Сабақ түрі Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы Денсаулық зор байлық



Дата01.12.2022
өлшемі21,86 Kb.
#54189
түріСабақ
Байланысты:
ҚМЖ


Пәні: Қазақ тілі

Мектеп:

Күні: 22.04.2022ж

Мұғалімнің аты-жөні: Адилов И.Х.

Сынып: 7

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ түрі

Жаңа сабақ

Сабақтың тақырыбы

Денсаулық – зор байлық

Оқу мақсаттары

Мақал-мәтелдер тақырыбына жалпы тоқталып өтеді, денсаулыққа қатысты мақал-мәтелдерді қатыстыра отырып сөйлемдер құрайды, ойын көпшілік алдында еркін жеткізе алады

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:
Басым көпшілігі:
Кейбіреуі:

Бағалау критерийлері

- Бейнеролик көру арқылы жаңа тақырыпты анықтайды
- Сабақ соңына дейін гүлді толық құрастырады

Тілдік мақсат

Иммунитет, дәрумен, диалог, нұсқаулық

Құндылықтарды дарыту

Құрметтеу: оқушылардың топтық және өз бетімен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіре отырып, бір-біріне құрметпен қарауға шақыру; сынып ішінде жылы атмосфера қалыптастырып, оқушыларға жақсы көңіл-күймен әсер ету; өздеріне және денсаулықтарына деген жауапкершілікті арттыру.

Пәнаралық байланыс

Биология, дене шынықтыру

АКТ-ны қолдану

Экран, слайд, интербелсенді тақта, бейнематериал

Осыған дейін меңгерілген білім

Домбыра – ұлттық аспап

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс
іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы
3 минут
5 минут


«Тазалық, спорт, дұрыс тамақтану» деп аталатын 3 топқа бөлу

Бейнеролик көру арқылы оқушылардың қызығушылықтарын ояту.


Жаңа тақырыпты анықтау

Парақшалар
https://youtu.be/Clt0tXGbZqo



Сабақтың ортасы
20 минут


1-тапсырма.
1-топ:
Адасқан сөздерді орын-орнына қойыңдар.
1. Ауру батпаңдап кіріп, мысқылдап шығады.
2. Емнің алды еңбек
3. Қай жерің ауырса жаның сонда
4. Әлсіз денеге ауру ұялайды
2-топ:
Сұрақтың орнына дұрыс жауабын қойып, мақал-мәтелдерді көшіріп жазыңдар.
1. Аурудың қандайы жоқ? (жақсысы)
2. Не қайда болса сұлулық сонда? (тазалық)
3. Бас аманда не тәтті? (бал)
Бас ауырса, не тәтті? (жан)
4. Ауру неден? (астан)
Дау кімнен? (қарындастан)
3-топ:
Берілген мақал-мәтелдердің мағынасын айтып беріңдер

  1. Денсаулық жоқ жерде

Дәулеттің қайыры да жоқ

  1. Тазалық – денсаулық кепілі

  2. Денсаулықтың жаңасын

4. Ақшаға қайдан аласың.
Тура биде туған жоқ.
2-тапсырма.
Науқас пен дәрігер арасындағы диалог (кемінде 10 сөйлемнен тұратын диалог құрайды)

3-тапсырма.


Оқушылар «аурудың себептері және одан сақтану» деген тақырыпта төменгі сынып оқушыларына нұсқаулық жазады.
Мысалы: Ауырмау үшін мына қағидаларды есте ұстаған жөн:
Көп қозғалыс жасамаған бала жиі ауырады. Сондықтан таңертең дене жаттығуларын жасаған дұрыс.
Тымырсық жерде көп отырсаң басың ауырады. сондықтан...

Әр топта жеке парақшалар


Дәптер


Рефлексия

«Бір сөзбен» рефлексиясын қолдану

Стикерлер

Бағалау



Бағалау критерийлері бойынша бағалау (Гүл күлшелері көбірек жиналған топ жеңіске жетеді)




Үйге тапсырма: Денсаулыққа зиянды және пайдалы тамақтарды ажыратып мәтін құрастыру




Қосымша ақпарат

Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)











Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары толықтай жүзеге асты ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?
Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба?
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға


Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1.
2.
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?




Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет