еңбекқорлық
|
қолдау көрсету
|
Оқулық
әтн
|
Сабақтың ортасы/сабақтың негізгі бөлімі
|
Оқылым алды
1. «Партизан» деген сөзді естулерің бар ма? Партизан деп кімді айтамыз?
2. Бүгінгі сабағымызға қандай қатысы бар деп ойлайсындар?
3. Партизан деген сөзге қатысты қандай соғыс ардагерлерін білесіздер?
4. Қасым Қайсенов туралы не білесіздер?
Оқылым кезі
«Партизан – Қасым Қайсенов» тақырыбындағы оқылым мәтінін оқиды. (Мәтінде 3 азатжол бар ,әр топтан 1 оқушыдан оқытамын)
|