Сабақтың тақырыбы: Аңыз. «Асанқайғының жерге айтқан сыны» аңызы Асанқайғы Сәбитұлы Оқу



бет1/3
Дата14.11.2022
өлшемі362,93 Kb.
#49925
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
Ашык саб


І-бөлім
Таза,мінсіз асыл сөз



Мектеп:



Жаңаөзен қаласы, №2 орта мектеп

Күні: 19.10.2021ж

Мұғалімнің аты-жөні:

Байтөреева ГүлбаршынАралбайқызы

СЫНЫП: 5 «в,ғ,е»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Аңыз. «Асанқайғының жерге айтқан сыны» аңызы Асанқайғы Сәбитұлы

Оқу мақсаттары:

А/ И4. Көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат, өлең жазу


Сабақтың мақсаттары:



Барлық оқушылар орындай алады: Мәтіннің мазмұнын түсінеді. Тақырыбымен идеясын анықтайды.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Асанқайғының жерге айтқан сынын түсініп, өз ойын дәлелдейді.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Асанқайғының ойын тұжырымдай отырып, түйінді идеяны бағалайды.

Бағалау критерийі

Оқушылар мәтіннің тақырыбы мен идеясын анықтайды;
Мәтіндегі тірек сөздердің көмегімен мәтіннің мазмұнын талдайды;
Мәтіндегі тірек сөздердің мәнін ашып, зерттейді;
Оқушылар мәтінді түсіне отырып, өз ойларын айтып дәлелдейді.
Мәтіндегі түсіндіруді қажет ететін сөздерді іріктеп саралайды.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар: Мәтіндегі тірек сөздерді теріп жазады.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Желмая, ат төбеліндей, шілдер, өңгеру, бөктеру.
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Желмая мініп желтіртіп, он екі қазылық ой түндік, тоқты қасқыр қалмайтын жер екен.

Құндылықтар

Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, қарым-қатынас жасау қабілеті, өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау, сыпайылық, әдептілік мәдениетін қалыптастыру.

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану,әдебиет

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, түсіну, талдау



Алдыңғы оқу

«Тайбурылдың шабысы» жатқа айту

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер




Сабақтың басы
2 мин
5мин
1 мин

Шаттық шеңбері. «Жылы лебіз» әдісі. Оқушылар бір – біріне жылы лебіздерін білдіреді.
Топқа бөлу. Мәтіндегі тірек сөздер жазылған стикерлер бойынша топқа бөлінеді.
I топ Желмая
II топ Жерұйық
III топ Қоныс
IV топ Маңғыстау
Үй тапсырмасын сұрау
Әр топтан 1 оқушыдан
Үй тапсырмасын қорытындылау

  1. Қобыланды батырдың ішіндегі кейіпкерлерді ата?

  2. Қобыланды батыр қай қалаларды басып алды?

  3. Қобыландының қалыңдығы кім?

Қызығушылықты ояту. «Ой шақыру» стратегиясы. Мұғалім: - Балалар, біздер қай елде өмір сүріп жатырмыз?(Қазақстан)

  • Йә, балалар , Қазақстан біздің Отанымыз, атамекеніміз. Дана халқымыз «Отан оттанда ыстық» деп бекер айтпаған. Аңыз әңгімелер, «Асанқайғының Жерге айтқан сыны» аңызы







Сабақтың ортасы
15 мин


5 мин

5 мин


  1. Тыңдалым тапсырмасы

Бейне роликке назар аударамыз
«Серпілген сауал» әдісі арқылы оқушылар бейне роликке байланысты сұрақтарға жауап береді;» (ауызша)

  • Аңыз дегеніміз не?

  • Асан атына «қайғы» сөзі неліктен қосылған?

  • Асанқайғының мақсаты не?

  • Асанқайғы неге еліне шұрайлы қоныс іздеген?

Дескриптор:
Тыңдаған, көрген аудио бейне жазбалар арқылы және оқулыққа сүйне отырып, сұрақтарға жауап береді.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©emirsaba.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет