Сабақтың тақырыбы: №5сабақ. Адам еңбегі Өзіңді тексер Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



Дата30.09.2024
өлшемі157,22 Kb.
#146156
түріСабақ
Байланысты:
2сыныпАтамұра Дүниетану5-6-сабақ.Ләззат




Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Дүниетану Атамұра

Бөлім:

Өзім туралы

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

2сынып




Сабақтың тақырыбы:

5сабақ.Адам еңбегі Өзіңді тексер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.5.2 Қоғамға қызмет етудің әлеуметтік маңыздылығын түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Еңбектің адам өмірін қалай жақсарта алатынын білетін болады

Құндылықтар және оның мақсаты

ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК
Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 минут
Өткенді пысықтау
5 минут


Сабақ
тың ортасы
20 минут

Сергіту сәті


2 минут


Сабақты қорыту
6минут
Қосымша тапсырма
2минут

Кері байланыс


5 минут



Психологиялық ахуалды жақсарту


«Өрмекші торы» әдісі
Шеңбер құра тұрып, жіпті бір-біріне беру арқылы өрмекші торын құрады. Жіпті бере отырып ол оқушыға жақсы тілек айтады
Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасы
Достарыңмен бірге ойнайтын ойындардың суретін сал.Ол туралы әңгімеле.
Тақырыпты ашу
«Ашық микрофон» әдісі
–Еңбек деген не?
–Адамдар не үшін еңбектенеді?
Еңбек қандай жетістіктерге жеткізеді?
Еңбек етудің кімге қандай пайдасы бар?
Еңбекте табысты болу үшін адамның бойында қандай қасиеттер болуы керек?
Сенің отбасыңда еңбек қандай рөл атқарады? Сенің отбасыңның мүшелері қандай еңбекпен айналысады?
Сен қандай еңбекпен айналысасың?
– Ендеше бүгінгі сабақта өтетін тақырыбымыз қандай болады?
Жаңа тақырып
1-тапсырма
Топтық жұмыс
1-топ
«Еркін әңгіме» әдісі
Мақалда не туралы айтылған?
Еңбек етсең ерінбей, тояды қарның тіленбей.
2-топ
Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап бер.
–Сенің дастарқаныңа ас қалай келеді?
–Базарға азық-түлік қайдан келеді?
3-топ
Адамдар не үшін еңбек етеді?
ЕБҚ
Өзіңнің отбасында жасайтын еңбегің туралы әңгімеле. Еңбек адамға тамақ, баспана, киім, әдемі заттар береді, адамды ақылды, мейірімді етеді, өзіне ғана емес, басқа адамдарға да қамқор болады.

ФС тапсырмасы


2-тапсырма
«Еңбек түбі – зейнет» мақалын қалай түсінесің? Сұраққа жауап бер:
Күнделікті тұрмысқа қажетті заттарды қайдан алады?
Балалар мектепте білім алып, қандай еңбектің түрімен шұғылданады?
Тағы қандай еңбектің түрлерін атауға болады?
Мектептен алған білімдеріңнің болашақта қандай пайдасы бар деп ойлайсыңдар?

3-тапсырма


«Фотоколлаж» әдісі
Берілген суреттерден еңбек иелерінің суреттерін іріктеп жапсыр

Үй тапсырмасы


Отбасы мүшелерінің мамандығын, жұмыс орнын анықтап, жазып кел

ҚЖ:
Өзіңді тексер


1.Отбасы – бір бөлшегі.
а) сыныптастардың;
ә) қоғамның;
б) отбасының;
в) адамның.
2.Дұрыс бір жауапты таңда.
Отбасы – ...
а) қонаққа келетін жақын адамдар;
ә) бірге тұратын туыс және жақын адамдар;
б) достар.
3.Сөйлемді толықтыр.
«Ата-ана», «ататек» сөздері сөзінен шығады?
4.Әдеп дегеніміз не?
5.Қоғамда тәртібі сақталады.
а) әдептілік;
ә) тәртіп;
б) қамқорлық;
в) құрмет пен сенім.
6. Сәйкестендір



Ол адамдар
дың денсаулығын
тексеріп, емдейді.



мұғалім


Ол нан, тоқаш пісіреді.

наубайшы


Ол саған мектепте
білім береді.

дәрігер






Шеңбер бойына тұрып бір-біріне жақсы тілектер тілейді

Тақырыпты ашады


Топпен бірігіп әңгіме құрап айтады


Жеке жұмыс жасайды


Сұрақтарға жауап береді

«Айна» ойынын ойнайды


Коллаж жасайды
Үй тапсырмасын алады
Қосымша жұмыс жасайды

Тест жұмысын орындайды


Кері байланыс жасайды



Мақтап, мадақтап отыру

Дескриптор:


Достарымен ойнайтын ойындары туралы айтады-1б
Достарының суретін салады-1б
ҚБ:
«Медаль» әдісі



Тамаша жауап!


Дескриптор:


Мақалдың мағынасын түсіндіреді-1б
Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді-1б
Еңбек етудің қажеттіліг3н біледі-1б

Дескриптор:
Мақалдың мағынасын түсіндіреді-1б
Сұрақтарға жауап береді-1б

Дескриптор:
Отбасы мүшелерінің мамандығын, жұмыс орнын анықтап, жазып келеді-1б
Еңбектің пайдасын ұғынады-1б



Әр дұрыс жауапқа бір баллдан беріп, бағалау
Тамаша!

«Тие Ток» әдісі



суреттер

Суреттер
оқулық
оқулық

оқулық
Суреттер


Оқулық
Суреттер



Қимылдар



Суреттер

Оқулық
Жұмыс дәптері


Тест тапсырмалары
Кері байланыс парағы

Ресурстар:








Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Дүниетану Атамұра

Бөлім:

Менің отбасым және достарым.

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

2сынып




Сабақтың тақырыбы:

6 сабақ. Менің құқығым және міндеттерім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.5.1 өз өмірінен мысалдар келтіру негізінде құқықты, міндетті және жауапкершілікті ажырату

Сабақтың мақсаты

Қандай міндеттерінің барын біледі
Жауапкершіліктің қандай болатынын оқып үйренеді



Құндылықтар және оның мақсаты

ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП
Азаматтық- құқықтық білім туралы түсінігінің болуы

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 минут
Өткенді пысықтау
5 минут
Сабақ
тың ортасы
20 минут

Сергіту сәті


2 минут
Сабақты қорыту
6минут

Қосымша тапсырма


2минут

Кері байланыс


5 минут



Психологиялық ахуалды жақсарту



Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасы
Отбасы мүшелерінен сауалнама алып, қажеттіліктерін анықта. Маңыздылығына қарай орналастыр.
Тақырыпты ашу
«Еркін әңгіме» әдісі
Суреттерге қарап, отбасы мен достарыңды бөліп ал.
Отбасы деген кімдер?
Достарың кім?
Олар туралы не айта аласыңдар?
Жаңа тақырып
Бала құқығы туралы әңгімелеу
Әрбір баланың отбасында тұрып, тәрбиеленуге құқығы бар. Отбасылық тәрбие кәмілеттік жасқа толмаған баланы тәрбиелеудің ең тәуір түрі, сондықтан да оған басымырақ маңыз беріледі. Баланың өз ата-анасының отбасында және өзге де туысқандарымен тұруына, олармен қарым-қатынас жасауға қақысы бар.
Жұптық жұмыс
1-тапсырма
Бала неге құқылы?
Топтастыру жаса және ойыңды жеткіз
2-тапсырма
Топтық жұмыс
«Спикер» әдісі
1-топ
Жауапкершілік туралы айт
2-топ
Өз құқығың туралы айт
3-топ
Өзіңнің міндетің туралы айт

«Нейрожаттығу» әдісі


Ұжымдық жұмыс


3-тапсырма
Мектептегі міндеттерің бен жауапкершілігің туралы айт.
ҚЖ:
«Менің құқығым» тақырыбына шағын мәтін құра.
Үй тапсырмасы
Өз отбасы мүшелеріңнің міндеттері туралы жазып кел




Жақсы тілектер тілейді

Әңгіме құрастырады


Жаңа тақырыпты ұғып келеді
Топтастыру жасайды

Топтық жұмыс


жасайды

Жаттығу жасайды


Өз ойларын айтады


Үй тапсырмасын алады


Кері байланыс жасайды

Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор:
Өз отбасындағы жағдайлар туралы айтады-1б
Отбасы қажеттіліктері туралы біледі-1б

Қб:
«Әмиян» әдісі





Дескритпор:
Бала неге құқылы екенін біледі-1б
Топтастыру жасайды-1б

Дескриптор:


Құқық,міндет,жауапкершілік туралы айтады-1б
Өз білімдерін спикер ортаға шығып,жеткізеді-1б

Жарайсың!



Дескриптор:


Өз отбасы мүшелеріңнің міндеттері туралы жазып келеді-1б
Өз құқығы туралы біледі-1б
«Аралдар» кері байланысы

суреттер

Суреттер
оқулық





оқулық

оқулық

Қимылдар
Суреттер
Оқулық

Кері байланыс парағы










Достарыңызбен бөлісу:




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет