Сабақтың тақырыбы: №61 сабақ. Өзіңді тексер. Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты



бет1/2
Дата26.12.2023
өлшемі22,15 Mb.
#144214
түріСабақ
  1   2

Тексерілді:____________

Білім беру ұйымының атауы

№180 жалпы білім беретін мектеп

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Менің туған өлкем

Педагогтің аты-жөні:

Бақтыбек Жансая Абайқызы

Күні:

22.12.2023 жыл

Сынып:

2 Ә сынып




Сабақтың тақырыбы:

61 сабақ. Өзіңді тексер.



Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұны бойынша өз ойын (ұнайды, ұнамайды, себебі ..., пайдалы болды, пайдасыз болды, себебі ...) білдіру
22.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу

Сабақтың мақсаты

Өтілген тақырыптарды пысықтайды

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 минут
Өткенді пысықтау
5 минут
Сабақ
тың ортасы
20 минут

Сергіту сәті


2 минут

Сабақты қорыту
8минут

Кері байланыс


5 минут



Психологиялық ахуалды жақсарту

Үй тапсырмасы


40-жаттығу
Көп нүктенің орнына керекті сөзді қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз
Қарамен жазылған сөйлемдегі сөздердің байланысын тап.
Біздің үй тауға жақын. Тау аласалау.Таудың етегіне ну қарағай болады. Ағаш арасында неше түрлі құстар болады. Олар зиянда жәндіктерді теріп жейді.Құстар табиғатқа пайдалы.

Жаңа тақырып


1-жаттығу
Тиісті тыныс белгілерін қойып, өлеңді көшіріп жаз
Бу мен су
Бу шыға ма судан?
Су шыға ма будан?
Кім айтады,кәне,
Қайсы бұрын туған?

2-жаттығу


Сөйлемдерді сөйлем түрлерінің атауымен сәйкестендір
Хабарды сөйлем: Бүгін жаңбыр жауды.
Керіктің мойны ұзын.
Сұраулы сөйлем: Жапырақ неге сарғаяды?
Түлкінің күшігін не дейді?
Лепті сөйлем: Өркенің өссін,қарағым!
Алматы қандай әдемі қала!
Сергіту сәті

3-жаттығу


Көп нүктенің орнына сын-сипатты білдіретін сөздерді қойып,мәтінді көшіріп жаз.
Маралдың түсі теңбіл, дене бітімі әдемі, мүйізі үлкен.

Қарамен жазылған сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсет




Марал-пайдалы жануар.


Мәтін түрлеріне сәйкес сызбаның көмегімен әр бөлікке сұрақ қой.


1.Марал қайда тіршілік етеді?
2.Маралдың дене бітімі қандай?
3.Марал неліктен пайдалы?

4-тапсырма


Мәтінді мұқият тыңда.
Сұрақтарға жауап бер
1.Кемелдің іс-әрекетіне қалай қарайсың?
2.Мәтіннің мазмұны бойынша қандай ой түйдің?
Берілген жоспар мен тірек сөздерді пайдаланып, мәтіннің мазмұнын жаз

жоспар

Тірек сөздер

1.Кемелдің сырғанағы
2.Күтпеген оқиға
3.Кемелдің әрекеті
4.Көңілсіз ойын



Кемел,сырғанақ жасау,көрші балалар,асыр салып ойнау,ашулану,жалыну,көңілсіз оралу





Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын пысықтайды

Тапсырманы орындайды


Сәйкестенді
ру жасайды

Жаттығу жасайды


Берілген тапсырмалар
ды орындайды

Мәтінмен жұмыс жасайды


Мәтін мазмұнын жазады

Кері байланыс жасайды



Мақтап, мадақтап отыру

Дескриптор:


Көп нүктенің орнына керекті сөзді қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады-1б
Сөйлемдегі сөздердің байланысын табады-1б
ҚБ:
«Өзін өзі бағалау» әдісі



Дескриптор:
Тиісті тыныс белгілерін қойып, өлеңді көшіріп жазады-1б
Сөйлем түрлерін ажырата алады-1б

Дескриптор:


Сөйлемдерді сөйлем түрлерінің атауымен сәйкестендіреді-1б



Тамаша!
Дескриптор:


Көп нүктенің орнына сын-сипатты білдіретін сөздерді қойып,мәтінді көшіріп жазады-1б
Қарамен жазылған сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді-1б
Мәтін түрлеріне сәйкес сызбаның көмегімен әр бөлікке сұрақ қояды-1б

Дескриптор:


Мәтінді мұқият тыңдап, сұрақтарға жауап береді-1б
Берілген жоспар мен тірек сөздерді пайдаланып, мәтіннің мазмұнын жазады-1б
«Данышпан үкі» әдісі

Суреттер

оқулық
Жұмыс дәптері


Таратпа парақтар


Жұмыс дәптері


Оқулық
Суреттер


Сызбалар
оқулық

Жұмыс дәптері


Суреттер

Жұмыс дәптері


Кері байланыс тақтасы





Білім беру ұйымының атауы




Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Менің туған өлкем

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сынып:

2сынып




Сабақтың тақырыбы:

62 сабақ. Біздің жобамыз..

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.3.7.1 - сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі)қою
2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу

Сабақтың мақсаты

Өтілген тақырыптарды пысықтайды

Құндылықтар

Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//
уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ
тың басы
5 минут
Өткенді пысықтау
5 минут
Сабақ
тың ортасы
20 минут

Сергіту сәті


2 минут

Сабақты қорыту
8минут

Кері байланыс


5 минут



Психологиялық ахуалды жақсарту

Үй тапсырмасы


«Табан іздері» әдісі
Өтілген тақырыптарға байланысты сұрақтарға жауап бер
1.Сөйлемнің неше түрі бар?
2.Сұраулы сөйлемнен соң қандай тыныс белгісі қойылады?
3. Мәтін неше бөліктен тұрады?
4.Сөздердің байланысын қалай табуға болады?
Жаңа тақырып
1-тапсырма
Мәтінді оқы.
Мәтіндегі соңғы сөйлемнің айтылу ырғағы мен тыныс белгісіне назар аудар
Қарамен жазылған сөздерді қатыстырып,лепті сөйлем құрап айт.
Ағаштың биігін-ай!
Бұталар мен шөптердің иісі қандай керемет!
Елімнің өзен-көлдерінің тереңін-ай!
Тау мен тасты аралаған қандай жақсы!

2-тапсырма


Сұрақтарға жауап бер.Мұғалімнің көмегімен дұрыс жауапты біліп ал
1.Көктемде бірінші боп қандай құс келеді? Нәурізек
2.Ағаш бұтағын сындыруға бола ма? Жоқ
3.Егер құс ұясын көрсең не істейсің?
Жоғарыға көтеріп қоямын
4.Орманда от жағуға бола ма? Жоқ, өйткені, ағаштар жанып,өрт шығуы мүмкін.
5.Бөлме өсімдіктеріне күтім жасайсың ба? Иә. Су құйып, дәрумендер беремін.
6.Туған өлкеңде қандай өсімдіктер өседі?
Жантақ, жыңғыл, ағаштар, шөптер,гүлдер.....
7.Көшеде қоқыс жатса не істейсің?
Қоқыс жәшігіне апарып саламын
8.Гүлзарларда өсіп тұрған гүлді жұласың ба? Жоқ.
Сергіту сәті

3-тапсырма
Табиғат, табиғат құбылыстары туралы мақал-мәтелдер мен жұмбақтар жинастыр
Адамның табиғатсыз күні жоқ,
Табиғаттың оны айтар тілі жоқ.

Табиғат жер байлығы,


Батырлар ел байлығы.

Нөсер алдында найзағай ойнайды.


Күн күркіресе, көп дүркірер.


Күркіреген бұлттың жаңбыры аз.


4-тапсырма


«Табиғатты қорғайық» тақырыбында нұсқаулық құрастыр.Ондағы сөйлемдердің байланысын сызба арқылы белгіле.
Жұмысыңның нәтижесін сыныптастарыңа көрсетіп, бағала.
Нұсқаулыққа үлгі:
1.Көшеге қоқыс тастама
2.Суды ластама, үнемде
3.Ағашты сындырма
4. шөпті бей-берекет жұла берме
5. Ауаны таза ұста....

Көшеге қоқыс тастама











Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй тапсырмасын пысықтайды

Тапсырманы орындайды


Тапсырманы орындайды

Жаттығу жасайды
мақал-мәтелдер мен жұмбақтар айтады

Нұсқаулық құрастырады


Кері байланыс жасайды

Мақтап, мадақтап отыру

Дескриптор:


Өтілген тақырыптарға байланысты сұрақтарға жауап береді-1б

ҚБ:
«Баскетбол» әдісі





Дескриптор:


Мәтіндегі соңғы сөйлемнің айтылу ырғағы мен тыныс белгісіне назар аударады-1б
Қарамен жазылған сөздерді қатыстырып,лепті сөйлем құрап айтады-1б

Бағалау шкаласы


1-4 дұрыс жауап: талпын!
4-6 дұрыс жауап: жақсы!
7-8 дұрыс жауап: керемет!



Тамаша!

Дескриптор:
Табиғат, табиғат құбылыстары туралы мақал-мәтелдер мен жұмбақтар жинастырады,айта
ды-1б



Дескриптор:
«Табиғатты қорғайық» тақырыбында нұсқаулық құрастырады-1б
Ондағы сөйлемдердің байланысын сызба арқылы белгілейді-1б

«СМС» әдісі



Суреттер

оқулық
Жұмыс дәптері


Таратпа парақтар


Жұмыс дәптері


Оқулық
Суреттер


Сызбалар
оқулық

Жұмыс дәптері


Суреттер

Жұмыс дәптері


Оқулық
Сызба


Кері байланыс тақтасы





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет